StoryEditor
Drogerie
22.03.2024 12:14

DM-drogerie markt zostaną najemcą nowego centrum logistycznego o powierzchni 40 tys. m kw.

Nowy magazyn DM-drogerie markt zostanie oddany do użytku w lipcu 2024 roku   / mat. prasowe DM
​​DSV, międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych, otworzy nowe centrum logistyczne w Neustadt koło Coburga we Frankonii. Magazyn o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych uzupełni zaplecze logistyczne sieci DM-drogerie markt w zakresie zaopatrywania sklepów na terenie całych Niemiec.

Duńska firma logistyczna DSV, jeden z największych międzynarodowych dostawców usług w branży, otworzy nowe centrum logistyczne w niemieckim Neustadt koło Coburga. Nowy magazyn w południowo-zachodnim parku przemysłowym jest wciąż w budowie, a od lipca 2024 roku na powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych będą tu przechowywane artykuły drogeryjne dla sieci DM-drogerie markt. Stąd będą dystrybuowane na terenie całych Niemiec.

Christian Bodi, dyrektor zarządzający ds. logistyki w dm-drogerie markt, mówi:

Organiczny wzrost z ponad 2,1.tys. sklepami w Niemczech sprawia, że nowe możliwości logistyczne są niezbędne, aby niezawodnie zaopatrywać nasze sklepy w artykuły drogeryjne. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej profesjonalnej współpracy z DSV. Mamy nadzieję, że umożliwi nam ona zintegrowanie nowego magazynu z naszą siecią w stosunkowo krótkim czasie.

Natomiast Rolf Wetzel, starszy dyrektor ds. dystrybucji detalicznej i usług w DSV zapewnia:

Neustadt to rozsądnie zlokalizowane centrum. Stąd możemy łatwo dotrzeć do 41 lokalnych centrów przeładunkowych, które zaopatrują sklepy DM w całych Niemczech.

Firma spodziewa się około 100 do 120 przejazdów ciężarówek dziennie w zakładzie w Neustadt. Pierwsze przyjęcie towaru planowane jest na początek lipca.

W nowej lokalizacji duńska firma logistyczna obsadzi 350 stanowisk w obszarze przemysłowym i handlowym. W tej chwili poszukiwane są osoby na stanowiska kierownika zmiany, kierownika  zespołu ds. logistyki magazynowej, kierownika oddziału oraz pracowników biurowych. Praca odbywa się na dwie lub trzy zmiany, a czas pracy wynosi 37,5 godziny tygodniowo.

 

DSV zatrudnia obecnie około 6 tys. pracowników w 72 lokalizacjach w Niemczech. Obecnie zajmuje się transportem do ponad 2 100 sklepów DM w całym kraju z centrów dystrybucyjnych obsługiwanych przez DM-drogerie markt i DSV. Każdego dnia ponad 15 tys. palet jest transportowanych z magazynów w ponad 800 ciężarówkach jeżdżących po całym kraju.

DSV i DM łączy 37-letnie partnerstwo. W 2021 roku obie firmy podpisały protokół ustaleń w celu promowania innowacyjnych i zrównoważonych projektów. Od tego czasu opracowują zrównoważone rozwiązania w ramach logistycznych łańcuchów dostaw.

Centrum logistyczne o powierzchni około 40 tys. metrów kwadratowych zostanie przekazane DSV na początku maja 2024 roku i będzie oferował wiele rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Planowana jest instalacja instalacji fotowoltaicznej na dachu, budynek będzie ogrzewany pompą ciepła powietrze-powietrze, powstanie 18 stacji ładowania samochodów elektrycznych, a budynek zostanie wyposażony w oświetlenie LED.

DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych z siedzibą w Hedehusene (Dania), który oferuje kompleksowe usługi logistyki transportowej i magazynowej. Działa w ponad 80 krajach, na sześciu kontynentach.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
07.07.2025 15:35
Walgreens Boots Alliance poprawia wyniki szykując się do przejęcia za 10 mld dolarów
Sycamore Partners planuje przejąć WGA do końca roku.Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance, jedna z największych sieci aptek w Stanach Zjednoczonych, ogłosiła lepsze od oczekiwań wyniki za trzeci kwartał roku obrotowego. Przychody z amerykańskich aptek wyniosły 30,71 miliarda dolarów, co przekroczyło prognozy analityków zakładające 29,01 miliarda dolarów.

Sprzedaż porównywalna (LfL) wzrosła o 10,3 proc., a skorygowany zysk na akcję osiągnął poziom 38 centów wobec spodziewanych 34 centów. Na poprawę wyników wpłynęły przede wszystkim duże cięcia kosztów oraz zamykanie nierentownych placówek. Te działania wpisują się w szeroko zakrojoną strategię naprawczą, wprowadzoną przez nowego prezesa Tima Wentwortha. Zakłada ona m.in. redukcję kosztów operacyjnych o 1 miliard dolarów, zmiany w strukturach zarządzania oraz likwidację tysięcy nierentownych aptek. Działania te mają przygotować spółkę na przejęcie przez fundusz private equity Sycamore Partners, który planuje wykupić firmę do końca 2025 roku za kwotę 10 miliardów dolarów i wycofać ją z giełdy.

Pomimo pozytywnych sygnałów finansowych, Walgreens mierzy się z poważnymi wyzwaniami strategicznymi. Firma w ostatnich latach zbyt mocno skoncentrowała się na działalności aptecznej, podczas gdy konkurenci, tacy jak CVS czy UnitedHealth, rozwijają również segmenty usług zdrowotnych i ubezpieczeń. Dodatkowo, rosnąca presja cenowa na rynku leków oraz silna konkurencja ze strony Amazonu i Walmartu utrudniają poprawę marż i wzrost zyskowności.

Znaczącym obciążeniem dla Walgreens okazała się również inwestycja w sieć klinik VillageMD, która w zeszłym roku przyniosła firmie stratę w wysokości 5,8 miliarda dolarów. Obecnie rozważane są różne strategiczne opcje dla tej inwestycji, w tym możliwość sprzedaży. Decyzje podjęte w nadchodzących miesiącach mogą przesądzić o dalszym kierunku rozwoju spółki po planowanym przejęciu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
07.07.2025 09:10
Superdrug: nowe sklepy, promocje i lojalność klientów wpłynęły na dobre wyniki finansowe
Rzeczą, która przełożyła się na dobre wyniki finansowe Superdrug, było skupienie się na utrzymywaniu niskich cen w sklepachfot. shutterstock/Brookgardener

Brytyjska sieć Superdrug przedstawiła swoje sprawozdanie finansowe za rok 2024. Wykazało ono, że firma w pełni wykorzystuje dynamikę rynku kosmetycznego, a podejmowane inicjatywy i inwestycje przełożyły się na wzrost sprzedaży.

Sieć, mająca w ofercie artykuły kosmetyczne i zdrowotne, podała, że w 2024 roku przychody wzrosły do ​​1,634 mld funtów (wobec 1,528 mld funtów rok wcześniej), a zysk brutto wzrósł do 236,4 mln funtów (2023: 201,2 mln funtów). Zysk operacyjny wzrósł do 144,2 mln funtów (wobec 121,9 mln funtów), a zysk przed opodatkowaniem osiągnął 136,8 mln funtów. 

Ostatecznie zysk netto wyniósł 103,5 mln funtów (w porównaniu z 83,2 mln funtów).

Zarząd Superdrug wskazał, że obecna dekada jest trudna dla brytyjskiego sektora detalicznego, ale Superdrug wydaje się być jedną z sieci, która wychodzi z sytuacji obronną ręką.  W 2023 roku sprzedaż wzrosła o prawie 12 proc., a w 2024 roku o 7 proc. – pomimo spadku ilości klientów w sklepach.

Superdrug okazał się odporny na tę sytuację, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż w kanale tradycyjnym, jak i internetowym. 

Sieć uruchomiła w ciągu ostatniego roku wiele nowych sklepów stacjonarnych, konsekwentnie utrzymując swoje plany w tym zakresie. W 2023 roku Superdrug uruchomił 14 nowych punktów sprzedaży, a w roku ubiegłym – doszło kolejnych 13 sklepów. Istotna była również troska o istniejące sklepy sieci, które modernizowano i rozbudowywano. Plany na ten rok również są ambitne: Superdrug otworzy do końca roku 25 nowych drogerii w Wielkiej Brytanii

Dla Superdrug ważna była też działalność prowadzona w kanale sprzedaży online – w zeszłym roku sieć dokonała wielu usprawnień w zakresie obsługi użytkownika strony www, uruchomiono też nową wersję aplikacji i dodano nowe opcje dostawy/odbioru towaru przez klienta.

Rzeczą, która przełożyła się również na dobre wyniki finansowe sieci, było skupienie się na utrzymywaniu niskich cen. Było to pozytywnie odebrane przez klientów, dotkniętych trwającym kryzysem ekonomicznym – i wrażliwych na ceny bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. 

Zdaniem sieci, ważną rolę odegrały też oferty cenowe dla osób, które przystąpiły do programu lojalnościowego. Oprócz standardowych promocji dostępnych dla wszystkich klientów, ​​ceny promocyjne pomogły zwiększyć częstotliwość wizyt i lojalność konsumentów..

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
12. lipiec 2025 08:53