StoryEditor
Prawo
19.05.2017 00:00

Prezes firmy Inglot: Na zakazie handlu w niedziele najwięcej stracą pracownicy

Na wprowadzeniu w Polsce zakazu handlu w niedziele najwięcej stracą nie przedsiębiorcy, lecz... pracownicy - przekonuje Zbigniew Inglot, prezes kosmetycznej firmy Inglot, w komentarzu dla „Pulsu Biznesu”. Biznesmen zwraca uwagę, iż jego zdaniem w debacie na temat zakazu brakuje głosów sektora kosmetycznego, podczas gdy o potencjalnych skutkach ograniczenia handlu „głośno wypowiadali się" już przedstawiciele branży odzieżowej i sektora HoReCa.

Zbigniew Inglot przewiduje, iż wejście w życia zakazu handlu w niedziele poskutkuje zmniejszeniem liczby etatów, będzie zachętą do zakupów poza Polską oraz sprawi, że na uprzywilejowanej pozycji znajdą się m.in. stacje benzynowe. Szef firmy Inglot twierdzi, iż zakaz handlu narzucanie sposobu życia".

W komentarzu dla „PB”. Ingot stara się też rozprawić z mitem, jakoby zakaz handlu w niedziele obowiązywał powszechnie w innych krajach. - Na każdy przykład jego obowiązywania jestem w stanie wymienić wiele miejsc, w których go nie ma - podkreśla prezes kosmetycznej spółki. Oprócz tego Inglot zaznacza, iż choć jego spółka obecna jest w 80 krajach na świecie, to w żadnym z tych państw nie widział „korelacji między dniami wolnymi od handlu a efektywnością gospodarki i zadowoleniem mieszkańców z życia".

Inglot proponuje, aby zamiast rygorystycznego zakazu handlu w niedziele, zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, jak skrócenie czasu pracy lub zatrudnianie w ten dzień tygodnia „na zasadach całkowitej dobrowolności ze strony pracownika".

Czytaj więcej w „Pulsu Biznesu”.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
05.12.2024 12:11
Wycofanie suplementu diety z rynku – Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed tabletkami z propolisem
Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektor Sanitarny informuje o dobrowolnym wycofaniu z rynku jednej serii suplementu diety Propolis Forte przez producenta Farmina sp. z o.o. Powodem decyzji jest podejrzenie zanieczyszczenia produktu fragmentami metalu.

Producent suplementu diety Propolis Forte w opakowaniu zawierającym 30 tabletek o smaku pomarańczowym podjął decyzję o wycofaniu serii oznaczonej numerem 47520, której data ważności to lipiec 2027 roku. Firma Farmina sp. z o.o. poinformowała o tym fakcie odpowiednie organy oraz swoich odbiorców, podkreślając, że decyzja ma charakter prewencyjny i wynika z troski o bezpieczeństwo konsumentów.

Decyzja o wycofaniu została podjęta po przeprowadzeniu szczegółowej analizy procesu produkcyjnego w zakładzie w Myślenicach. Analiza wykazała, że nie można wykluczyć ryzyka obecności fragmentów metalu w produkcie. W związku z tym producent zaleca natychmiastowe zaprzestanie spożywania suplementu pochodzącego z wycofanej serii.

Proces wycofania jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które zapewniają, że wszystkie działania są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konsumenci, którzy zakupili produkt z numerem serii 47520, powinni skontaktować się z punktem sprzedaży w celu uzyskania dalszych informacji na temat możliwości zwrotu lub wymiany.

Farmina sp. z o.o. przypomina o konieczności dokładnego sprawdzania oznaczeń produktów i podkreśla, że pozostałe serie suplementu Propolis Forte nie są objęte wycofaniem. Szczegóły dotyczące sprawy można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w komunikatach wydanych przez producenta.

Czytaj także: Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt nielegalnych suplementów z wyciągiem z konika morskiego

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
05.12.2024 10:42
Sprzedawcy podrobionych kosmetyków m.in. Chanel i Dior zatrzymani na Pomorzu
Towar, sprzedawany za pośrednictwem internetu, dostarczany był do klientów przez firmy kurierskiefanpage Targowisko Bakalarska

Policja zatrzymała w okolicach Gdańska i Wejherowa sześć osób, handlujących podrobionymi kosmetykami i perfumami takich marek, jak Dior, Chanel, Armani czy YSL. Ich sprzedaż była prowadzona przez internet.

O sprawie poinformowała w ostatni wtorek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, wyjaśniając, że śledztwo prowadzone jest przeciwko grupie przestępczej, sprzedającej w sieci podrobione kosmetyki. Zabezpieczono ok. 8 tys. sztuk podrobionych kosmetyków oraz perfum topowych marek, których wartość oszacowano na prawie 3 mln zł.

Towar, sprzedawany za pośrednictwem internetu, dostarczany był do klientów przez firmy kurierskie, przy wykorzystaniu fikcyjnych danych nadawców

Jak wyjaśniła prokuratura w komunikacie, 27 listopada 2024 roku "funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni na polecenie prokuratora dokonali przeszukania, wcześniej wytypowanych, magazynów na terenie powiatu wejherowskiego oraz gdańskiego".

Oprócz kosmetyków śledczy zabezpieczyli również urządzenia, wykorzystywane do wydobywania kryptowalut w postaci 25 komputerów o łącznej wartości 100 tys. zł. 

Zaledwie miesiąc wcześniej pomorska policja zabezpieczyła 40 ton podróbek chemii gospodarczej z Niemiec.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
05. grudzień 2024 23:06