StoryEditor
Opakowania
13.11.2018 00:00

Masz 7 sekund, żeby zachwycić opakowaniem

Badania marketingowe pokazują, że konsumenci  potrzebują średnio 7 sekund, aby wyrobić sobie zdanie o produkcie*. To 7 sekund to szansa na przykucie uwagi. A co jest bardziej olśniewające niż piękne opakowanie, które kryje równie wspaniałą zawartość?

W przypadku kosmetyków opakowanie premium to wartość dodana produktu – sprawia ono, że konsument, który je wybiera, czuje się wyjątkowo, a sama zawartość staje się jeszcze cenniejsza. Aby zrobić odpowiednie wrażenie na odbiorcy, takie opakowanie od pierwszych sekund powinno intrygować kolorem, fakturą i efektami specjalnymi.

USZLACHETNIENIA 2.0
Nasze opakowania premium zdecydowanie wyróżniają się na sklepowej półce. To zasługa korzystania z najnowszych technologii, użycia nowych materiałów, łączenia i opracowywania kolejnych technik uszlachetniania. W przypadku tych ostatnich foliowanie, lakierowanie UV, tłoczenie czy hot-stamping czyli foliowanie na gorąco, to podstawowe efekty. Niegdyś charakterystyczne dla opakowań premium, dziś tracą swoją wyjątkowość na rzecz cold-stampingu, lakierów hybrydowych czy holograficznych. Zmienia się też podłoże, na którym drukujemy.

IDZIE NOWE

Coraz częściej marki z najwyższej półki wykorzystują kartony laminowane folią metaliczną lub holograficzną. Do ich zadruku wykorzystujemy technologię druku offsetowego UV oraz farby utrwalane promieniowaniem UV o podwyższonej pigmentacji. Dzięki temu barwy na opakowaniu stają się żywsze i głębsze. A to idealny sposób na zwrócenie uwagi klienta sklepu lub drogerii.

Niezastąpiony staje się także cold stamping, gdzie wybiórcze laminowanie folią metaliczną wykonujemy w procesie druku na maszynie offsetowej. Srebrną lub złotą folię nakładamy podobnie jak farbę drukarską, z identyczną precyzją. Dodatkowo możemy od razu nanosić na nią wybrany kolor. Daje to nieograniczone możliwości wykorzystania metalicznych barw na opakowaniach.

Nowym rodzajem uszlachetniania opakowań premium jest efekt opalizujący S-Druk. To nasza autorska technika, która pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje cold stamping, druk offsetowy UV oraz lakiery hybrydowe. Efekt finalny, symulujący wykorzystanie lakierów iriodynowych, jest naprawdę wyjątkowy.

NIE TYLKO DESIGN
Nie zapominajmy o podstawowej funkcji opakowania, czyli zabezpieczeniu produktu w czasie transportu. Bardzo często zawartość opakowania premium odbiega od standardu, dlatego oferujemy indywidualne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiające odpowiednie pozycjonowanie produktów w kartonach. Proponujemy także rozwiązania przyspieszające konfekcjonowanie bądź dostosowanie opakowań do automatów pakujących. Otrzymując gotowy produkt, jeszcze przed projektowaniem opakowania, możemy stworzyć funkcjonalną i estetyczną konstrukcję.


Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź www.sdruk.pl

* https://www.forbes.com/sites/serenitygibbons/2018/06/19/you-have-7-seconds-to-make-a-first-impression-heres-how-to-succeed/#5f5af6f56c20

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
07.07.2025 10:00
Edyta Kresińska podejmuje nowe wyzwanie zawodowe jako pełnomocnik zarządu w Fillsy
Edyta Kresińska - pełnomocnik zarządu Fillsy, odpowiedzialna za komunikację i współpracę z rynkiem kosmetycznymTGperspective

Edyta Kresińska od ponad 20 lat nieprzerwanie związana jest zawodowo z branżą beauty i farmacją, konsekwentnie zarządzając markami kosmetycznymi. Teraz zaczyna pracę na nowym stanowisku – jako pełnomocnik zarządu ds. Meadow Kapsul System w spółce Fillsy.

Edyta Kresińska jest cenionym ekspertem i prelegentem w branży kosmetycznej, przez wiele lat oceniała nowe na rynku produkty jako juror konkursu branżowego „Perły Rynku Kosmetycznego”, organizowanego przez Wydawnictwo Gospodarcze (wydawcę m.in. portalu Wiadomości Kosmetyczne).

Zobacz też: Edyta Kresińska: Rynek drogeryjny w Polsce 2025. Jakie wyzwania czekają na horyzoncie?

W czerwcu bieżącego roku Kresińska przyjęła propozycję wejścia do spółki Fillsy w roli pełnomocnika zarządu ds. systemu Meadow Kapsul. Jak sama podkreśla, ta nowa rola pozwoliła jej wrócić do biznesu w środowisku międzynarodowym. Fillsy jako nowo powołana spółka w grupie LOG-IT to jedyny partner strategiczny szwedzkiej firmy Meadow, w ramach którego trwa kooperacja z Ball w Europie. 

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że dzięki nam Polska staje się ważnym punktem na mapie Europy w dziedzinie innowacyjnych opakowań aluminiowych z obiegiem zamkniętym. A dodatkowy fakt, że w ramach mojej nowej roli będę odpowiedzialna za komunikację i szeroko pojęty marketing, kierowany do tak bliskiej mi branży kosmetycznej, to podwójny powód do satysfakcji z nowego mianowania

 – komentuje Edyta Kresińska.

image
TGperspective

Zarząd spółki Fillsy tworzą: Paweł Siwirski (prezes zarządu/ CEO LOG-IT), Piotr Bojanowski (dyrektor generalny) oraz Edyta Kresińska (pełnomocnik zarządu ds. Meadow Kapsul). 

Podczas przedpremierowego śniadania, zorganizowanego 1 lipca w warszawskim hotelu Radisson dla branży beauty, obecni tam członkowie zarządu spółki Fillsy zapowiedzieli, że będą budować świadomość rozwiązania Meadow Kapsul System poprzez edukację i promocję rozwiązania na wydarzeniach branżowych, podczas wystąpień w panelach konferencyjnych oraz w ramach współpracy z Instytucjami i stowarzyszeniami branżowymi.

Podczas eventu w Radissonie prezes spółki Fillsy – Paweł Siwirski – potwierdził również, że spółka będzie obecna 16 października na Forum Branży Kosmetycznej, gdzie zaprezentuje uczestnikom konferencji innowację w opakowaniach, czyli Meadow Kapsul System.

Zobacz też: Edyta Kresińska żegna się z Drogeriami Jawa po 7 latach

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Opakowania
03.07.2025 13:33
Malezja zakazuje importu odpadów plastikowych z USA – co teraz, branżo?
Plastikowe odpady rzadko kiedy są recyklingowane w kraju wytworzenia.Krizjohn Rosales

Malezja wprowadziła całkowity zakaz importu odpadów plastikowych ze Stanów Zjednoczonych, co oznacza odcięcie jednego z kluczowych źródeł surowca wtórnego wykorzystywanego globalnie, m.in. w produkcji opakowań dla przemysłu kosmetycznego i higieny osobistej. Decyzja ta wpisuje się w szerszy trend krajów azjatyckich ograniczających przyjmowanie zagranicznych odpadów.

Zakaz został ogłoszony po wykryciu kontenerów z odpadami z USA, które były błędnie oznaczone, a ich zawartość – często niebezpieczna i nienadająca się do recyklingu – nie spełniała obowiązujących norm. Zgodnie z nowelizacją malezyjskiego prawa celnego, import odpadów z krajów niebędących stronami Konwencji Bazylejskiej, w tym USA, został całkowicie zabroniony. Co więcej, odpady z innych państw muszą zawierać tylko jeden rodzaj plastiku i charakteryzować się zanieczyszczeniem poniżej 2 proc. – warunkami, które rzadko są spełniane przez odpady konsumenckie.

Eksport plastikowych odpadów z USA do Malezji praktycznie zamarł – informują pośrednicy handlowi. Malezja dołącza tym samym do rosnącej grupy państw, takich jak Chiny, Tajlandia czy Indonezja, które wcześniej zamknęły swoje granice na import zagranicznych tworzyw sztucznych. Skutkuje to dalszym rozproszeniem globalnych łańcuchów dostaw surowców wtórnych.

Sytuacja ujawnia istotny problem strukturalny: większość plastiku zbieranego w USA i Europie nie jest przetwarzana lokalnie. Ograniczenie możliwości eksportu odpadów do Azji zwiększa presję na niewydolną infrastrukturę recyklingu w krajach zachodnich. Branża kosmetyczna – silnie uzależniona od plastiku w opakowaniach – może napotkać trudności z pozyskaniem wysokiej jakości tworzyw z recyklingu, co może przełożyć się na wzrost kosztów oraz utrudnienia w realizacji celów środowiskowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. lipiec 2025 10:23