StoryEditor
Surowce
30.06.2022 00:00

Przywróć skórze blask z gamą Vitamin C od Garnier!

Witamina C znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych uważana jest za „witaminę młodości”. Pomimo dostarczania dużych ilości wraz z pożywieniem, pod wpływem wolnych rodników jej ilość w skórze zmniejsza się. Produkty pielęgnacyjne z witaminą C pomagają przeciwdziałać temu procesowi, a dodatkowo zadbają o naszą skórę.

Oczywiście rodzaj witaminy użytej w produkcie kosmetycznym ma znaczenie. Kosmetyki z gamy Garnier Vitamin C oparte są na stabilnych formach witaminy C, takich jak Glukozyd askorbylu forma kwasu askorbinowego stabilizowanego cząsteczką glukozy czy 3-O Etylowy kwas askorbinowy, który jest jedną z najnowszych i najbardziej stabilnych pochodnych witaminy C. Cechą wspólną jest mniejsza podatność na rozkład pod wpływem temperatury czy utleniania. Dzięki temu produkt działa tak samo przez cały okres stosowania.

W skład gamy Vitamin C od Garnier wchodzą produkty do oczyszczania twarzy, jak żel myjący czy rewitalizujący płyn micelarny i do pielęgnacji: serum, żel nawilżający o lekkiej konsystencji i maska na tkaninie.

Produktem gwiazdą jest bez wątpienia serum na przebarwienia. Formuła produktu oparta jest na połączeniu 3-O Etylowego kwas askorbinowego, Niacynamidu znanego ze swoich właściwości wygładzających i wzmacniających naturalną barierę ochronną skóry, i kwasu salicylowego, który pomaga usuwać martwe komórki naskórka, dzięki czemu utrzymuje skórę w dobrej kondycji i ujednolica jej koloryt.

Skuteczność serum została potwierdzona klinicznie. Pierwsze efekty widoczne są już po 6 dniach stosowania. Skóra wygląda na bardziej jednolitą i gładszą, a widoczność przebarwień jest zredukowana. Po 8 tygodniach następuje redukcja przebarwień o 43 proc. (test kliniczny, 74 ochotników, średni wynik dla przebarwień potrądzikowych; wyniki mogą się różnić).

 

Płynów micelarnych od marki Garnier nie trzeba chyba przedstawiać, dlatego nowość wzbogacona o witaminę Cg powinna szybko znaleźć swoich nowych wiernych fanów. Płyn Micelarny z Witaminą Cg usuwa makijaż, oczyszcza i rewitalizuje zmęczoną i matową skórę, przygotowując ją na kolejne kroki pielęgnacyjne. Wegańska formuła produktu testowana była dermatologicznie i okulistycznie i jest odpowiednia się do oczyszczania twarzy, oczu i ust.

Nowa butelka płynów micelarnych Garnier została wykonana w 100 proc. z plastiku z recyclingu (poza etykietą, nakrętką i barwnikami) i nadaje się do recyclingu. Warto dać jej kolejne życie.

Uzupełnieniem oczyszczania w ramach gamy Vitamin C jest żel myjący, który w składzie zawiera również Witaminę Cg.

Dla miłośników masek Garnier proponuje maseczkę z witaminą C oraz kwasem hialuronowym – substancją od dawna znaną ze swoich dobroczynnych właściwości – która znakomicie nawilża, a do tego wyrównuje koloryt skóry. W ten sposób cera zyskuje subtelny blask, prezentuje się zdrowo i pięknie. Maska dodatkowo wygładza i odświeża skórę.

Formuła została zamknięta w tkaninie, co pozwala na łatwą i przyjemną aplikację. Efekty zauważalne są już po pierwszym użyciu, a maska jest odpowiednia dla każdego typu cery, w tym również wrażliwej oraz matowej.

Codzienną pielęgnację skóry warto uzupełnić nawilżającym żelem Garnier Vitamin C Glow Jelly. Wegańska formuła kremu wzbogacona jest Witaminą Cg oraz ekstraktem z cytryny, dzięki czemu dzień po dniu wyrównuje koloryt skóry i przywraca jej naturalny blask. Lekka, żelowa konsystencja łatwo się rozprowadza i błyskawicznie wchłania pozostawiając cerę nawilżoną i świeżą. Aż 98 proc. zawartych w nim składników jest pochodzenia naturalnego.

Pojawienie się gamy Vitamin C od Garnier na rynku wsparte będzie szeroko zakrojonymi działaniami marketingowymi: kampanią TV, digital, PR i advocacy.

Zobacz reklamę Serum na przebarwienia Vitamin C od Garnier!

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Surowce
26.04.2024 14:48
Cukier osłabia włókna kolagenu. Beiersdorf opatentował przeciwstarzeniowy składnik chroniący skórę przed procesem glikacji
Cukier osłabia włókna kolagenu i elastyny skóry, powodując utratę ich elastyczności i sprężystości.fot.Shutterstock
Po prawie dziesięciu latach badań zespołowi Beiersdorf udało się rozwikłać tajemnicę tzw. procesu glikacji skóry i zidentyfikować składnik aktywny przeciwdziałający starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek wywołanemu cukrem. W laboratoriach firmy przebadano w tym celu aż 1700 składników aktywnych.

Liczne badania naukowe już wiele lat temu wykazały, że nadmierne spożycie cukru wiąże się z różnymi czynnikami ryzyka, które przyczyniają się do rozwoju takich chorób jak otyłość, cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie krwi, choroby układu krążenia i autoimmunologiczne. Jednak nie było powszechnie wiadomo, że cukier ma również negatywny wpływ na skórę i na powstawanie zmarszczek.

Jak cukier wpływa na skórę?

Glikacja to naturalnie występująca, ale nieodwracalna reakcja chemiczna, która zachodzi, gdy cząsteczki cukru wiążą się z białkami lub lipidami. Prowadzi to do powstawania końcowych produktów zaawansowanej glikacji (AGE).

Im dłużej białko żyje w skórze, tym więcej AGE może się w nim gromadzić, co z kolei może prowadzić do stanów zapalnych i wolnych rodników. Mówiąc prościej, cukier osłabia włókna kolagenu i elastyny skóry, powodując utratę ich elastyczności i sprężystości.

Wraz z promieniowaniem UV proces ten przyczynia się głównie do powstawania zmarszczek. Ponadto starzejąca się skóra może być nie tylko stwardniała i pomarszczona, ale także żółtawa. Dzieje się tak za sprawą żółto-brązowego koloru AGE.

Glycostop nowy składnik przeciwzmarszczkowy w kosmetykach

Beiersdorf może się poszczycić odkryciem znaczenia koenzymu Q10 w procesie starzenia się skóry i wprowadzeniem własnego Q10 jako składnika aktywnego. Było to 25 lat temu. Do dziś koenzym Q10 pozostaje jednym z najważniejszych składników aktywnych w dziedzinie przeciwdziałania starzeniu się. Teraz zespół badaczy może pochwalić się kolejną innowacją.

– Po wprowadzeniu na rynek masowy pierwszych produktów do pielęgnacji skóry Q10 pod marką NIVEA ponad 25 lat temu, teraz robimy kolejny decydujący krok  wprowadzając nasz nowy składnik przeciwdziałający glikacji. Spędziliśmy około dziesięciu lat intensywnie badając glikację w skórze i szukając skutecznego składnika aktywnego – mówi dr Gitta Neufang, starszy wiceprezes ds. badań i rozwoju firmy oraz szefowa ponad 1000 badaczy firmy Beiersdorf na całym świecie.

– W sumie nasz zespół przetestował około 1700 składników aktywnych. Ostatecznie istniał wyraźny zwycięski składnik o nazwie NAHP, który oznacza N-acetylo-L-hydroksyprolinę. NAHP zapobiega przede wszystkim zajściu reakcji glikacji i zapobiega tworzeniu się AGE z większą szybkością – nawet o 68 proc. Cząsteczki cukru są neutralizowane, zanim będą mogły na przykład związać się z białkami i osłabić włókna kolagenowe1. Dlatego właśnie nadaliśmy składnikowi NAHP drugą nazwę „Glycostop”. Posiadamy patent na jego zastosowanie w produktach kosmetycznych i opublikowaliśmy kilka prac naukowych na ten temat  – mówi dr Julia Weise, kierownik laboratorium w dziale badań biologicznych w Beiersdorf.    

Pierwszym produktem, w którym został zastosowany odkryty składnik jest Nivea Q10 Dual Action Serum – połączono w nim Q10 i Glycostop. Mają one zapobiegać starzeniu się skóry i blokować glikację białek tkanki łącznej takich jak kolagen1.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Surowce
12.04.2024 12:28
Kolejne zmiany w prawie kosmetycznym w Wielkiej Brytanii
fot. Shutterstock
Brytyjskie rozporządzenie dotyczące kosmetyków zmienia się. Pojawiają się nim istotne informacje dotyczące surowców kosmetycznych – zakazów i ograniczeń w stosowaniu. Po wyjściu z Unii Europejskiej Wielka Brytania stosuje własne przepisy, z którymi muszą być na bieżąco producenci i dystrybutorzy kosmetyków działający na tym rynku.

10 kwietnia 2024 r. Wielka Brytania powiadomiła Światową Organizację Handlu (WTO) o projekcie rozporządzenia zmieniającego brytyjskie rozporządzenie dotyczące kosmetyków. Ustawodawca zaplanował publikację Rozporządzenia dotyczącego produktów kosmetycznych (ograniczenie stosowania substancji chemicznych) The Cosmetic Products (Restriction of Chemical Substances) (nr 2) 2024 na 25 czerwca 2024 roku.

Rozporządzenie będzie miało zastosowanie do Anglii, Walii i Szkocji. W Irlandii Północnej rozporządzenie UE dotyczące kosmetyków obowiązuje nadal  po brexicie ze względu na specjalne umowy.

Kwas kojowy – ograniczenia

Zgodnie z projektem kwas kojowy Kojic Acid zostanie dodany do załącznika III brytyjskiego rozporządzenia dotyczącego kosmetyków – listy substancji objętych ograniczeniami. Stosowanie kwasu kojowego będzie dozwolone w maksymalnym stężeniu 1% w produktach do twarzy i rąk. Limity te będą obowiązywać od 20 kwietnia 2025 r. w przypadku wprowadzania kosmetyków na rynek brytyjski i od 20 sierpnia 2025 r. w przypadku ich udostępniania.

UE wprowadziła niedawno te same ograniczenia dotyczące kwasu kojowego, począwszy od dnia 1 lutego 2025 r. w przypadku nowych produktów i od dnia 1 listopada 2025 r. w przypadku produktów już dostępnych na rynku.

Zakaz 52 substancji CMR

Projekt rozporządzenia zakazuje również 52 substancji sklasyfikowanych jako CMR na mocy rozporządzenia GB CLP. Pełna lista dostępna jest tutaj.

Unia Europejska zakazała już stosowania wszystkich tych substancji na mocy V i VI ustawy zbiorczej. Jednakże istnieją pewne chemikalia zakazane w UE, które nie zostały sklasyfikowane jako CMR zgodnie z brytyjskim rozporządzeniem CLP. W kosmetyce stosowane są następujące substancje:

  • Pentasodium Pentetate
  • Pentetic Acid
  • Pentapotassium salt

W związku z tym powyższe substancje mogą być nadal zgodnie z prawem stosowane w produktach kosmetycznych przeznaczonych na rynek brytyjski. W rezultacie wystąpią pewne rozbieżności między przepisami UE i Wielkiej Brytanii dotyczącymi kosmetyków.

Terminy przestrzegania przepisów są takie same, jak w przypadku ograniczeń dotyczących kwasu kojowego.

 

Bibliografia:

WTO. (2024). Przepisy dotyczące produktów kosmetycznych (ograniczenie stosowania substancji chemicznych) (nr 2) z 2024 r.

Źródło: coslaw.eu

 

Czytaj także: BHT w produktach kosmetycznych. W Wielkiej Brytanii inne wytyczne niż w UE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. kwiecień 2024 01:34