StoryEditor
Targi i konferencje
15.03.2010 00:00

Drogeria Roku 2010 - znamy zwycięzców!

Danuta Arendt, właścicielka Drogerii ZUZANNA z Łodzi oraz Tomasz Modzelewski, właściciel Drogerii STARS w Elblągu to zwycięzcy pierwszej edycji konkursu DROGERIA ROKU 2010. Za sprawą głosowania jury to w ich ręce trafiła główna nagroda – statuetka Drogeria Roku 2010. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie głosowania jury, które przeanalizowało osiągane przez drogerie wyniki finansowe, w tym obroty, wartość koszyka zakupowego, poziom marży, jak i dane z badania Tajemniczy Klient przeprowadzonego na potrzeby konkursu przez firmę badawczą AMPS. Arkadiusz Wódkowski, prezes firmy badawczej AMPS, a zarazem przewodniczący jury, postanowił przyznać nagrodę specjalną dla drogerii, która w tym badaniu wypadła najlepiej – reprezentuje najwyższy poziom obsługi klientów. Voucher o wartości 18 tys. zł na realizację projektu „Opracowanie i monitoring standardów obsługi” dla Drogerii Roku 2010 w kategorii sklepów sieciowych trafił do Drogerii VICA w Grodzisku Wielkopolskim. Arkadiusz Wódkowski przekazał nagrodę na ręce Dariusza Tomczaka, prezesa sieci Vica.

Zdobywcy 2 i 3 miejsca w swoich kategoriach oraz wszyscy nominowani odebrali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy laureaci zostali także hojnie nagrodzeni przez Partnerów-Sponsorów Konkursu i Gali Drogeria Roku 2010, którzy ufundowali wspaniałe nagrody o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych (!).
Na obszerną relację z Gali Drogeria Roku 2010, która została już okrzyknięta największym wydarzeniem tego roku w branży kosmetycznej zapraszamy na stronę www.wiadomoscikosmetyczne.pl oraz do kwietniowego wydania Wiadomości Kosmetycznych.
Nagrody Drogeria Roku 2010 wręczyliśmy 11 marca podczas uroczystej Gali w hotelu Courtyard Marriott w Warszawie. Organizatorem konkursu jest redakcja miesięcznika Wiadomości Kosmetycznych przy wsparciu firmy badawczej AMPS.


Drogeria Roku 2010: zwycięzcy i wyróżnieni w kategorii „Drogerie niezależne lub zrzeszone w sieci franczyzowej”
I miejsce: Drogeria Zuzanna, Łódź, właścicielka Danuta Arendt
II miejsce: Drogeria Best, Łomża, właściciel Zdzisław Koźlarzewski
III miejsce: Drogeria ABC, Rumia, właścicielka Lucyna Reglińska-Trędowicz
Wyróżnienie: Drogeria Celux, Suwałki, właścicielka Celina Kamińska
Wyróżnienie: Drogeria, Zambrów, Irena Konopka

Drogeria Roku 2010: zwycięzcy i wyróżnieni w kategorii „Drogerie własne sieci”
I miejsce: Drogeria Stars, Elbląg, właściciel Tomasz Modzelewski
II miejsce: Drogeria Visage, Wisła, właścicielka Teresa Jonas
III miejsce: Drogeria Vica, Grodzisk Wielkopolski, właściciel Dariusz Tomczak
Wyróżnienie: Drogeria Kama Beauty, Leszno, właścicielka Mariola Frysiak
Wyróżnienie: Drogeria Vica, Rawicz, właściciel Dariusz Tomczak

Nagroda specjalna za najwyższe standardy obsługi klienta, przyznana przez Arkadiusza Wódkowskiego, prezesa firmy badawczej AMPS i przewodniczącego jury Drogeria Roku 2010: Drogeria Vica, Grodzisk Wielkopolski, właściciel Dariusz Tomczak.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Targi i konferencje
01.09.2023 10:06

Polskie firmy na Targach Arena of Beauty 2023 w Bułgarii - PAIH przyjmuje zgłoszenia na narodowe stoisko

Targi Arena of Beauty Professional 2022, Sofia, Bulgariaarenaofbeauty.com
Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje narodowe stoisko na targach Arena of Beauty 2023, które odbędą się w październiku w Sofii, w Bułgarii. Do PAIH można zgłaszać swój akces do 28 września br.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu  zaprasza polskich producentów kosmetyków do współtworzenia polskiego stoiska narodowego na targach  Arena of Beauty 2023, które odbędą się w dn. 6-8 października 2023 r. w Sofii, w Bułgarii.

Jak podaje PAIH, międzynarodowe targi Arena of Beauty organizowane są od 1997 roku i stanowią wiodącą imprezę dla branży beauty na rynku Bałkanów. Są miejscem, gdzie można nawiązać nowe relacje biznesowe i dzięki temu rozszerzyć działalność  na rynek Bułgarii oraz innych państw bałkańskich. Zrealizowane dotychczas 42 edycje wydarzenia świadczą o jego ugruntowanej pozycji w regionie – czytamy w komunikacie PAIH.

Obecność na narodowym stoisku daje polskim firmom możliwość:

  • zaprezentowania autorskich produktów i usług,
  • wykorzystania wspólnej przestrzeni stoiska do spotkań z kontrahentami,
  • bezpłatnego udziału w wydarzeniu,
  • skorzystania z merytorycznego i językowego wsparcia ekspertów Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sofii.

Udział w targach jest bezpłatny. Koszty logistyczne, tj. spedycji towarów i materiałów reklamowych, transportu, ubezpieczenia osób i produktów, noclegu, wyżywienia itp. pokrywa przedsiębiorca.

Firmy zainteresowane udziałem w misji mogą przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego  (na stronie paih.gov.pl) do 28 września 2023 r.

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia i rekrutacji udziela Krzysztof Przyłucki: [email protected].

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor

Forum Branży Kosmetycznej 2023 - jakie trendy będą kształtować rynek w najbliższej przyszłości?

Forum Branży Kosmetycznej - konferencja biznesowa łącząca wykłady, przestrzeń wystawienniczą, networking. Zdjęcia z edycji 2019fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Polski rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych w Europie. To motywuje producentów i marki, ale powoduje, że coraz trudniej na nim się wyróżnić i coraz trudniej utrzymać lojalność konsumentów. Jak działać, by nadążać za trendami, rozwijać firmy, umacniać marki i prowadzić rentowny biznes? O tym będziemy mówić podczas 11. Forum Branży Kosmetycznej, które odbędzie się już 19 października 2023.

O światowym i polskim rynku kosmetycznym, wiodących kategoriach, trendach, wyzwaniach, kanałach sprzedaży i technologiach, o zmieniającym swoje zachowania konsumencie, będziemy mówić podczas 11. Edycji Forum Branży Kosmetycznej, które odbędzie się już 19 października 2023 r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Tradycyjnie połączy część konferencyjną z wystawienniczą, by stworzyć przestrzeń do dyskusji o przyszłości branży, wymiany informacji, kontaktów pomiędzy uczestnikami rynku i prezentacji innowacyjnych produktów i marek. Tendencje zachodzące w sektorze beauty omówią eksperci z czołowych agencji badawczych, takich jak Mintel i Nielsen oraz z firm technologicznych - Blix. Jak wykorzystać tempo zmian na rynku beauty do rozwoju omnichannelowego biznesu? - to temat rozmowy z prezes zarządu Super-Pharm Poland Moniką Kolaszyńską. Szereg wystawców już zadeklarowało udział w projekcie i zaprezentują swoje marki i produkty w części wystawienniczej Forum.

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług oraz dystrybutorów i retailerów. Co roku gromadzi około 400 menedżerów związanych z sektorem kosmetycznym. Jest wydarzeniem dla firm działających w branży i dla tych, które dopiero chcą w niej zaistnieć.

Więcej informacji na: www.forumbranzykosmetycznej.pl

Rynek kosmetyczny rozwija się niezwykle dynamicznie. Według najnowszych prognoz McKinsey & Company osiągnie globalnie wartość 580 mld dolarów do 2027 r., rosnąc o prognozowane 6 proc. rocznie i stanie się jeszcze bardziej konkurencyjny. Jest napędzany przez pojawiające się na nim nowe firmy i marki, młodych konsumentów zainteresowanych nowościami, osiągnięcia nauki i technologie. Zmienia się pod wpływem globalnych tendencji, które pokazują, że nie ma jednego wiodącego trendu, a konsumenci nie chcą, by marki narzucały im kanony piękna. Sami szukają swojej własnej drogi do dobrego wyglądu i dobrego samopoczucia – bo te dwa obszary stają się nierozłączne.

Czytaj więcej: Rynek kosmetyczny zmieni się diametralnie. Szybciej niż myślicie [RAPORT McKinsey & Company]

Konsumenci wiedzą dużo i chcą wiedzieć jeszcze więcej. To mobilizuje marki do pokazywania swojego biznesu od wewnątrz, transparentności w zakresie składu produktów, do ekologicznej produkcji i odpowiedzialnego marketingu. Wpływa także na decyzje retailerów, którzy dokonują wyboru produktów włączanych do asortymentu „prześwietlając” swoich dostawców.

Rynek nabrał przyspieszenia dzięki e-commerce. Bariery zostały przełamane podczas pandemii, gdy sprzedaż przeniosła się do internetu, również kosmetyków. E-commerce jest obecnie najszybciej rozwijającym się kanałem sprzedaży kosmetyków. E-commerce w kategorii Zdrowie i Uroda jest wart około 182 mld dolarów na całym świecie. W Polsce - około 7 mld złotych, czyli nieco ponad 1,6 mld dolarów (przy uwzględnieniu wszystkich segmentów - B2B, usługi medyczne itd., - około 15 mld złotych, czyli około 3,5 mld dolarów). To daje udział Polski na poziomie 2,2 proc. w światowym rynku e-commerce Zdrowia i Urody. Według PWC będzie rósł o 12,3 proc., co roku przez następnych 5 lat. Zarazem e-commerce ciągle jest kanałem niskodochodowym i wymagającym wysokich nakładów finansowych.

Czytaj więcej:

Remigiusz Chrzanowski, DrEcom: To jest czas walki o pozycję lidera e-commerce w kategorii Zdrowie i Uroda

Jest tanio i łatwo – największe mity w myśleniu o sprzedaży kosmetyków w e-commerce

Polski rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej konkurencyjnych w Europie i rośnie najszybciej na kontynencie. Według danych NielsenIQ rynek kosmetyczno-chemiczny jest wart 33 mld zł, połowę tej wartości stanowią kategorie kosmetyczne. W sektorze kosmetycznym zarejestrowanych jest już ponad 1000 podmiotów. Kosmetyki są specjalnością eksportową Polski, a rynki zagraniczne celem do zdobycia, bo krajowy rynek jest przesycony. Polscy producenci są także cenionymi na świecie producentami realizującymi zamówienia kontraktowe dla sieci handlowych oraz producentów zlecających produkcję na zewnątrz.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. wrzesień 2023 04:07