StoryEditor
Eksport
05.03.2020 00:00

Wyspy Kanaryjskie czekają na ekologiczne kosmetyki z Polski

Hiszpański dystrybutor organicznych kosmetyków poszukuje certyfikowanych produktów z obszaru Unii Europejskiej, m.in. z Polski, w celu rozszerzenia swojej obecności na Wyspach Kanaryjskich – informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Hiszpański dystrybutor organicznych produktów kosmetycznych – za pośrednictwem PARP – poszukuje w Polsce certyfikowanych producentów organicznych farb do włosów, olejków eterycznych, organicznych kremów do opalania, olejków do masażu i kadzideł, a także składników do domowego wytwarzania kosmetyków. Firma oferuje współpracę na podstawie umowy dystrybucyjnej.

Dystrybutor jest małym przedsiębiorstwem zlokalizowanym na Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich. Specjalizuje się między innymi w dystrybucji certyfikowanych kosmetyków organicznych (do pielęgnacji twarzy, skóry i włosów), surowców, makijażu mineralnego, naturalnego lakieru do paznokci, organicznych perfum oraz szklanych opakowań na kosmetyki. Firma powstała w 2015 roku. Oprócz sprzedaży gotowych produktów kosmetycznych, oferuje składniki i akcesoria do samodzielnego tworzenia ekologicznych kosmetyków.

Asortyment dystrybutora ogranicza się do kosmetyków i składników, które są przyjazne dla środowiska i wolne od okrucieństwa wobec zwierząt. Jego klientami są sklepy zielarskie, salony kosmetyczne, fryzjerskie, perfumerie, apteki i sklepy specjalistyczne.

Firma poszukuje nowych partnerów europejskich do współpracy w celu rozszerzenia swojej obecności na Wyspach Kanaryjskich dzięki umowie dystrybucyjnej. Aktualnie współpracuje m.in. z markami z Francji, Syberii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Litwy.

Poszukiwania partnerów z Polski prowadzi za pośrednictwem PARP. Firmy z woj. mazowieckiego zainteresowane współpracą proszone są o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wraz z podaniem numeru referencyjnego oferty (BRES20191209001) oraz linku do katalogu oferowanych przez siebie produktów. Pozostałe firmy PARP zachęca do kontaktu z właściwymi ośrodkami regionalnymi.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
16.07.2025 15:38
FDA zaostrza kontrolę importu: koniec z wyjątkiem dla małych przesyłek
USA w ramach „wolnościowych” reform administracji Trumpa wprowadza kolejne obostrzenia.The U.S. Food and Drug Administration, Public domain, via Wikimedia Commons

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) ogłosiła, że od 9 lipca będzie kontrolować wszystkie przesyłki zawierające produkty przez nią regulowane – niezależnie od ich wartości czy wielkości. Oznacza to zniesienie dotychczasowego wyjątku, który umożliwiał import przesyłek o wartości do 800 dolarów bez pełnej kontroli.

Decyzja ta została podjęta po tym, jak amerykańskie organy ścigania wycofały wcześniejsze zwolnienie dla małych paczek. Nowe regulacje obejmą szeroki zakres towarów, w tym żywność, napoje, suplementy diety, leki, kosmetyki, wyroby medyczne oraz próbki biologiczne. Wszystkie przesyłki będą teraz musiały spełniać te same standardy, co duże transporty. Zmiana ma na celu zwiększenie nadzoru nad łańcuchem dostaw i umożliwienie identyfikacji podmiotów wielokrotnie naruszających przepisy.

Szczególną uwagę zwraca się na rynek nielegalnego importu składników leków odchudzających, takich jak semaglutyd. Według raportu Reutersa z czerwca, Amerykanie coraz częściej sprowadzają aktywne substancje czynne z Chin pod pretekstem badań naukowych. Tylko w styczniu odnotowano wzrost takich przesyłek od niezarejestrowanych chińskich podmiotów aż o 44 proc. w porównaniu do grudnia.

Dane te nie obejmowały jednak paczek o wartości poniżej 800 dolarów, które wcześniej nie były kontrolowane przez FDA. Nowe przepisy mają zatem umożliwić skuteczniejsze monitorowanie tzw. „szarego rynku” i przeciwdziałać obchodzeniu regulacji przy pomocy małych przesyłek.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
24.06.2025 14:35
Chiny otwierają rynek dla afrykańskich kosmetyków – nowa polityka celna szansą dla eksporterów
Chiński rynek jest największy na świecie i jednym z najbardziej chłonnych.Canva

Chiny ogłosiły zniesienie ceł na import towarów z 53 afrykańskich krajów, z którymi utrzymują stosunki dyplomatyczne. Nowa polityka umożliwia bezcłowy dostęp do chińskiego rynku dla szerokiej gamy produktów, w tym kosmetyków i artykułów higieny osobistej. Dla afrykańskich producentów oznacza to istotne obniżenie barier wejścia na jeden z najszybciej rosnących rynków konsumenckich na świecie.

Decyzja została ogłoszona tuż przed rozpoczęciem Targów Gospodarczo-Handlowych Chiny–Afryka (CAETE), które odbyły się w dniach 12–15 czerwca w Changsha. W wydarzeniu wzięła udział delegacja biznesowa z południowoafrykańskiej prowincji Western Cape, koordynowana przez agencję Wesgro. Na stoiskach zaprezentowano m.in. kosmetyki organiczne, świeże kwiaty, wina, herbaty i produkty odżywcze – kategorie cieszące się rosnącym zainteresowaniem wśród chińskich konsumentów.

Jak poinformowała agencja Wesgro, eksport z Western Cape do Chin osiągnął w 2024 roku wartość 11,76 miliarda randów. W odpowiedzi na nowe możliwości wynikające ze zniesienia ceł, agencja planuje przeanalizować, w jaki sposób lokalne firmy mogą najlepiej wykorzystać zwiększony dostęp do chińskiego rynku – zwłaszcza w dynamicznie rozwijających się segmentach, takich jak kosmetyki i produkty pielęgnacyjne. Inicjatywa ta realizowana jest we współpracy ze Standard Bank Group, która wspiera eksporterów w nawiązywaniu kontaktów z chińskimi partnerami i w poruszaniu się po złożonych procedurach handlu transgranicznego.

Zniesienie ceł to element szerszej strategii Chin na rzecz pogłębienia współpracy gospodarczej z Afryką i dywersyfikacji źródeł importu. Dla producentów kosmetyków z Afryki – szczególnie tych działających w segmencie naturalnym i organicznym – oznacza to realną szansę na ekspansję. Rosnące zapotrzebowanie na produkty premium w Chinach, w połączeniu z niższymi kosztami wejścia i łatwiejszym dostępem do nabywców, może przyczynić się do zwiększenia odporności gospodarek afrykańskich oraz zróżnicowania ich oferty eksportowej.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. lipiec 2025 01:06