StoryEditor
Drogerie
28.02.2023 00:00

Hebe otworzy w tym roku swoje drogerie w Czechach i na Słowacji [NASZ NEWS]

Hebe prowadzi w Polsce ponad 300 drogerii. Pierwsze sklepy w Czechach i na Słowacji otworzy prawdopodobnie w ciągu najbliższych 6 miesięcy / fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Hebe w tym roku otworzy trzy sklepy stacjonarne w Czechach  i jeden na Słowacji – dowiedziały się Wiadomości Kosmetyczne. Byłaby to realizacja planów ekspansji zagranicznej Hebe zapowiadanej już w 2020 r. 

Pedro Soares Dos Santos prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins zapowiadał wejście Hebe do Czech i Słowacji już na początku 2020 r. Podkreślał, że wejście Hebe do Czech i Słowacji jest naturalnym krokiem ze względu na sąsiedztwo z Polską. Mówił wówczas, że w kontekście rozwoju e-sklepu Hebe, który prowadzi działalność transgraniczną, uruchomienie sklepów fizycznych w tych krajach będzie generowało synergie między tymi projektami.

W realizacji tych planów przeszkodziła pandemia. Hebe wykorzystało jednak ten czas na bardzo intensywny rozwój kanału online. Sprzedaż online Hebe w 2021 r. osiągnęła 13 proc. udział w całości sprzedaży i wartość 165 mln zł. W porównaniu do 2020 roku wzrost sprzedaży online wyniósł 87,3 mln zł.  

2022 r. sieć zamknęła z wynikiem sprzedaży 358 mln euro i 315 drogeriami w Polsce. Online stanowił w 2022 r. już ok. 14 proc. całkowitej sprzedaży sieci.

Czytaj więcej: Hebe potwierdza dobry kurs. Dwucyfrowy wzrost w 2022 r. i 315 drogerii  

W sprawozdaniu obrotowym za rok 2020/2021 spółka podkreśliła, że Hebe zamierza utrzymać swój omnichannelowy charakter, zająć pozycję lidera w e-commerce na rynku kosmetycznym oraz otworzyć sklepy w Czechach i na Słowacji. I to stało się już faktem. Platformy sprzedażowe Hebe w obu krajach działają, zostały uruchomione pod koniec 2022 r. po okresie próbnym. 

Czytaj więcej: Hebe uruchomiło platformę sprzedażową w Czechach  

Jak dowiedziały się Wiadomości Kosmetyczne, teraz przyszedł czas na otwieranie sklepów stacjonarnych. Dostawcy potwierdzają, że w tym roku Hebe otworzy 3 sklepy stacjonarne w Czechach i jeden na Słowacji. Z naszych informacji wynika, że ma się to stać w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Sieć zamierza przenieść na rynki zagraniczne wszystkie najlepsze doświadczenia ze sklepów Hebe otwieranych w Polsce, w tym kasy samoobsługowe. 

Magazyny Hebe znajdują się w Polsce i stąd realizowane są dostawy na wszystkie rynki. Producenci, którzy chcą wprowadzić swoje produkty do sklepów do Czech i na Słowacji już przygotowują ich etykiety w trzech językach. 

Zwróciliśmy się do Hebe z pytaniami o plany rozwoju i ekspansji sieci, także na rynkach zagranicznych. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. 


 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
25.02.2026 13:22
Rossmann w nowym koncepcie w Pasażu Łódzkim: inwestycja w nowoczesne doświadczenia zakupowe
Modernizacja drogerii Rossmann wpisuje się w długoterminową strategię Pasażu ŁódzkiegoRossmann

Pasaż Łódzki z sukcesem wzmacnia swoją ofertę w strategicznym segmencie zdrowia i urody. 20 lutego br. w centrum handlowym otwarta została gruntownie zmodernizowana drogeria Rossmann, działająca w nowym koncepcie i na powiększonej, niemal 500-metrowej powierzchni. Inwestycja ta stanowi odpowiedź na dynamicznie zmieniające się oczekiwania konsumentów i rosnący popyt w tej kategorii.

Nowoczesność i komfort w nowym koncepcie

Odświeżony format drogerii Rossmann odchodzi od tradycyjnego, magazynowego charakteru na rzecz nowoczesnej aranżacji i przytulnego designu. Celem metamorfozy było stworzenie bardziej komfortowego, spójnego i angażującego doświadczenia zakupowego.

image
Rossmann

Kluczowe zmiany obejmują:

  • przestrzeń tematyczna: aranżacja oparta o tematy przewodnie ściśle związane z pięknem i zdrowiem, ułatwiająca nawigację i orientację.
  • elementy sensoryczne: zastosowanie cieplejszej barwy oświetlenia, spokojnej oprawy dźwiękowej oraz kolorystyki opartej na cielistych i ciepłych tonacjach ma za zadanie wzmocnić skojarzenia z pielęgnacją i codziennym dbaniem o siebie.
  • usprawniona strefa kas: wyraźnie rozdzielone kasy tradycyjne i samoobsługowe, z większą przestrzenią na koszyki i lepiej wyeksponowanymi produktami impulsowymi i uzupełniającymi, usprawniające ścieżkę zakupową.
  • nowy szyld: logo marki zostało wzbogacone o hasło „Moja Drogeria”, mające na celu budowanie bliższej, emocjonalnej relacji z klientami.

Strategiczne wzmocnienie oferty

Modernizacja drogerii Rossmann wpisuje się w długoterminową strategię Pasażu Łódzkiego, której celem jest umacnianie pozycji w kluczowych kategoriach codziennych zakupów.

Modernizacje oraz wdrażanie konceptów, odpowiadających na zmieniające się oczekiwania klientów, stanowi ważny element strategii rozwoju centrów, którymi zarządzamy. Nowy format Rossmann jest przykładem inwestycji, która realnie podnosi jakość doświadczeń zakupowych – zarówno dzięki większej powierzchni, jak i nowoczesnej aranżacji – podkreśla Agata Stańkowska, head of leasing w Balmain Group.

image
Rossmann

Inwestycja w nowoczesny format drogerii jest również uzasadniona silną dynamiką rynkową. Według danych PRCH, w 2025 roku obroty w segmencie zdrowia i urody w centrach handlowych odnotowały wzrost o 5,9 proc rok do roku, co potwierdza stabilny popyt na produkty z tej kategorii. Pasaż Łódzki, działający na rynku od 2000 roku i oferujący około 100 sklepów, umacnia tym samym swoją rolę jako jedno z najważniejszych centrów codziennych zakupów w Łodzi.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
24.02.2026 09:57
Marka dmBio z tytułem „Odkrycie Roku 2025” w plebiscycie Laur Konsumenta
DM Drogerie Markt

Produkty marki własnej dmBio w kategorii żywność – dania gotowe dla dzieci – zostały wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie Laur Konsumenta/Laur Klienta – Odkrycie Roku 2025. Nagroda została przyznana na podstawie ogólnopolskiego sondażu, w którym respondenci spontanicznie wskazują produkty zyskujące na popularności i budzące zaufanie. Wyróżnienie „Odkrycie Roku” trafia do marek relatywnie nowych na rynku, które w krótkim czasie zdobyły znaczące zainteresowanie konsumentów.

Plebiscyt Laur Konsumenta uznawany jest za jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów badawczych tego typu w Polsce. Jego metodologia opiera się na badaniu bez listy sugerowanych odpowiedzi, co oznacza, że uczestnicy samodzielnie wymieniają preferowane produkty. Taki model ogranicza efekt podpowiedzi i pozwala mierzyć realną świadomość marki oraz spontaniczne skojarzenia zakupowe. O przyznaniu tytułu „Odkrycie Roku” decydują zarówno wskazania konsumentów, jak i ocena redakcyjnej komisji weryfikacyjnej.

Kategoria żywności dla dzieci stanowi istotny segment oferty sieci DM Drogerie Markt, która rozwija działalność na polskim rynku. Segment ten odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rodziców na produkty o kontrolowanym składzie, jakości ekologicznej i przejrzystym oznakowaniu. W praktyce oznacza to koncentrację na certyfikowanych surowcach oraz gotowych daniach przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci.

image

dm-drogerie markt otwiera 75. drogerię w Polsce. Nowy sklep w CH Avenida Poznań

Jak podkreśla Barbara Schmehl, dyrektorka obszaru marketingu i zakupów DM w Polsce, wyróżnienie ma szczególne znaczenie ze względu na jego konsumencki charakter. Wskazuje ona, że nagroda przyznawana bezpośrednio przez rodziców stanowi potwierdzenie zaufania do jakości i składu produktów dmBio. Firma traktuje wynik plebiscytu jako miernik skuteczności strategii opartej na rozwoju ekologicznej żywności dla najmłodszych.

Tytuł „Odkrycie Roku” przyznawany jest markom, które w relatywnie krótkim czasie od debiutu rynkowego osiągnęły ponadprzeciętną rozpoznawalność. Kryteria obejmują dynamikę zainteresowania konsumentów oraz analizę ekspercką. W praktyce oznacza to, że wyróżnione produkty muszą wykazać się zarówno widocznym wzrostem popularności, jak i pozytywną oceną jakościową.

Sieć DM rozwija obecnie portfolio obejmujące kilkadziesiąt marek własnych w różnych segmentach – od żywności i produktów dla dzieci, przez kosmetyki i pielęgnację, po artykuły gospodarstwa domowego. Wśród nich znajdują się m.in. dmBio, alverde, Balea, Babylove, Denkmit oraz Profissimo. Rozbudowa marek własnych pozostaje jednym z kluczowych elementów strategii sieci, która pozycjonuje się jako detalista oferujący szeroki asortyment produktów rodzinnych w ramach jednolitego modelu jakościowego.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. luty 2026 16:57