StoryEditor
Prawo
22.10.2020 00:00

Procter & Gamble poprawia prognozy. Wyniki sprzedaży przewyższyły oczekiwania

Koncern Procter & Gamble (P&G) odnotował wzrost sprzedaży o 9 proc. w I kwartale 2021 roku, napędzany większym zapotrzebowaniem na artykuły do pielęgnacji domu podczas pandemii, a także wyższym popytem w Ameryce Północnej, największym rynku firmy.

Gigant produktów do higieny osobistej osiągnął przychody w wysokości 19,32 miliarda dolarów, w porównaniu z 18,38 miliardami dolarów oczekiwanymi przez analityków z Wall Street, podczas gdy zysk na akcję wyniósł 1,63 dolara, w porównaniu do przewidywanych 1,42 dolara.

Wszystkie pięć segmentów biznesowych odnotowało wzrost sprzedaży organicznej, dział produktów do pielęgnacji domu wzrósł o 30 proc., higiena osobista, obejmująca np. pasty do zębów, odnotowała dwucyfrowy wzrost, przy dużym zainteresowaniu konsumentów produktami zdrowotnymi.

Wprowadzenie na rynek nowych produktów Olay, a także mydła do rąk i środka odkażającego Safeguard wzmocniło branżę kosmetyczną, która wzrosła o 7 procent. Pielęgnacja skóry i ciała była napędzana innowacjami w Ameryce Północnej i Chinach.

Pomimo, że Gillette i Venus poinformowały o mniejszej sprzedaży produktów do golenia z powodu rzadszego golenia się mężczyzn podczas pandemii, sektor pielęgnacji urósł o 6 procent dzięki wzrostowi popytu na produkty do pielęgnacji i stylizacji.

Akcje firmy wzrosły o 2 procent po pojawieniu się tych informacji. Wzrost sprzedaży jest na tyle duży, że firma P&G podniosła swoje prognozy sprzedaży w roku fiskalnym 2021 do 3–4 procent, w porównaniu z poprzednią prognozą wynoszącą 1 do 3 procent.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
05.12.2024 12:11
Wycofanie suplementu diety z rynku – Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed tabletkami z propolisem
Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektor Sanitarny informuje o dobrowolnym wycofaniu z rynku jednej serii suplementu diety Propolis Forte przez producenta Farmina sp. z o.o. Powodem decyzji jest podejrzenie zanieczyszczenia produktu fragmentami metalu.

Producent suplementu diety Propolis Forte w opakowaniu zawierającym 30 tabletek o smaku pomarańczowym podjął decyzję o wycofaniu serii oznaczonej numerem 47520, której data ważności to lipiec 2027 roku. Firma Farmina sp. z o.o. poinformowała o tym fakcie odpowiednie organy oraz swoich odbiorców, podkreślając, że decyzja ma charakter prewencyjny i wynika z troski o bezpieczeństwo konsumentów.

Decyzja o wycofaniu została podjęta po przeprowadzeniu szczegółowej analizy procesu produkcyjnego w zakładzie w Myślenicach. Analiza wykazała, że nie można wykluczyć ryzyka obecności fragmentów metalu w produkcie. W związku z tym producent zaleca natychmiastowe zaprzestanie spożywania suplementu pochodzącego z wycofanej serii.

Proces wycofania jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które zapewniają, że wszystkie działania są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konsumenci, którzy zakupili produkt z numerem serii 47520, powinni skontaktować się z punktem sprzedaży w celu uzyskania dalszych informacji na temat możliwości zwrotu lub wymiany.

Farmina sp. z o.o. przypomina o konieczności dokładnego sprawdzania oznaczeń produktów i podkreśla, że pozostałe serie suplementu Propolis Forte nie są objęte wycofaniem. Szczegóły dotyczące sprawy można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w komunikatach wydanych przez producenta.

Czytaj także: Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt nielegalnych suplementów z wyciągiem z konika morskiego

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
05.12.2024 10:42
Sprzedawcy podrobionych kosmetyków m.in. Chanel i Dior zatrzymani na Pomorzu
Towar, sprzedawany za pośrednictwem internetu, dostarczany był do klientów przez firmy kurierskiefanpage Targowisko Bakalarska

Policja zatrzymała w okolicach Gdańska i Wejherowa sześć osób, handlujących podrobionymi kosmetykami i perfumami takich marek, jak Dior, Chanel, Armani czy YSL. Ich sprzedaż była prowadzona przez internet.

O sprawie poinformowała w ostatni wtorek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, wyjaśniając, że śledztwo prowadzone jest przeciwko grupie przestępczej, sprzedającej w sieci podrobione kosmetyki. Zabezpieczono ok. 8 tys. sztuk podrobionych kosmetyków oraz perfum topowych marek, których wartość oszacowano na prawie 3 mln zł.

Towar, sprzedawany za pośrednictwem internetu, dostarczany był do klientów przez firmy kurierskie, przy wykorzystaniu fikcyjnych danych nadawców

Jak wyjaśniła prokuratura w komunikacie, 27 listopada 2024 roku "funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni na polecenie prokuratora dokonali przeszukania, wcześniej wytypowanych, magazynów na terenie powiatu wejherowskiego oraz gdańskiego".

Oprócz kosmetyków śledczy zabezpieczyli również urządzenia, wykorzystywane do wydobywania kryptowalut w postaci 25 komputerów o łącznej wartości 100 tys. zł. 

Zaledwie miesiąc wcześniej pomorska policja zabezpieczyła 40 ton podróbek chemii gospodarczej z Niemiec.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. grudzień 2024 12:55