StoryEditor
E-commerce
18.01.2023 00:00

Drogerie Natura w lutym startują z nową odsłoną e-sklepu!

Drogerie Natura pracują nad nową odsłoną serwisu drogerinatura.pl. Prace wdrożeniowe, które trwają od kilku miesięcy, są już na ukończeniu. W pierwszej kolejności, w lutym, uruchomiona zostanie pierwsza faza nowej wersji sklepu internetowego. W kolejnym kroku ruszy bogata w treści lifestylowa część serwisu.

Drogerie Natura pracują od kilku miesięcy nad nową odsłoną serwisu i e-sklepu drogerienatura.pl Jak dowiedziały się wiadomoscikosmetyczne.pl już w lutym ruszy pierwsza faza nowej odsłony sklepu internetowego. W dalszej kolejności konsumenci dostaną dostęp do wzbogaconej części lifestylowej serwisu.

Zmiany w e-sklepie Drogerii Natura mają przede wszystkim gwarantować jego stabilne i szybkie działanie.

– W trosce o wygodę naszych klientów i szanując ich przyzwyczajenia, przewidujemy częściowe zmiany w wyglądzie i nawigacji strony, zasadnicze zaś zmiany nastąpią w sferze technicznej, czyli szybkości i stabilności jej funkcjonowania – mówi Maciej Liszka, dyrektor e-commerce drogerii Natura.

Czytaj także: Natura z nowym dyrektorem e-commerce. Został nim Maciej Liszka

Równolegle trwają prace nad budową części kontentowej, która będzie miała charakter lifestylowy.

– To będzie przemyślany serwis, w którym znajdzie się miejsce na różne formaty – artykuły, newsy, opinie ekspertów z różnych dziedzin, wywiady, fotoreportaże, quizy, podcasty, materiały video. Strona będzie kompendium rzetelnej wiedzy nie tylko na tematy ściśle związane ze strefą beauty. Patrzymy bowiem na nasz projekt dużo szerzej. Pierwszym krokiem było stworzenie dla naszych klientów magazynu „Natura”, który spotkał się z fantastycznym przyjęciem. Kolejnym krokiem jest rozbudowana wersja online oraz nowe otwarcie Klubu Natura – mówi Grażyna Tomala-Tylman, redaktor naczelna magazynu „Natura”, która odpowiada za PR spółki.

– To są narzędzia, które pozwalają nam budować wokół marki Natura zaangażowaną społeczność ludzi zainteresowanych sprawami ekologii, dobrostanu, po prostu wrażliwych na naturę, którzy dokonują świadomych wyborów konsumenckich – podkreśla.

Drogerie Natura to jedna z najdłużej działających na polskim rynku sieci drogeryjnych, zarządzana przez spółkę Natura Sp. z o.o., a od 2014 r. będąca częścią Grupy Pelion – największej firmy działającej w sektorze ochrony zdrowia w Polsce, do której należy także sieć aptek DOZ. 

Pierwsze drogerie pod szyldem Natura ruszyły w Warszawie w 1997 r. Obecnie sieć posiada 265 placówek, w których zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Natura działa także w e-commerce, ma własny sklep internetowy drogerienatura.pl i na rozwój kanału online spółka kładzie obecnie największy nacisk.

Zapisz się na webinar: Czy to koniec ery influencerów i Facebooka w budowaniu społeczności oraz sprzedaży online marek kosmetycznych?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
26.09.2023 12:00

Wszystko.pl i InPost zapowiadają wspólne działania marketingowe

Wkrótce sprzedający i kupujący mają korzystać z lepszych ofert przesyłek dzięki współpracy wszystko.pl z InPostemmateriały prasowe
Platforma zakupowa wszystko.pl będzie dostarczać przesyłki do kupujących przez InPost. Firmy zapowiadają także, że będą prowadziły wspólnie akcje marketingowe.

Wszystko.pl – platforma zakupowa Comarchu, która wystartowała pod koniec czerwca br. – poinformowała media, że w sierpniu rozpoczęła współpracę strategiczną z firmą InPost. Przesyłki będą dostarczane za pomocą rozwiązań logistycznych InPost  - przez sieć kurierską oraz do paczkomatów InPost. Sprzedający mają otrzymać preferencyjne warunki cenowe w ramach umowy z operatorem oraz ochronę paczki do wartości 3 tys. zł.

Czytaj także: Wszystko.pl zapowiada uruchomienie aplikacji mobilnej

W czwartym kwartale tego roku planowane jest aktywowanie możliwości integracji sprzedających na wszystko.pl z dedykowanym rozwiązaniem. Umożliwi ona sprzedającym dostęp do usług: wszystko+ InPost Kurier oraz wszystko+ InPost Paczkomat 24/7.

Wszystko.pl oraz InPost zapowiadają także, że połączą siły w działaniach marketingowych.

– Specjalne akcje promocyjne czy marketingowe dla sprzedawców, a także korzyści dla konsumentów wzmocnią sprzedaż i zyski polskich przedsiębiorców – powiedział Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost.

Spółki nie podają jednak konkretów: „Obie firmy planują wspólne akcje marketingowe, o których kształcie i terminach będą informować na bieżąco” – czytamy w komunikacie prasowym.

 Z założenia nasza współpraca ma mieć charakter długofalowy, zakładająca jak najlepsze warunki dla sprzedających i klientów (...) – skomentował prezes wszystko.pl i wiceprezes Comarchu Zbigniew Rymarczyk.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
18.09.2023 11:31

Answear otwiera pierwszy sklep stacjonarny

Strategia marketingowa marki zakłada budowanie pozycji na 11 rynkach środkowej i wschodniej Europy.Answear
W kompleksie handlowo-usługowym Fabryka Norblina w Warszawie otworzą się sklepy stacjonarne dwóch marek: Answear oraz PRM. Marka PRM została przejęta przez Answear.com w transakcji zakończonej 1 czerwca.

Wkrótce zostanie uruchomiony pierwszy sklep stacjonarny marki Answear, który będzie działać w warszawskim kompleksie Fabryka Norblina. Wraz z marką Answear w tym samym kompleksie pojawią się także sklepy stacjonarne brandu PRM, który został przejęty przez Answear.com w czerwcu br. Zarząd Answear.com ogłosił, że spółka podpisała umowę z ARTN dotyczącą wynajmu powierzchni komercyjnej w celu otwarcia sklepów stacjonarnych dla marek Answear i PRM.

Dokładna data otwarcia sklepów w Fabryce Norblina nie jest jeszcze znana, ani nie zostało ujawnione, czy planowane są dalsze otwarcia sklepów stacjonarnych przez Answear.com. Łącznie obydwa lokale zajmą blisko 2.500 mkw, a ich otwarcie zaplanowane jest na I połowę 2024 roku. Umowa z najemcą została podpisana na 7 lat.

Jak donosi portal Wiadomości Handlowe, w drugim kwartale 2023 roku, spółka Answear.com odnotowała imponujący wzrost sprzedaży online o 43 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku, co przełożyło się na zwiększenie przychodów z 198 milionów złotych do 284 milionów złotych. W ciągu całego pierwszego półrocza 2023 roku, Answear.com osiągnęło sprzedaż online na poziomie 551 milionów złotych, co oznacza wzrost o 51 procent w porównaniu do pierwszego półrocza 2022 roku, kiedy to sprzedaż wyniosła 364 miliony złotych (dane wstępne).

W ofercie Answear znajdują się produkty kosmetyczne i akcesoria między innymi takich marek, jak Foreo, The Vintage Cosmetics Company, Hugo Boss czy Danielle Beauty.

Czytaj także: Rituals Cosmetics otworzy w tym roku siedem nowych sklepów w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. wrzesień 2023 13:27