StoryEditor
Drogerie
09.01.2024 15:00

Boots zwiększa udziały w rynku. Sukcesem okazała się sprzedaż w okresie przedświątecznym

Boots oferuje ponad 500 marek pielęgnacji skóry i włosów. W ubiegłym roku sieć wprowadziła prawie 4 tys. nowych linii.  / mat. prasowe
Boots odnotował rekordową sprzedaż w Black Friday. Także cały listopad był dla detalisty najlepszy w historii. W efekcie w pierwszym kwartale roku obrotowego 2024 (zakończonym 30 listopada 2023 r.) brytyjska sieć odnotowała wzrost udziału w rynku, a także wzrost sprzedaży detalicznej.

Sieć Boots poinformowała, że pierwszy kwartał roku obrotowego 2024 (zakończony 30 listopada 2023 r.) był dla niej jedenastym kwartałem z rzędu, gdy notowała wzrosty udziałów w rynku oraz wzrosty sprzedaży detalicznej. Ta ostatnia urosła o 9,8 proc., w porównaniu do wzrostu o 8,7 proc. w roku poprzednim.

Za wynik w dużej mierze odpowiada sprzedaż podczas Black Friday oraz w całym listopadzie, podczas których sklep internetowy boots.com osiągnął odpowiednio najwyższą w historii sprzedaż dzienną i miesięczną. Sprzedaż w sklepach stacjonarnych również była wysoka, wzrosła o ponad 7 proc. w tygodniu zakończonym Czarnym Piątkiem. 

Najlepsza sprzedaż notowały wtedy kategorie Electrical Beauty, Skincare, Premium Beauty oraz perfumy. Jak podaje Boots, butelka zapachu sprzedawana była co sekundę.

W całym kwartale liczba odwiedzin w sklepach wzrosła o 7 proc. Wszystkie formaty odnotowały zwiększoną sprzedaży r/r. Jednak szczególnie dobrze radziły sobie lokalizacje flagowe i turystyczne.

Boots poinfomował także, że sprzedaż online stanowi obecnie 19,2 proc. całkowitej sprzedaży detalicznej. Sprzedaż w sklepie boots.com urosła o 17,5 proc., a aplikację drogerii pobiera coraz więcej użytkowników. Tych aktywnych jest obecnie 7,2 mln.

Sprzedaż produktów kosmetycznych wzrosła w pierwszym kwartale 2024 r. o 11,4 proc., do czego przyczyniły się utrzymujące się dobre wyniki segmentów Skincare i Premium Beauty. Haircare odnotował wzrost sprzedaży o 10 proc., wzmocniony wprowadzeniem na boots.com 10 marek produktów do pielęgnacji włosów profesjonalnych i salonowych. Natomiast No7, która jest marką nr 1 w dziedzinie pielęgnacji skóry w Wielkiej Brytanii, odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 13 proc.

Zainteresowaniem cieszyły się też produkty marki własnej Boots, zwłaszcza z kategorii pielęgnacji skóry i opieki zdrowotnej.

Sieć Boots łączy ofertę drogeryjną z apteką, dlatego informacje o kwartalnych wynikach dotyczą także opieki zdrowotnej i sprzedaży leków. W tych ostatnich sprzedaż także rosła, napędzana wzrostem w segmencie leków gastrycznych i produktów związanych z planowaniem rodziny. O 12 proc. r/r wzrosła też liczba zamówień ze strony Boots Online Doctor.  Największym zainteresowaniem cieszyły się preparaty antykoncepcji awaryjnej i na zaburzenia erekcji.

W omawianym kwartale apteki Boots wykonały ponad milion szczepień przeciw grypie, a także prawie 90 tys. szczepień przypominających przeciwko Covid-19. Często wykonywaną usługa była też kontrola ciśnienia krwi, która wykonano ponad 78 tys. razy. 

Sebastian James, dyrektor zarządzający Boots UK i ROI, powiedział:

Jestem bardzo podbudowany sposobem, w jaki ludzie reagują na zmiany, które wprowadziliśmy, zwłaszcza w naszych biznesach cyfrowych i kosmetycznych. Naprawdę miło jest widzieć, że coraz więcej klientów wybiera Bootsa.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
21.05.2024 11:34
Boots Online Doctor oferuje nową usługę — diagnozę dermatologiczną w 24h
Nowa usługa w ramach projektu Boots Online Doctor ma odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na opiekę dermatologiczną.Boots
Boots Online Doctor wprowadził usługę szybkiego diagnozowania stanów skórnych, która umożliwia pacjentom otrzymywanie diagnozy w ciągu 24 godzin. Usługa kosztuje 25 funtów i wymaga od pacjentów przesłania zdjęć oraz wypełnienia ankiety.

Boots wprowadził nową usługę diagnozowania stanów skórnych, oferując ocenę kliniczną powszechnych problemów skórnych w ciągu 24 godzin. Usługa obejmuje teraz również leczenie starzenia się skóry i hiperpigmentacji, dostarczając profesjonalne porady i kuracje na receptę dla takich problemów, jak drobne zmarszczki, struktura skóry i blizny potrądzikowe. Pacjenci mogą przesyłać zdjęcia swoich problemów skórnych do analizy za pomocą nowego skanera Boots Photo Diagnosis, wypełniając ankietę i otrzymując diagnozę oraz porady od klinicysty w ciągu 24 godzin. Usługi te, rozwijane przez dr Susie Gawler, liderki klinicznej ds. trądziku i skóry, odpowiadają na zaobserwowane przez Boots rosnące zapotrzebowanie na wygodne i profesjonalne rozwiązania dermatologiczne.

Boots rozszerza także swoją ofertę edukacyjną, uruchamiając nowy Skin Hub na swojej stronie internetowej, gdzie oferuje darmowe porady i materiały edukacyjne dotyczące różnych typów skóry i problemów skórnych. Dodatkowo, firma zwiększyła liczbę dostępnych marek kosmetycznych w swojej ofercie do ponad 500, w tym nowe takie jak Bubble, 47 Skin, Coats Skincare, i Dermalogica Clear Start. Inicjatywy te mają na celu wspieranie klientów w efektywnym i przystępnym zarządzaniu zdrowiem skóry.

Ponad 70 proc. Brytyjczyków cierpi na widoczne zmiany skórne lub ma widoczne blizny, a badacze odnotowują 68 proc. wzrost liczby pacjentów poszukujących porady dermatologicznej za pośrednictwem Boots Online Doctor, te nowe usługi stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wygodne, specjalistyczne rozwiązania w zakresie pielęgnacji skóry. Oferując szybką diagnostykę i poszerzając swoje zasoby edukacyjne, Boots ma na celu wspieranie swoich klientek i klientów w skutecznym i niedrogim zarządzaniu zdrowiem skóry.

Czytaj także: Brytyjska sieć Boots na sprzedaż?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.05.2024 15:35
Drogerie Jawa kontynuują cykl eventów z promocjami i konsultacjami dla klientów
Podczas eventów organizowane są konsultacje makijażowe i zakresu pielęgnacjimateriały prasowe Drogerie Jawa
Drogerie Jawa – polska sieć detaliczna – zaplanowała na ten rok cykl eventów z promocjami i atrakcjami dla klientów. To kontynuacja działań związanych z 10-leciem, które sieć obchodziła w ubiegłym roku.

Drogerie Jawa są polską siecią detaliczną. Są częścią biznesu założonego przez właścicieli firmy dystrybucyjnej Komplex-Torus sprzedającej kosmetyki i chemię gospodarczą. Są też jedyną polską siecią tego typu, wyrosłą wokół hurtowego handlu, której udało się rozbudować sieć własnych sklepów do takich rozmiarów. Inne podobne biznesy pozostały przy współpracy z detalistami na zasadzie luźnej franczyzy.

Obecnie drogerie Jawa mają 77 własnych drogerii oraz e-sklep. W tym roku firma planuje otwierać kolejne drogerie oraz pracuje nad konceptem 3.0 – sklepy mają przejść remodeling.

W ubiegłym roku Drogerie Jawa obchodziły 10-lecie. Ten rok jest kontynuacją działań promocyjnych, które mają przyciągnąć konsumentów do drogerii i związać ich z marką. To cykl eventów, podczas których w drogeriach obowiązują promocyjne ceny, organizowane są konkursy, pokazy makijażu i konsultacje z zakresu pielęgnacji.

Oferty specjalne różnią się w zależności od miejscowości, w której odbywa się event – są dopasowywane do potrzeb lokalnych klientów. Promocje zorganizowane na potrzeby akcji obowiązują tylko w stacjonarnej drogerii.  

Pierwszy eventów odbył się 17 kwietnia, w Żninie. Ostatni jest zaplanowany na 19 września w Mińsku Mazowieckim.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 05:01