StoryEditor
Drogerie
18.03.2022 00:00

Rossmann otworzy swoją 1578 drogerię w centrum Warszawy

Jeszcze w marcu biurowiec Rondo 1 tuż przy stacji metra „Rondo ONZ”, wzbogaci się o kolejnego najemcę. Na parterze budynku ruszy sklep sieci Rossmann o powierzchni 300 mkw.

Spółka, która w zeszłym roku zanotowała 11,44 mld zł obrotów, uruchomi nową drogerię na parterze biurowca,  w bliskiej odległości od wejścia stacji metra „Rondo ONZ”. Będzie to 1578 drogeria w Polsce.

Rossmann posiada niemal jedną trzecią rynku drogeryjnego w Polsce, a swój pierwszy sklep otworzył w maju 1993 roku w Łodzi. Od tego czasu firma znacznie rozbudowała swoje możliwości dysponując własnymi centrami logistycznymi i setkami sklepów w całej Polsce.

Sieć nieustannie rozwoju się w wielu obszarach. Kasy samoobsługowe są dostępne we wszystkich drogeriach w Polsce. Rossmann wprowadza sukcesywnie kolejne rozwiązania i dodatkowe funkcje swojej aplikacji Rossmann PL. którą ma zainstalowanych ponad już ponad 7 mln użytkowników. Ostatnio pisaliśmy, że sieć zainstalowała 6 tys. ekranów służących do komunikacji marketingowej w 1,5 tys. drogeriach w całej Polsce.

Centrala sieci poinformowała również, że Rossmann wchodzi do kolejnego państwa. Po Niemczech, Polsce, Węgrzech, Czechach, Albanii, Republice Kosowa, Turcji i Hiszpanii, Azerbejdżan będzie dziewiątym krajem, w którym pojawią się drogerie pod szyldem Rossmann. 

Przeczytaj również: Drogerie Rossmann jeszcze w tym roku ruszą w Azerbejdżanie
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
25.09.2023 14:45

Sieć DM podnosi pensje. Wyniki finansowe pozwolą też na wypłatę premii rocznej

W ubiegłym roku ponad 46 tys. pracowników DM w Niemczech wygenerowało sprzedaż o wartości 9,9 mld euro. Tegoroczną sprzedaż poznamy po 30 września mat. prasowe
Sieć DM-drogerie markt poinformowała, że w wyniku układu zbiorowego zwiększyła pensje swoich pracowników w Niemczech o 6 procent. Ponadto otrzymają oni dwa specjalne świadczenia: rekompensatę za inflację i premię na koniec roku finansowego.

DM-drogerie markt już za parę dni (30 września) kończą rok finansowy. Christoph Werner, prezes sieci spodziewa się dobrych wyników:

Zawdzięczamy je świetnemu odzewowi ze strony naszych klientów oraz staraniom 50 tys. pracowników w Niemczech, którzy każdego dnia pracowali na ten wynik. Dlatego wspólnie z radą zakładową wypracowaliśmy rozwiązanie, które zagwarantuje im większe zarobki.

W efekcie kikutygodniowych rozmów związkowych wypracowany został  układ zbiorowy gwarantujący wszystkim pracownikom 6-proc. wzrost dochodów oraz wypłatę wolnej od podatku rekompensaty za inflację. Będzie to kwota w wysokości 650 euro na każdego pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy i 450 euro dla osób szkolących się w DM.

Dodatkowym świadczeniem, które pracownicy otrzymają w związku z pozytywnym rocznym wynikiem finansowym, będzie premia w wysokości 850 euro dla pracowników etatowych i 600 euro dla osób na umowach czasowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.09.2023 11:36

Ziko Dermo nagradza za zakupy. W akcji lojalnościowej rozdaje planery z urodowymi poradami

Inspiracją do treści zawartych w planerze były porady i wskazówki udzielane przez konultantki klientkom podczas ich zakupów w drogeriach Ziko Dremo   Ziko Dermo
Sieć Ziko Dermo przygotowała akcję lojalnościową w której, za każde wydane 50 zł rozdaje naklejki. Do ich zbierania zachęca prezent – planer z poradami i urodowymi ciekawostkami, który przysługuje za zakupy w kwocie od 300 zł.

W drogeriach stacjonarnych Ziko Dermo trwa akcja „Beauty Planner Ziko Dermo za 1 grosz”. Sieć postanowiła stworzyć kalendarz, w którym oprócz terminarza umieściła urodowe ciekawostki, przypominajki i porady. Ma on być motywacją na 2024 r. do pozytywnych zmian w rutynie pielęgnacyjnej.

image
FOTO: Ziko Dermo
Poruszane tematy to m.in. codzienny, staranny demakijaż, gimnastyka twarzy, która pomaga w niwelowaniu zmarszczek i pobudza krążenie czy prowadzenie dziennika wdzięczności, dzięki któremu można pozbyć się negatywnych myśli i żyć chwilą. W części wiosennej umieszczono tematy dotyczące detoksu skóry, złuszczania i rodzajów peelingów, a także odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby ulżyć suchej i odwodnionej skórze po zimie.

W miesiącach letnich Ziko Dermo wylicza rzeczy i aktywności „To Do” czyli koniecznie do zrobienia podczas słonecznych dni. Nie zabrakło tu również wskazówek jak zadbać o ciało w lecie oraz informacji o rodzajach promieniowania. Jesienią klientki przeczytają m.in. o walce z przebarwieniami po sezonie letnim oraz dowiedzą się jak dbać o włosy jesienią.

Dodatkowo w planerze znalazły się opisy znaków zodiaku, krótkie porady, takie jak „Zabieg miesiąca”, czy „Dermokonsultantka radzi” lub informacje na temat składników w cyklu „Składnik miesiąca”.

Beauty Planner Ziko Dermo będzie można otrzymać w stacjonarnych drogeriach Ziko Dermo za 1 grosz i 6 zebranych naklejek, które przysługują za każde wydane 50 złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. wrzesień 2023 17:39