Drogerie Eva to największa ukraińska sieć drogeryjna. Oferuje ponad 3 tys. produktów z kategorii uroda i zdrowie uzupełnionych o artykuły gospodarstwa domowego. Z przedstawicielami sieci będzie można spotkać się w Sali Ukraińskiej podczas Retail Trends 2022 już 24 maja w Warszawie. Detalista poszukuje dostawców kosmetyków oraz producentów marek własnych.
Drogerie Eva po raz kolejny pojawią się w Warszawie na naszym konferencyjnym wydarzeniu. Przedstawiciele sieci gościli już na Forum Branży Kosmetycznej oraz Kongresie Rynku FMCG. Przyjeżdżają kolejny raz do Polski na Retail Trends 2022 łączące te dwie konferencje, by spotkać się z polskimi dostawcami.
Drogerie Eva są jedną z największych sieci drogeryjnych na Ukrainie. Firma RUSH LLC z siedzibą w mieście Dnipro, która zarządza siecią ponad 1000 sklepów perfumeryjnych i kosmetycznych pod szyldem Eva na Ukrainie, codziennie aktualizuje listę działających sklepów w zależności od sytuacji w regionach.
Mimo trudnej sytuacji w kraju, detalista starał się utrzymać działalność sklepów tam, gdzie to było możliwe, W marcu tego roku czynnych pozostawało około 700 placówek.
Firma LLC RUSH została założona w 2002 roku. Posiada 52 marki własne w takich kategoriach jak: artykuły gospodarstwa domowego, perfumy, kosmetyki, biżuteria, artykuły higieny osobistej, akcesoria, bielizna i artykuły dziecięce. Personel sieci liczy około 14 tys. osób.
Sala Ukraińska – platforma do rozmów i biznesu
Sala Ukraińska na Retail Trends 2022 to platforma łącząca polskich producentów i dystrybutorów produktów szybko zbywalnych z ukraińskimi detalistami.
To doskonała okazja dla polskich firm do zaprezentowania nowości w swojej ofercie oraz możliwość sprawdzenia jakie jest największe zapotrzebowanie na rynku ukraińskim. W jaki sposób można dostarczyć swoje towary na Ukrainę i jak zabezpieczyć swoje transakcje.
Formuła Retail Trends 2022 zakłada stworzenie otwartej społeczności i miejsca, gdzie branże FMCG oraz kosmetyczna będą mogły podzielić się doświadczeniami oraz czerpać inspiracje.
Sala dedykowana ukraińskim detalistom zapewni przestrzeń do rozmowy, spotkań i dyskusji między uczestnikami, prelegentami oraz firmami, które zdecydują się na udział w wydarzeniu.
Targi Arena of Beauty Professional 2022, Sofia, Bulgariaarenaofbeauty.com
Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje narodowe stoisko na targach Arena of Beauty 2023, które odbędą się w październiku w Sofii, w Bułgarii. Do PAIH można zgłaszać swój akces do 28 września br.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza polskich producentów kosmetyków do współtworzenia polskiego stoiska narodowego na targach Arena of Beauty 2023, które odbędą się w dn. 6-8 października 2023 r. w Sofii, w Bułgarii.
Jak podaje PAIH, międzynarodowe targi Arena of Beauty organizowane są od 1997 roku i stanowią wiodącą imprezę dla branży beauty na rynku Bałkanów. Są miejscem, gdzie można nawiązać nowe relacje biznesowe i dzięki temu rozszerzyć działalność na rynek Bułgarii oraz innych państw bałkańskich. Zrealizowane dotychczas 42 edycje wydarzenia świadczą o jego ugruntowanej pozycji w regionie – czytamy w komunikacie PAIH.
Obecność na narodowym stoisku daje polskim firmom możliwość:
zaprezentowania autorskich produktów i usług,
wykorzystania wspólnej przestrzeni stoiska do spotkań z kontrahentami,
bezpłatnego udziału w wydarzeniu,
skorzystania z merytorycznego i językowego wsparcia ekspertów Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sofii.
Udział w targach jest bezpłatny. Koszty logistyczne, tj. spedycji towarów i materiałów reklamowych, transportu, ubezpieczenia osób i produktów, noclegu, wyżywienia itp. pokrywa przedsiębiorca.
Firmy zainteresowane udziałem w misji mogą przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego (na stronie paih.gov.pl) do 28 września 2023 r.
Szczegółowych informacji na temat wydarzenia i rekrutacji udziela Krzysztof Przyłucki: [email protected].
Forum Branży Kosmetycznej - konferencja biznesowa łącząca wykłady, przestrzeń wystawienniczą, networking. Zdjęcia z edycji 2019fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Polski rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej konkurencyjnych i innowacyjnych w Europie. To motywuje producentów i marki, ale powoduje, że coraz trudniej na nim się wyróżnić i coraz trudniej utrzymać lojalność konsumentów. Jak działać, by nadążać za trendami, rozwijać firmy, umacniać marki i prowadzić rentowny biznes? O tym będziemy mówić podczas 11. Forum Branży Kosmetycznej, które odbędzie się już 19 października 2023.
O światowym i polskim rynku kosmetycznym, wiodących kategoriach, trendach, wyzwaniach, kanałach sprzedaży i technologiach, o zmieniającym swoje zachowania konsumencie, będziemy mówić podczas 11. Edycji Forum Branży Kosmetycznej, które odbędzie się już 19 października 2023 r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Tradycyjnie połączy część konferencyjną z wystawienniczą, by stworzyć przestrzeń do dyskusji o przyszłości branży, wymiany informacji, kontaktów pomiędzy uczestnikami rynku i prezentacji innowacyjnych produktów i marek. Tendencje zachodzące w sektorze beauty omówią eksperci z czołowych agencji badawczych, takich jak Mintel i Nielsen oraz z firm technologicznych - Blix. Jak wykorzystać tempo zmian na rynku beauty do rozwoju omnichannelowego biznesu? - to temat rozmowy z prezes zarządu Super-Pharm Poland Moniką Kolaszyńską. Szereg wystawców już zadeklarowało udział w projekcie i zaprezentują swoje marki i produkty w części wystawienniczej Forum.
Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług oraz dystrybutorów i retailerów. Co roku gromadzi około 400 menedżerów związanych z sektorem kosmetycznym. Jest wydarzeniem dla firm działających w branży i dla tych, które dopiero chcą w niej zaistnieć.
Rynek kosmetyczny rozwija się niezwykle dynamicznie. Według najnowszych prognoz McKinsey & Company osiągnie globalnie wartość 580 mld dolarów do 2027 r., rosnąc o prognozowane 6 proc. rocznie i stanie się jeszcze bardziej konkurencyjny. Jest napędzany przez pojawiające się na nim nowe firmy i marki, młodych konsumentów zainteresowanych nowościami, osiągnięcia nauki i technologie. Zmienia się pod wpływem globalnych tendencji, które pokazują, że nie ma jednego wiodącego trendu, a konsumenci nie chcą, by marki narzucały im kanony piękna. Sami szukają swojej własnej drogi do dobrego wyglądu i dobrego samopoczucia – bo te dwa obszary stają się nierozłączne.
Konsumenci wiedzą dużo i chcą wiedzieć jeszcze więcej. To mobilizuje marki do pokazywania swojego biznesu od wewnątrz, transparentności w zakresie składu produktów, do ekologicznej produkcji i odpowiedzialnego marketingu. Wpływa także na decyzje retailerów, którzy dokonują wyboru produktów włączanych do asortymentu „prześwietlając” swoich dostawców.
Rynek nabrał przyspieszenia dzięki e-commerce. Bariery zostały przełamane podczas pandemii, gdy sprzedaż przeniosła się do internetu, również kosmetyków. E-commerce jest obecnie najszybciej rozwijającym się kanałem sprzedaży kosmetyków. E-commerce w kategorii Zdrowie i Uroda jest wart około 182 mld dolarów na całym świecie. W Polsce - około 7 mld złotych, czyli nieco ponad 1,6 mld dolarów (przy uwzględnieniu wszystkich segmentów - B2B, usługi medyczne itd., - około 15 mld złotych, czyli około 3,5 mld dolarów). To daje udział Polski na poziomie 2,2 proc. w światowym rynku e-commerce Zdrowia i Urody. Według PWC będzie rósł o 12,3 proc., co roku przez następnych 5 lat. Zarazem e-commerce ciągle jest kanałem niskodochodowym i wymagającym wysokich nakładów finansowych.
Polski rynek kosmetyczny jest jednym z najbardziej konkurencyjnych w Europie i rośnie najszybciej na kontynencie. Według danych NielsenIQ rynek kosmetyczno-chemiczny jest wart 33 mld zł, połowę tej wartości stanowią kategorie kosmetyczne. W sektorze kosmetycznym zarejestrowanych jest już ponad 1000 podmiotów. Kosmetyki są specjalnością eksportową Polski, a rynki zagraniczne celem do zdobycia, bo krajowy rynek jest przesycony. Polscy producenci są także cenionymi na świecie producentami realizującymi zamówienia kontraktowe dla sieci handlowych oraz producentów zlecających produkcję na zewnątrz.