StoryEditor
Drogerie
27.10.2022 00:00

Hebe rośnie dwucyfrowo w kanale stacjonarnym i w e-commerce

Hebe zwiększyła sprzedaż o 29,9 proc. rok do roku i osiągnęła wynik 252 mln euro – to dane za 9 miesięcy 2022 r. opublikowane przez Grupę Jeronimo Martins w raporcie finansowym.

Hebe cały czas poprawia wyniki i cieszy się ze wzrostów sprzedaży. W najnowszym raporcie finansowym obejmującym 9 miesięcy 2022 r. Grupa Jeronimo Martins – właściciel Hebe – pokazuje, w jakiej kondycji jest ta drogeryjna sieć.

Hebe w ciągu 9 miesięcy 2022 r. zwiększyła sprzedaż o 33,6 proc., a LFL o 26,4 proc. Sprzedaż w euro osiągnęła 252 mln, to więcej o 29,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

W trzecim kwartale br. sprzedaż wzrosła o 31,6 proc. (+26,7 proc. w euro) przy LFL na poziomie 25,7 proc.

Sieć Hebe w ciągu 9 miesięcy br. otworzyła 13 drogerii i wyraźnie przyspiesza w końcówce roku z finalizowaniem inwestycji. Dziś została otwarta drogeria we Wrocławiu (13 Hebe w tym mieście) oraz pierwsza drogeria w Kołobrzegu. Hebe prowadzi w Polsce już ponad 300 drogerii.

Hebe bardzo intensywnie rozwija swój kanał e-commerce. Jak podawaliśmy niedawno, sieć w 2021 r. podwoiła swoją sprzedaż online, która stanowiła wówczas już 13 proc. i w całości sprzedaży retailera wynosiła 165 mln zł.

Czytaj więcej: Hebe podwoiło sprzedaż online i chce być liderem e-commerce na rynku kosmetycznym

Hebe jest jedną z największych sieci drogeryjnych działających na polskim rynku. Pierwsza drogeria Hebe powstała w 2011 r. w Warszawie przy al. Jerozolimskich. 16 września br., w Centrum Handlowym M1 przy al. Pokoju 67, została otwarta 300 drogeria stacjonarna Hebe.

Czytaj więcej: Sieć Hebe od 11 lat na rynku 

Hebe jest częścią Grupy Jeronimo Martins, do której należy także sieć dyskontowa Biedronka. Hebe jest zarządzane przez spółkę Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja.

Czytaj o wynikach Biedronki: Biedronka z bardzo mocnym wzrostem sprzedaży. Pedro Soares Dos Santos, CEO Jeronimo Martins: Ograniczyliśmy wzrost cen w sklepach, akceptując niższe marże.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
24.06.2024 10:57
Rossmann wkracza do Szwajcarii — jak zareaguje rynek wg. ekspertów?
Drogeria sieci Rossmann w Gdańsku.Shutterstock
Sieć Rossmann zdecydowała się na otwarcie swojego pierwszego sklepu w Szwajcarii, reagując na rosnące zainteresowanie swoimi produktami wśród Szwajcarów. Przez lata obywatele i obywatelki tego kraju musieli przekraczać granicę, aby robić zakupy w niemieckich filiach. Pierwszy sklep zostanie otwarty w centralnej części kraju, a kolejne placówki mają pojawić się niebawem.

Od 2017 roku wybrane produkty marki Rossmann były dostępne w Szwajcarii dzięki współpracy z dyskontem Denner. Teraz jednak firma postanowiła zainwestować bezpośrednio w lokalny rynek. Rozmiary planowanych sklepów będą się wahać między 400 a 700 metrów kwadratowych, co jest sygnałem ambicji firmy do zajęcia silnej pozycji na rynku.

Nowa filia Rossmann w Szwajcarii ma zaoferować klientom około 15,000 produktów, w tym niemieckie i typowo szwajcarskie marki, a także szeroki wybór asortymentów promocyjnych. Raoul Rossmann, prezes i rzecznik firmy, którą przejął po ojcu, podkreśla, że szczególny nacisk zostanie położony na produkty bio i naturalne kosmetyki, co wpisuje się w globalne trendy związane z ekologią i zdrowym stylem życia.

Chociaż Rossmann zapowiada atrakcyjne ceny, eksperci przewidują, że mogą one być nieco wyższe niż w Niemczech, głównie z powodu wyższych kosztów działalności w Szwajcarii. Jednakże, firma ma szansę na konkurencyjne pozycjonowanie, zwłaszcza w kategorii swoich marek własnych. Nordal Cavadini z AlixPartners wskazuje, że mimo wyższych kosztów, silna pozycja finansowa Szwajcarów pozwala na większą elastyczność cenową. Rossmann nie jest także jedyną międzynarodową firmą, która odkryła Szwajcarię jako kraj do ekspansji. Jak potwierdza Cavadini, zarysowuje się ogólny trend:

Jeśli myślimy o drogeriach czy artykułach gospodarstwa domowego, to widać, że coraz więcej zagranicznych sieci zapowiada chęć wejścia na rynek szwajcarski

,twierdzi ekspert. W reakcji na te zmiany, główni konkurenci tacy jak Müller mogą odczuwać presję, jednak lokalne drogerie, jak podkreśla Andrea Ullius ze Szwajcarskiego Związku Drogistów, nie obawiają się nadmiernych perturbacji na rynku.

Czytaj także: Rossmann wchodzi na kolejny rynek. Drogeryjny gigant otworzy pierwszy sklep w Szwajcarii

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
20.06.2024 16:21
Drogerie Natura w Gorzowie Wielkopolskim w nowej lokalizacji
Drogeria Natura w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Sikorskiego 12 otwarta 20 czerwca 2024 r.fot. Drogerie Natura
W Gorzowie Wielkopolskim została otwarta nowa drogeria Natura przy ul. Sikorskiego 12. Zastąpiła sklep, który działał w poprzedniej lokalizacji.

20 czerwca br. drogerie Natura otworzyły swój nowy sklep w Gorzowie Wielkopolskim. Nowa drogeria położona jest przy skrzyżowaniu ulic Bolesława Chrobrego i Sikorskiego tuż przy Starym Rynku. Zastąpiła poprzednią drogerię Natura, która znajdowała się przy Alei Konstytucji 3 Maja 102.

Sklep ma 80 mkw. jest urządzony zgodnie ze standardami sieci. Drogerią zarządza kierowniczka Renata Filarska. Klienci znajdą tu kosmetyki ze wszystkich najważniejszych kategorii oraz produkty do utrzymania domu w czystości.

W komunikacie prasowym sieć podkreśla duży wybór swoich marek własnych. Wśród nich znajdują sie kremy do twarzy Skinimal, produkty do pielęgnacji ciała Seyo, Natura i Natura Home Spa, artykuły do sprzątania Domofix oraz kosmetyki do makijażu takich marek jak Daso Beauty, Kobo Professional, My Secret i Sensique.   

Dla pierwszych klientów drogeria Natura przygotowała prezenty oraz specjalne promocje. Osoby korzystające z aplikacji i należące do „Klubu Natura” mogą liczyć na dodatkowe kupony rabatowe.

Drogerie Natura prowadzą sieć blisko 300 sklepów kosmetycznych w Polsce i sklep internetowy drogerienatura.pl Działają w Grupie Pelion, do której należy też największa w Polsce sieć aptek DOZ.

Czytaj także: Drogerie Natura będą szkolić pracowników na nowej platformie edukacyjnej

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. czerwiec 2024 05:40