StoryEditor
Drogerie
14.12.2022 00:00

Drogerie Hebe w ocenie konsumentów mają najszerszą ofertę polskich kosmetyków

Hebe zostało uznane za drogerię z najlepszą ofertą towarów pochodzenia krajowego oraz lokalnego. To efekt III edycji programu „Blix Awards – Wybór Konsumentów”. Inne nagrodzone sieci to Biedronka, Polomarket, Auchan, i Żabka Polska, które zwyciężyły w swoich segmentach.

Jedną z sześciu kategorii programu branżowego „Blix Awards – Wybór Konsumentów” było „Polski Produkt – Oferta Roku”. W jej ramach konsumenci wskazali, które sklepy – ich zdaniem – oferują najszersze palety towarów pochodzenia krajowego oraz lokalnego. Finalnie wybrali laureatów pięciu różnych segmentów. W grupie drogerii respondenci najczęściej wskazywali na Hebe. 

Czytaj też: Rossmann i Hebe w czołówce najlepszych detalistów na polskim rynku (Retail Proposition Index 2022)

Inni zwycięzcy kategorii to Biedronka – w grupie dyskontów) i Polomarket – wśród supermarketów. W grupie hipermarketów statuetka powędrowała do Auchan. Natomiast w segmencie convenience wygrała Żabka Polska. Poza pięcioma głównymi nagrodami, tym razem organizatorzy programu wręczyli również dwa specjalne wyróżnienia. W grupie supermarketów docenili Delikatesy Centrum, a w sklepach convenience przyznali nagrodę sieci Groszek.

W tegorocznej, trzeciej już edycji „Blix Awards – Wybór Konsumentów” wzięło udział blisko 120 tys. Polaków, którzy łącznie udzielili przeszło 4 mln opinii na temat aktywności 84 sieci handlowych.

Czytaj też: Rossmann to dla Polaków najbardziej prospołeczna sieć drogeryjna 

Hebe jest jedną z największych sieci drogeryjnych działających na polskim rynku. Pierwsza drogeria została otwarta w 2011 r. w Warszawie przy al. Jerozolimskich. Aktualnie w sieci jest już pond 300 sklepów. Jej zarządcą jest spółka Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja z grupy Jeronimo Martins, do której należy także sieć dyskontowa Biedronka.

Hebe oferuje różnorodny asortyment oraz produkty dostępne na wyłączność, m.in. marek Gosh, Hean, Bandi, Benton, Nacomi, Halloween czy Karl Lagerfeld. Ma bogatą ofertę kosmetyków naturalnych, koreańskich, dermo oraz profesjonalnych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
21.05.2024 11:34
Boots Online Doctor oferuje nową usługę — diagnozę dermatologiczną w 24h
Nowa usługa w ramach projektu Boots Online Doctor ma odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na opiekę dermatologiczną.Boots
Boots Online Doctor wprowadził usługę szybkiego diagnozowania stanów skórnych, która umożliwia pacjentom otrzymywanie diagnozy w ciągu 24 godzin. Usługa kosztuje 25 funtów i wymaga od pacjentów przesłania zdjęć oraz wypełnienia ankiety.

Boots wprowadził nową usługę diagnozowania stanów skórnych, oferując ocenę kliniczną powszechnych problemów skórnych w ciągu 24 godzin. Usługa obejmuje teraz również leczenie starzenia się skóry i hiperpigmentacji, dostarczając profesjonalne porady i kuracje na receptę dla takich problemów, jak drobne zmarszczki, struktura skóry i blizny potrądzikowe. Pacjenci mogą przesyłać zdjęcia swoich problemów skórnych do analizy za pomocą nowego skanera Boots Photo Diagnosis, wypełniając ankietę i otrzymując diagnozę oraz porady od klinicysty w ciągu 24 godzin. Usługi te, rozwijane przez dr Susie Gawler, liderki klinicznej ds. trądziku i skóry, odpowiadają na zaobserwowane przez Boots rosnące zapotrzebowanie na wygodne i profesjonalne rozwiązania dermatologiczne.

Boots rozszerza także swoją ofertę edukacyjną, uruchamiając nowy Skin Hub na swojej stronie internetowej, gdzie oferuje darmowe porady i materiały edukacyjne dotyczące różnych typów skóry i problemów skórnych. Dodatkowo, firma zwiększyła liczbę dostępnych marek kosmetycznych w swojej ofercie do ponad 500, w tym nowe takie jak Bubble, 47 Skin, Coats Skincare, i Dermalogica Clear Start. Inicjatywy te mają na celu wspieranie klientów w efektywnym i przystępnym zarządzaniu zdrowiem skóry.

Ponad 70 proc. Brytyjczyków cierpi na widoczne zmiany skórne lub ma widoczne blizny, a badacze odnotowują 68 proc. wzrost liczby pacjentów poszukujących porady dermatologicznej za pośrednictwem Boots Online Doctor, te nowe usługi stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wygodne, specjalistyczne rozwiązania w zakresie pielęgnacji skóry. Oferując szybką diagnostykę i poszerzając swoje zasoby edukacyjne, Boots ma na celu wspieranie swoich klientek i klientów w skutecznym i niedrogim zarządzaniu zdrowiem skóry.

Czytaj także: Brytyjska sieć Boots na sprzedaż?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.05.2024 15:35
Drogerie Jawa kontynuują cykl eventów z promocjami i konsultacjami dla klientów
Podczas eventów organizowane są konsultacje makijażowe i zakresu pielęgnacjimateriały prasowe Drogerie Jawa
Drogerie Jawa – polska sieć detaliczna – zaplanowała na ten rok cykl eventów z promocjami i atrakcjami dla klientów. To kontynuacja działań związanych z 10-leciem, które sieć obchodziła w ubiegłym roku.

Drogerie Jawa są polską siecią detaliczną. Są częścią biznesu założonego przez właścicieli firmy dystrybucyjnej Komplex-Torus sprzedającej kosmetyki i chemię gospodarczą. Są też jedyną polską siecią tego typu, wyrosłą wokół hurtowego handlu, której udało się rozbudować sieć własnych sklepów do takich rozmiarów. Inne podobne biznesy pozostały przy współpracy z detalistami na zasadzie luźnej franczyzy.

Obecnie drogerie Jawa mają 77 własnych drogerii oraz e-sklep. W tym roku firma planuje otwierać kolejne drogerie oraz pracuje nad konceptem 3.0 – sklepy mają przejść remodeling.

W ubiegłym roku Drogerie Jawa obchodziły 10-lecie. Ten rok jest kontynuacją działań promocyjnych, które mają przyciągnąć konsumentów do drogerii i związać ich z marką. To cykl eventów, podczas których w drogeriach obowiązują promocyjne ceny, organizowane są konkursy, pokazy makijażu i konsultacje z zakresu pielęgnacji.

Oferty specjalne różnią się w zależności od miejscowości, w której odbywa się event – są dopasowywane do potrzeb lokalnych klientów. Promocje zorganizowane na potrzeby akcji obowiązują tylko w stacjonarnej drogerii.  

Pierwszy eventów odbył się 17 kwietnia, w Żninie. Ostatni jest zaplanowany na 19 września w Mińsku Mazowieckim.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 04:25