StoryEditor
E-commerce
18.01.2023 00:00

Drogerie Natura w lutym startują z nową odsłoną e-sklepu!

Drogerie Natura pracują nad nową odsłoną serwisu drogerinatura.pl. Prace wdrożeniowe, które trwają od kilku miesięcy, są już na ukończeniu. W pierwszej kolejności, w lutym, uruchomiona zostanie pierwsza faza nowej wersji sklepu internetowego. W kolejnym kroku ruszy bogata w treści lifestylowa część serwisu.

Drogerie Natura pracują od kilku miesięcy nad nową odsłoną serwisu i e-sklepu drogerienatura.pl Jak dowiedziały się wiadomoscikosmetyczne.pl już w lutym ruszy pierwsza faza nowej odsłony sklepu internetowego. W dalszej kolejności konsumenci dostaną dostęp do wzbogaconej części lifestylowej serwisu.

Zmiany w e-sklepie Drogerii Natura mają przede wszystkim gwarantować jego stabilne i szybkie działanie.

– W trosce o wygodę naszych klientów i szanując ich przyzwyczajenia, przewidujemy częściowe zmiany w wyglądzie i nawigacji strony, zasadnicze zaś zmiany nastąpią w sferze technicznej, czyli szybkości i stabilności jej funkcjonowania – mówi Maciej Liszka, dyrektor e-commerce drogerii Natura.

Czytaj także: Natura z nowym dyrektorem e-commerce. Został nim Maciej Liszka

Równolegle trwają prace nad budową części kontentowej, która będzie miała charakter lifestylowy.

– To będzie przemyślany serwis, w którym znajdzie się miejsce na różne formaty – artykuły, newsy, opinie ekspertów z różnych dziedzin, wywiady, fotoreportaże, quizy, podcasty, materiały video. Strona będzie kompendium rzetelnej wiedzy nie tylko na tematy ściśle związane ze strefą beauty. Patrzymy bowiem na nasz projekt dużo szerzej. Pierwszym krokiem było stworzenie dla naszych klientów magazynu „Natura”, który spotkał się z fantastycznym przyjęciem. Kolejnym krokiem jest rozbudowana wersja online oraz nowe otwarcie Klubu Natura – mówi Grażyna Tomala-Tylman, redaktor naczelna magazynu „Natura”, która odpowiada za PR spółki.

– To są narzędzia, które pozwalają nam budować wokół marki Natura zaangażowaną społeczność ludzi zainteresowanych sprawami ekologii, dobrostanu, po prostu wrażliwych na naturę, którzy dokonują świadomych wyborów konsumenckich – podkreśla.

Drogerie Natura to jedna z najdłużej działających na polskim rynku sieci drogeryjnych, zarządzana przez spółkę Natura Sp. z o.o., a od 2014 r. będąca częścią Grupy Pelion – największej firmy działającej w sektorze ochrony zdrowia w Polsce, do której należy także sieć aptek DOZ. 

Pierwsze drogerie pod szyldem Natura ruszyły w Warszawie w 1997 r. Obecnie sieć posiada 265 placówek, w których zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Natura działa także w e-commerce, ma własny sklep internetowy drogerienatura.pl i na rozwój kanału online spółka kładzie obecnie największy nacisk.

Zapisz się na webinar: Czy to koniec ery influencerów i Facebooka w budowaniu społeczności oraz sprzedaży online marek kosmetycznych?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 12:52
Katarzyna Nosowska ambasadorką akcji Zalando “Najlepiej Ci w byciu sobą”
Zalando
Zalando, europejska platforma e-commerce, rusza z nową kampanią "Najlepiej Ci w byciu sobą", której ambasadorką jest artystka i piosenkarka Katarzyna Nosowska. Kampania promuje autentyczność poprzez modę i zachęca do porzucenia tego, co nam nie odpowiada, na rzecz wyboru rzeczy naprawdę dla nas istotnych.

Katarzyna Nosowska, polska wokalistka i twarz kampanii, jest znana ze swojego unikalnego i bezkompromisowego stylu, idealnie oddającego ideę „Najlepiej Ci w byciu sobą”. Pokazuje, jak świętować dojrzałość, która przynosi pewność siebie i zaufanie do własnych decyzji. W kampanii zaprezentowano wiosenne stylizacje wybrane spośród tysięcy marek dostępnych na Zalando, odpowiednie na różne okazje, uwzględniając zmienną polską pogodę.

Za strategię i koncepcję kreatywną kampanii odpowiadała agencja 180heartbeats + JUNG v.MATT, natomiast za realizację – studio Shoot Me Visual Artists. Reżyserią wszystkich reklam zajął się Arek Nowakowski, a agencja Lettly była odpowiedzialna za zarządzanie talentami.

Założone w 2008 roku w Berlinie, Zalando rozwija paneuropejską platformę e-commerce dla produktów z sektora modowego i lifestyle, koncentrując się na dwóch głównych obszarach wzrostu: B2C i B2B. W sektorze B2C Zalando oferuje doświadczenie zakupowe z szerokim wyborem marek modowych i lifestyle‘owych dla około 50 milionów aktywnych klientów na 25 rynkach. W obszarze B2B Zalando wykorzystuje swoją infrastrukturę logistyczną, oprogramowanie i usługi, aby wspierać marki i detalistów w prowadzeniu i rozwijaniu ich biznesu e-commerce zarówno na platformie Zalando, jak i poza nią.

Czytaj także: Zalando łączy siły z organizacją walczącą z neonazizmem, by rugować ze swojej oferty nienawistne „psie gwizdki”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 10:35
E-Shopping Group, właściciel KingOfBeauty.pl, przekracza oczekiwania w Q1 2024
Liczymy, że już pod koniec tego roku uda nam się uzyskać oczekiwaną rentowność – mówi Maciej Nowak, Prezes Zarządu E-shopping Group SA.Athree3 via Pixabay
E-Shopping Group, dynamicznie rozwijająca się spółka e-commerce notowana na rynku NewConnect, osiągnęła w pierwszym kwartale 2024 roku przychody netto ze sprzedaży, wynoszące blisko 0,8 mln zł, co stanowi wynik wielokrotnie wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym czasie zrealizowano około 9200 transakcji. Przekroczone oczekiwania właścicieli potwierdzają udaną zmianę profilu działalności spółki, dokonaną w ubiegłym roku.

Na dzień 31 marca 2024 roku kapitał własny spółki wynosił ponad 0,6 mln zł. Wdrożenie elastycznego i efektywnego kosztowo modelu sprzedaży dropshipping, na podstawie którego firma prowadzi obecnie siedem dobrze prosperujących sklepów internetowych, przekłada się na solidne wyniki sprzedażowe. Pierwszą marką własną spółki była uruchomiona w ubiegłym roku marka optyczna – Bentivolio. Obecnie firma pracuje nad koncepcjami kolejnych marek własnych, w tym jednej z branży FMCG, której uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku. Oferta spółki jest dostępna na zagranicznych platformach sprzedażowych w Czechach i Słowacji, a wkrótce pojawi się również na rynku rumuńskim i na Bliskim Wschodzie.

Firma koncentruje się na zwiększaniu wartości koszyka zakupów i systematycznym wzroście przychodów ze sprzedaży, uzyskiwanych z działalności e-sklepów: Strefadomiogrod.pl, Narzedziowysklep.com.pl, OgrodCentrum.pl, Samezdrowe.pl, Kingofbeauty.pl, Odkrywcyzabawek.pl i Przemyslowahurtownia.pl.

Celem spółki jest stworzenie rozpoznawalnego, multibrandowego huba, działającego w obszarze sprzedaży internetowej w Polsce oraz za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz na Bliskim Wschodzie. W 2024 roku E-Shopping Group planuje uruchomić nowy marketplace przeznaczony dla osób rozpoczynających działalność na rynku e-commerce. Spółka również poszukuje nowych rynków zbytu i nie wyklucza przejęć.

Czytaj także: Zalando prezentuje swoje wyniki finansowe za Q1 24; sprzedaż brutto wzrosła o 1,3 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 01:48