StoryEditor
Drogerie
20.03.2024 10:14

Nowa drogeria dm Drogerie Markt — tym razem w Żywcu

Sieć DM Drogerie Markt otwiera swój kolejny sklep w Polsce. / dm Drogerie Markt
21 marca mieszkańcy Żywca będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowego wydarzenia, ponieważ znana sieć drogerii dm otwiera swój pierwszy lokal w mieście. Otwarcie sklepu zaplanowano na godzinę 8:00 pod adresem ul. Jana Pawła II 7, gdzie klienci mogą spodziewać się przyjemnych zakupów w atrakcyjnych cenach oraz cieszyć się dodatkowymi atrakcjami. Jest to trzeci sklep dm uruchomiony w bieżącym miesiącu i dwudziesty szósty na terenie Polski.

Drogeria zaplanowała na dzień swojego otwarcia specjalną promocję, oferując dodatkowy rabat powitalny w wysokości 15% oraz możliwość otrzymania w prezencie kremowego żelu pod prysznic od marki Balea. Ten prezent można uzyskać podczas zakupów, pokazując kupony znalezione w gazetkach promocyjnych dm, albo zakupić go. Promocja ta obowiązywać będzie do 30 marca lub do momentu wyczerpania zapasów.

Goście odwiedzający nową drogerię dm będą cieszyć się z mini prezentów, wciągających animacji i zabaw przy muzyce, a także spotkaniem z maskotką drogerii, pluszowym Misiem Czyścioszkiem — Saubär i postacią Punkciakiem. Dodatkowo, 21 i 23 marca zaoferowany zostanie darmowy poczęstunek, w tym prażony popcorn i gorąca herbata, a także rozrywka z udziałem artysty balonowego. W dniu otwarcia przewidziano również zabiegi i prezentacje kosmetyczne, z profesjonalnym doradztwem w zakresie makijażu, które zapewnią marki Pierre Rene i Eveline.

Sala sprzedażowa dm w Żywcu rozciąga się na powierzchni 478 m². Aby zwiększyć komfort klientów, drogeria została wyposażona w ławkę do odpoczynku oraz oferuje wygodny parking. Godziny otwarcia sklepu dm to od poniedziałku do soboty, od 08:00 do 20:00, oraz w niedziele handlowe, kiedy to drzwi są otwarte dla klientów od 10:00 do 18:00.

Czytaj także: Drogerie DM testują system do napełniania produktów sypkich do wielorazowych opakowań

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
15.07.2026 18:27
Niemiecki gigant goni Hebe. Rossmann bezpieczny na szczycie drogeryjnego podium
Rossmann nadal kontroluje ogromną część rynku beautyshutterstock

Konsumenci w Polsce rzadko zmieniają swoje przyzwyczajenia, ale walka o drugie miejsce na podium w branży beauty nabiera tempa. Wyniki analizy list zakupów za pierwsze sześć miesięcy 2026 roku pokazują, że choć liderzy zachowali pozycje, ich konkurenci wrzucili wyższy bieg. Na rynku drogerii najciekawsza rywalizacja toczy się obecnie za plecami lidera.

Według najnowszych analiz, pierwsza połowa 2026 roku nie przyniosła przetasowań na podium w kategorii Health & Beauty. Niekwestionowanym liderem pozostaje Rossmann. Polacy przygotowali do tej sieci niemal 10-krotnie więcej list zakupów niż do zajmującego drugą lokatę Hebe.

Prawdziwe emocje wzbudza jednak pościg, który rozpoczął zdobywca trzeciego miejsca. Jak wskazuje Listonic Ads, sieć DM dynamicznie skraca dystans do wicelidera. Różnica w liczbie planowanych zakupów między Hebe a DM wynosi obecnie 55 proc. Dla porównania, jeszcze w 2025 roku przewaga ta sięgała 75 proc.

Cyfrowe zaangażowanie i planowane zakupy

Popularność mierzona samą liczbą wizyt w placówkach handlowych to jednak nie wszystko. Konsumenci wykazują odmienne zachowania podczas planowania zakupów. Drogerie DM odnotowują świetne wyniki w obszarze lojalności i zaangażowania.

Sieć DM pozostaje liderem pod względem współdzielenia list zakupów. W pierwszym półroczu 2026 roku dodatkowo powiększyła swój udział oraz przewagę nad Rossmannem, który w tym parametrze odnotował regres.

Wyższym odsetkiem współdzielonych zestawień zakupowych może pochwalić się również Hebe. Według analiz, marka ta częściej pojawia się przy zakupach bardziej zaplanowanych i angażujących. To jasny sygnał dla dostawców kosmetyków, którzy chcą dotrzeć do odbiorców z konkretną intencją zakupową.

Nowa dynamika w branży beauty

Doganianie wicelidera przez niemiecką sieć DM zbiega się z rosnącą siłą nabywczą Polaków w 2026 roku. Konsumenci chętniej decydują się na premiumizację koszyka, szukając nieszablonowych produktów do pielęgnacji ciała i włosów. Tradycyjne drogerie wygrywają z dyskontami szerokością oraz głębokością asortymentu.

Chociaż Rossmann nadal kontroluje ogromną część rynku, dynamiczny rozwój aplikacji mobilnych i programów lojalnościowych mniejszych graczy zmienia dotychczasowy układ sił. Skracający się dystans między Hebe a DM zapowiada niezwykle emocjonującą drugą połowę roku.

Źródło danych: Listonic Ads

image

Dm stawia na aplikację. Nowa kampania ma zachęcić klientów do zakupów mobilnych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
15.07.2026 16:08
Sephora żegna się ze swoim COO. Alexis Rollier odchodzi ze stanowiska
Alexis Rollier ustąpił ze stanowiska dyrektora operacyjnego sieci SephoraSephora + LinkedIn

Alexis Rollier ustąpił ze stanowiska dyrektora operacyjnego sieci Sephora. Menadżer kończy pracę dla kosmetycznego giganta po ponad 14 latach na stanowisku.

Alexis Rollier żegna się ze stanowiskiem

Alexis Rollier pełnił funkcję Global COO od 2018 roku. Na tym stanowisku odpowiadał za kluczowe obszary działalności firmy, w tym za finanse, strategię, łańcuch dostaw, technologie oraz zamówienia. Jego praca stanowiła bezpośrednie wsparcie dla globalnego rozwoju i międzynarodowej ekspansji sieci Sephora.

image

Sephora szuka nowej gwiazdy beauty. Lokalne marki dostaną szansę na podbój Europy

Przed dołączeniem do Sephory w 2012 roku, Rollier przez lata zdobywał doświadczenie na wyższych stanowiskach finansowych w innych markach należących do koncernu LVMH. Pracował m.in. dla Moët Hennessy, Guerlain oraz w dziale perfum i kosmetyków całej grupy.

Zmiany kadrowe w strukturach koncernu LVMH

Odejście dotychczasowego dyrektora operacyjnego zbiega się w czasie z głębszymi zmianami w strukturze zarządzania LVMH. Koncern przechodzi obecnie szeroką reorganizację kadrową na szczeblu kierowniczym.

image

Luksus się znudził? Światowy rynek tonie, a Polacy ciągle głodni towarów premium

Zmiany te obejmują zarówno przebudowę europejskiego zespołu zarządzającego Sephory, jak i serię nowych nominacji na kluczowe stanowiska dyrektorskie w globalnych operacjach detalisty. Działania te mają na celu wzmocnienie struktury menedżerskiej grupy oraz wsparcie kolejnego etapu międzynarodowego wzrostu sieci.

Michał Czubak
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2026 16:50