StoryEditor
E-commerce
09.09.2021 00:00

Jak farbować włosy w domu? – pytają kobiety w internecie

Wiele zabiegów w ubiegłym roku przeniosło się z salonów fryzjerskich i kosmetycznych do domu. I w przypadku części kobiet tak już zostało. „Jak wydobyć skręt włosów”, „jak samemu obciąć włosy” czy „jak farbować włosy w domu”, „jak ostrzyc dziecko i mężczyznę” – to jedne z najczęściej wpisywanych pytań w internecie – wynika z raportu marki Nutridome.

Internetowe wyszukiwarki stały się źródłem wiedzy o konsumentach. Marka Nutridome sprawdziła jakie hasła dotyczące kosmetyków i urody wpisywane były w Google w pierwszej połowie bieżącego roku.

Pandemia wymusiła szereg zmian w życiu. Do nich należy też przejście na wykonywanie wielu zabiegów kosmetycznych w domu. Kiedy w ubiegłym roku zostały czasowo zamknięte salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure, sprzedaż (szczególnie internetowa) kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji urody biła wszelkie rekordy. Konsumenci poszukiwali także informacji jak poradzić sobie z fryzurą czy „zrobieniem” paznokci.

„Jak wydobyć skręt włosów”, „jak samemu obciąć włosy” czy „jak farbować włosy w domu” – to jedne z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarkę Google. Szczególnie licznie, zwłaszcza w kwietniu 2020 roku, pytaliśmy także o to, jak ostrzyc dziecko i mężczyznę.

Podobny problem pojawił się z malowaniem paznokci. Wiele kobiet nosi hybrydy lub przedłuża paznokcie żelem. W trakcie lockdownów musiały sobie poradzić z tymi zabiegami same. Wielokrotnie częściej w internetowej wyszukiwarce pojawiały się pytania o to jak zrobić hybrydy w domu (+2000 proc.), jak ściągnąć żel z paznokci (+ 3950 proc.), a także jak zrobić paznokcie akrylowe (+800 proc.). Kobiety chciały się też dowiedzieć, jak powiększyć usta. O kilkaset procent wzrosła również popularność haseł związanych z samodzielnym zrobieniem soli i kuli do kąpieli oraz mydła i żelu antybakteryjnego do rąk.

W pierwszym półroczu 2021 roku do wielu pytań dołączyły kolejne o domowy peeling do skóry głowy (+300%), domowe rozjaśnianie włosów (+190%), a także domowy peeling do ust (+60%). Liczniej niż wcześniej szukaliśmy również informacji o tym, jak zrobić paznokcie akrylowe i wybielić zęby w domu.

Raport Uroda w sieci – jakich trendów szukają Polacy w internecie? opublikowała marka Nutridome. Raport bazuje na danych z narzędzia Google Trends. Pozwala ono na porównanie częstotliwości różnych zapytań, kierowanych do wyszukiwarki Google w konkretnym regionie i czasie. W badaniu uwzględniono wybrane hasła, które zanotowały wzrost popularności w Polsce w pierwszym półroczu 2021 r. oraz całym 2020 r. w stosunku do poprzednich okresów. Zostały one uzupełnione o informacje z wiarygodnych źródeł, związanych z internetem i branżą beauty.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
17.06.2024 12:21
Allegro wprowadza nowe narzędzie reklamowe dla sprzedających - Ads4Brands
Automat paczkowy AllegroAllegro
Allegro wprowadza nową funkcjonalność w ramach swojej platformy - Ads4Brands, oferując narzędzia reklamowe dotychczas dostępne dla agencji, a teraz również dla producentów i właścicieli marek. Nowa usługa umożliwia efektywne zarządzanie kampaniami reklamowymi bezpośrednio przez firmy, co ma na celu ułatwienie promocji produktów i optymalizację kosztów.

Allegro ogłosiło uruchomienie Ads4Brands, nowego narzędzia reklamowego dedykowanego producentom i właścicielom marek, które pozwala na bezpośrednią promocję produktów na platformie e-commerce. To rozwiązanie oferuje zintegrowane zarządzanie kampaniami i budżetami reklamowymi w jednym miejscu.

Ads4Brands zapewnia markom narzędzia do efektywnego zarządzania kampaniami promocyjnymi ofert, co zwiększa kontrolę nad widocznością produktów na Allegro. Możliwość centralnego zarządzania reklamami pozwala na lepszą optymalizację działań marketingowych i zwiększenie ich skuteczności.

Widzimy, że coraz więcej producentów widzi potencjał wspierania sprzedaży marki bezpośrednio w kanałach marketplace. Nasza usługa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów. Zapewniamy im nie tylko dostęp do narzędzia, ale przede wszystkim wsparcie naszych ekspertów oraz wartościowe dane analityczne. Kilkaset dostępnych w ramach Allegro profili behawioralnych i demograficznych pozwala naszym partnerom efektywnie zarządzać kampaniami i optymalizacją budżetów.

powiedział w materiale prasowym Marcin Bruś, Group Advertising Director w Allegro.

Nowe funkcje platformy Ads4Brands umożliwiają również wsparcie dla autoryzowanych sprzedawców, oferując im pełen wgląd w statystyki kampanii oraz dostęp do zaawansowanych analiz. To sprawia, że narzędzie to jest cenne dla marek, które pragną zwiększyć swoją widoczność i sprzedaż na Allegro. Kilkaset marek już regularnie wykorzystuje narzędzia reklamowe Allegro. Narzędzie Ads4Brands zostało przetestowane przez pierwszych partnerów, którzy potwierdzili, że nowe rozwiązanie przynosi oczekiwane korzyści.

Czytaj także: Allegro kontynuuje międzynarodowy rozwój i przyspiesza tempo wzrostu rentowności

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
17.06.2024 08:41
Paweł Matecki i Marcin Jaskólski w zespole Notino
Marcin Jaskólski, Division Director (z lewej), Paweł Matecki, Assortment Director, Notinofot. z LinkedIn
Polscy menedżerowie dołączyli do zespołu Notino. Paweł Matecki objął stanowisko dyrektora asortymentu, Marcin Jaskólski – dyrektora oddziału.

Zespół Notino powiększył się o dwóch doświadczonych menedżerów. To Paweł Matecki Assortment Director oraz Marcin Jaskólski – Division Director.

Paweł Matecki wcześniej związany był m.in. z koncernami Reckitt Benckiser, gdzie ostatnio pracował na stanowisku dyrektora trade marketingo oraz z L’Oreal, gdzie w pionie Consumer Product Division zajmował stanowisko sales channel manager food i odpowiadał za 18 klientów detalicznych.

Marcin Jaskólski wcześniej przez ponad 5 lat był związany z L’Oreal, gdzie zajmował stanowisko: Head of eCommerce & Omnichannel Sales - Poland & Baltics HUB. Active Cosmetics Division. Jest także współwłaścicielem i dyrektorem rozwoju binzesu w start-upie Beztroska oferującym  ręcznie robione  na zamówienie produkty dla dzieci.

Obaj dołączyli do Notino w maju br. do zespołu Bartosza Klisia (Chief Commercial Officer), któremu podziękowali za zaufanie na swoich zawodowych profilach w mediach społecznościowych.

– Jestem pod wrażeniem, jak konsekwentnie realizowana jest strategia (Notino) na kolejne 5 lat i jak bardzo proces ten opiera się na danych. Uświadomiło mi to, że dołączyłam do firmy tuż przed momentem wprowadzenia zupełnie nowego standardu Consumer Experience w branży Beauty i nie mogłabym być bardziej szczęśliwy, że ​​mogę być tego częścią – napisał Marcin Jaskólski.

– Dziękuję Bartoszowi Klisiowi za zaufanie i wiarę we mnie – jako dyrektor ds. asortymentu dołożę wszelkich starań, aby jeszcze przyspieszyć szybki rozwój, jaki osiągacie na 27 rynkach. Nie mogę się doczekać współpracy z wieloma nowymi kolegami i wniesienia mojego małego wkładu w sukcesy największego internetowego sklepu internetowego specjalizującego się w kosmetykach w Europie – napisał Paweł Matecki witając się z zespołem.

Notino jest jednym z największych sklepów internetowych z asortymentem kosmetycznym i perfumeryjnym. Firma powstała w Czechach w 2004 roku. Obecnie działa na 27 europejskich rynkach, oferując swoje usługi w internecie (ponad 24 mln klientów w całej Europie) oraz w sklepach stacjonarnych. Jest autoryzowanym partnerem największych światowych marek kosmetycznych, takich jak Dior, Lancôme, Gucci, Yves Saint Laurent, Jean Paul Gaultier, Chloé czy Estée Lauder. Portfolio Notino to ponad 100 tys. produktów od ponad 2,5 tys. marek. W 2023 r. klienci kupili w Notino 55 mln produktów. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 13:29