StoryEditor
Prawo
07.12.2022 00:00

Citigroup uczestniczy w rozmowach na temat odzyskania błędnej wypłaty dla Revlon

Zgodnie z raportem opublikowanym przez Reuters, Citigroup prowadzi rozmowy w celu odzyskania 500 mln USD, które omyłkowo zapłaciła wierzycielom Revlon w 2020 roku. Federalny sąd apelacyjny orzekł, że pieniądze powinny zostać zwrócone Citibankowi przez Brigade Capital Management i in. we wrześniu, unieważniając poprzednią decyzję po stronie wierzycieli.

Citigroup Inc jest blisko odzyskania około 500 milionów dolarów, które przypadkowo zapłacił 10 pożyczkodawcom Revlon Inc, z których trzech jest w procesie zwrotu swoich wypłat, a inni robią „znaczący postęp” w kierunku rozwiązania według złożonego do sądu wniosku.

Citigroup, jako agent pożyczkowy Revlon, przypadkowo wykorzystał własne zasoby w sierpniu 2020 r., aby przedwcześnie spłacić pożyczkę w wysokości 894 mln dolarów zaciągniętą przez należącą do miliardera Ronalda Perelmana bankrutującą firmę kosmetyczną. Niektórzy odbiorcy przelewów zwrócili swoje wypłaty po uświadomieniu sobie błędu, który Citigroup obwiniał o błąd ludzki, ale 10 pożyczkodawców odmówiło, twierdząc, że bank zapłacił to, co im się należało. Potencjalna ugoda została omówiona podczas negocjacji prawników Citigroup i pożyczkodawców, w tym funduszy hedgingowych i funduszy inwestycyjnych, których zapis został złożony późnym wieczorem w poniedziałek wieczorem w sądzie federalnym na Manhattanie.

Uchwała zakończyłaby trwający ponad dwa lata spór Citigroup przeciwko Brigade Capital Management, HPS Investment Partners, Symphony Asset Management i innym pożyczkodawcom w związku z przypadkiem, który prezeska banku, Jane Fraser, nazwała „masowej skali błędem”. W zeszłym tygodniu prawnicy oświadczyli, że istotne warunki potencjalnej ugody wymagały od Citigroup odzyskania pieniędzy i przeniesienia części odsetek i amortyzacji. Revlon złożył wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie Rozdziału 11 15 czerwca bieżącego roku.

Czytaj także: Sprzedaż koncernu Revlon rozpoczyna się wraz ze zbliżaniem się terminu upadłości

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
30.11.2023 08:00
Zmiany legislacyjne w przemyśle kosmetycznym w 2024 roku. Składniki, formuły, etykietowanie [WEBINAR]
Do jakich zmian należy przygotować firmę i portfolio produktów?Shutterstock
Branża kosmetyczna znajduje się pod ciągłą presją zmiany prawa szczególnie w zakresie składu produktów. 2023 r. przyniósł szereg obostrzeń lub ich zapowiedzi w stosowaniu kolejnych surowców oraz umieszczania odpowiednich informacji na etykietach. Rok 2024 wcale nie zapowiada się łatwiejszy i mniej intensywny. Do jakich zmian należy przygotować firmę i portfolio produktów?

Zmiany legislacyjne i ich wpływ na branżę kosmetyczną skupiają się głównie na składnikach kosmetycznych i kwestiach etykietowania. Jest to duże wyzwanie dla producentów kosmetyków, którzy muszą bacznie obserwować nadchodzące regulacje i w porę dostosować pod nie swój produkt kosmetyczny. Często konieczna jest również zmiana formulacji tak, aby wyeliminować z receptury dany zakazany składnik lub dostosować jego stężenie do wymaganego regulacją limitu.

Czytaj: Od 16 sierpnia 2023 nowe przepisy dotyczące oznaczania alergenów w kosmetykach

Czytaj: 30 kolejnych substancji zakazanych do stosowania w kosmetykach

Czytaj: Komisja Europejska zakaże sprzedaży kosmetyków z wysokim stężeniem retinolu. Przygotuj się na zmiany w prawie!

 

Jakie regulacje czekają na producentów kosmetyków w 2024 roku i kiedy wchodzą one w życie? Jakie są terminy na dostosowanie produktów do tych regulacji? Na te pytania odpowiemy w webinarze poświęconym zmianom legislacyjnym w branży kosmetycznej, który odbędze się już 12 grudnia 2023 o godz. 11.00

 

KUP DOSTĘP: TUTAJ

Z webinaru dowiesz się:

  • Które składniki w kosmetykach uległy zmianom regulacyjnym?
  • Jakie składniki będą zakazane lub ograniczone w ciągu najbliższych lat?
  • Jakich zmian możemy się spodziewać w 2024 roku?
  • Gdzie szukać informacji o zmianach w prawie kosmetycznym?
  • Jaki jest cel zmian legislacyjnych?
  • Co  grozi za niedostosowanie się do zmian w wyznaczonym terminie?
  • Czy istnieje okres przejściowy dla wprowadzanych zmian?
  • Czy zmiany w prawie kosmetycznym są odpowiedzią na realne problemy?

 

Webinar poprowadzi Monika Rek, współzałożycielka firmy MPR Labs oraz MPR Science, safety assessor z wieloletnim doświadczeniem w branży kosmetycznej w ocenie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Pomaga we wdrażaniu kosmetyków na rynek europejski i brytyjski. Mgr chemii – absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.  Członek Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów oraz Grupy Roboczej ds. Kosmetyków przy Polskim Stowarzyszeniu Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Autorka wielu artykułów branżowych oraz prelegent i szkoleniowiec z zakresu legislacji kosmetycznej.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
29.11.2023 10:37
Wigilia przypadająca w niedzielę będzie wolna dla handlu – jest decyzja Sejmu
W drogeriach święta już w pełni. Klienci będą kupić prezenty w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Niedziela przypadająca w Wigilię będzie wolna dla handluwiadomoscikosmetyczne.pl
Sejm przegłosował ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Dla pracowników sklepów oznacza to, że nie będą musieli pracować w Wigilię Bożego Narodzenia, jeśli ta przypada w niedzielę.

Sejm przegłosował dziś projekt nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni, wniesiony przez posłów Polska 2050.

Zgodnie z nim, jeśli 24 grudnia  (Wigilia Bożego Narodzenia) przypada w niedzielę, tego dnia będzie obowiązywał zakaz handlu. Natomiast handlowe mają być dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i sklepy będą czynne przez cały dzień.

Ten przepis zagwarantował stałą zmianę – nie trzeba będzie każdorazowo zmieniać ustawy, gdy Wigilia przypada w niedzielę.

Uregulowania tej sytuacji handel domagał się od dawna chcąc zapewnić pracownikom wolny dzień w niedzielę wigilijną. Nawet bardzo powściągliwe w komentowaniu politycznej rzeczywistości sieci handlowe zdecydowały się zabrać głos wypominając politykom, że mieli bardzo dużo czasu, aby zareagować na to, że niedziela handlowa przypada w tym roku w Wigilię i pozwolić, by dla handlu ten dzień był wolny od pracy, a zarazem, by biznesowo branża retail nie straciła. „Jako branża retail prosiliśmy rząd o regulację tej kwestii od wiosny. Projekt ustawy, mimo iż został przyjęty przez Radę Ministrów 14 listopada, nie został skierowany do parlamentu" – napisała IKEA w mediach społecznościowych dając do zrozumienia, że rząd Morawieckiego zaspał w tej sprawie, a zgodnie z prawem pracy pracownicy muszą poznać swoje grafiki do 23 listopada. Również sieci handlowe muszą logistycznie przygotować się do pracy w danym miesiącu. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 19:44