StoryEditor
Drogerie
31.05.2023 00:00

DM w Austrii obniża ceny marki własnej Balea, żeby wywrzeć presję na dostawców

Balea jest najpopularniejszą marką własną w DMfot. wiadomoscikosmetyczne.pl
DM-drogerie markt w Austrii obniżają ceny ok. 300 produktów swojej marki własnej Balea, żeby wywrzeć presję na dostawców, którzy nie reagują na poprawiające się warunki gospodarcze redukcją cen po wcześniejszych podwyżkach.

Jak podaje portal medianet.at, sieć DM-drogerie markt w Austrii obniży ceny swojej marki własnej Balea, żeby zmobilizować dostawców do redukcji cen ich produktów. Cytowany przez portal   dyrektor zarządzający DM w Austrii Harald Bauer mówi: „Wysokie koszty energii i słaba dostępność na rynku surowców spowodowały wzrost cen towarów konsumpcyjnych w ostatnich latach . W tym czasie przenosiliśmy podwyżki od producentów na naszych klientów tak późno i jak najmniej, aw wielu przypadkach inwestowaliśmy w stabilność cen z własnych środków. Jednak już teraz widać, że sytuacja na rynkach wyraźnie się ustabilizowała, ale to rozluźnienie wciąż jest zbyt mało widoczne w cenach konsumpcyjnych”.

Według portalu, Balea jest nie tylko najlepiej sprzedającą się marką w sieci DM, ale także najpopularniejszą marką kosmetyczną w Austrii. Presja na cały rynek może być więc duża.

DM przeceni ponad 300 produktów Balea, szczególnie najlepiej sprzedających się - takie jak żeli pod prysznic i mydeł, dezodorantów, szamponów, maszynek i żeli do golenia i żele do golenia, balsamów do ciała oraz kremów do twarzy i rąk. Obniżki wyniosą od 12 do 20 proc.

DM uważa brak reakcji producentów na zmieniającą się sytuację rynkową za niedopuszczalną i jak donosi medianet.at – coraz częściej producenci, u których podwyżki są niezrozumiałe dla DM, są wzywani na rozmowy.  „Z naszego punktu widzenia naturalnym obowiązkiem wszystkich uczestników rynku w łańcuchu wartości jest zatrzymanie spirali cenowej i spowolnienie inflacji. (...) W interesie nas wszystkich musi leżeć utrzymanie siły nabywczej i dobrobytu ludzi w naszym kraju – powiedział Harald Bauer.

Czytaj także: Hubert Iwanowski, DM Polska: Stawiamy na partnerstwo. Z producentami budujemy asortyment i kategorie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
25.09.2023 14:45

Sieć DM podnosi pensje. Wyniki finansowe pozwolą też na wypłatę premii rocznej

W ubiegłym roku ponad 46 tys. pracowników DM w Niemczech wygenerowało sprzedaż o wartości 9,9 mld euro. Tegoroczną sprzedaż poznamy po 30 września mat. prasowe
Sieć DM-drogerie markt poinformowała, że w wyniku układu zbiorowego zwiększyła pensje swoich pracowników w Niemczech o 6 procent. Ponadto otrzymają oni dwa specjalne świadczenia: rekompensatę za inflację i premię na koniec roku finansowego.

DM-drogerie markt już za parę dni (30 września) kończą rok finansowy. Christoph Werner, prezes sieci spodziewa się dobrych wyników:

Zawdzięczamy je świetnemu odzewowi ze strony naszych klientów oraz staraniom 50 tys. pracowników w Niemczech, którzy każdego dnia pracowali na ten wynik. Dlatego wspólnie z radą zakładową wypracowaliśmy rozwiązanie, które zagwarantuje im większe zarobki.

W efekcie kikutygodniowych rozmów związkowych wypracowany został  układ zbiorowy gwarantujący wszystkim pracownikom 6-proc. wzrost dochodów oraz wypłatę wolnej od podatku rekompensaty za inflację. Będzie to kwota w wysokości 650 euro na każdego pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy i 450 euro dla osób szkolących się w DM.

Dodatkowym świadczeniem, które pracownicy otrzymają w związku z pozytywnym rocznym wynikiem finansowym, będzie premia w wysokości 850 euro dla pracowników etatowych i 600 euro dla osób na umowach czasowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.09.2023 11:36

Ziko Dermo nagradza za zakupy. W akcji lojalnościowej rozdaje planery z urodowymi poradami

Inspiracją do treści zawartych w planerze były porady i wskazówki udzielane przez konultantki klientkom podczas ich zakupów w drogeriach Ziko Dremo   Ziko Dermo
Sieć Ziko Dermo przygotowała akcję lojalnościową w której, za każde wydane 50 zł rozdaje naklejki. Do ich zbierania zachęca prezent – planer z poradami i urodowymi ciekawostkami, który przysługuje za zakupy w kwocie od 300 zł.

W drogeriach stacjonarnych Ziko Dermo trwa akcja „Beauty Planner Ziko Dermo za 1 grosz”. Sieć postanowiła stworzyć kalendarz, w którym oprócz terminarza umieściła urodowe ciekawostki, przypominajki i porady. Ma on być motywacją na 2024 r. do pozytywnych zmian w rutynie pielęgnacyjnej.

image
FOTO: Ziko Dermo
Poruszane tematy to m.in. codzienny, staranny demakijaż, gimnastyka twarzy, która pomaga w niwelowaniu zmarszczek i pobudza krążenie czy prowadzenie dziennika wdzięczności, dzięki któremu można pozbyć się negatywnych myśli i żyć chwilą. W części wiosennej umieszczono tematy dotyczące detoksu skóry, złuszczania i rodzajów peelingów, a także odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby ulżyć suchej i odwodnionej skórze po zimie.

W miesiącach letnich Ziko Dermo wylicza rzeczy i aktywności „To Do” czyli koniecznie do zrobienia podczas słonecznych dni. Nie zabrakło tu również wskazówek jak zadbać o ciało w lecie oraz informacji o rodzajach promieniowania. Jesienią klientki przeczytają m.in. o walce z przebarwieniami po sezonie letnim oraz dowiedzą się jak dbać o włosy jesienią.

Dodatkowo w planerze znalazły się opisy znaków zodiaku, krótkie porady, takie jak „Zabieg miesiąca”, czy „Dermokonsultantka radzi” lub informacje na temat składników w cyklu „Składnik miesiąca”.

Beauty Planner Ziko Dermo będzie można otrzymać w stacjonarnych drogeriach Ziko Dermo za 1 grosz i 6 zebranych naklejek, które przysługują za każde wydane 50 złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. wrzesień 2023 21:52