StoryEditor
Drogerie
05.10.2023 11:43

Rossmann zapewnia, że nie prowadzi działalności politycznej. To efekt pytania internautki o ulotki wyborcze w gazetkach drogerii

Rossmann uważa, ze sugerowanie, iż popiera jakiegoś konkretnego kandydata lub partię jest nadużyciem, próbą „podparcia” się jego popularną marką  / wiadomoscikosmetyczne.pl
Na stronie internetowej Rossmanna pojawiło się oświadczenie, w którym sieć wyjaśnia, że nie prowadzi działalności politycznej. To reakcja na film jednej z internautek, na którym widać, że w gazetkach reklamowych drogerii dystrybuowane były ulotki kandydata PiS.

Ulotki wyborcze kandydata do Sejmu z ramienia PiS znalazła w gazetce reklamowej Wioletta Pyzik, znana w mediach społecznościowych jako Niewyparzona Pudernica, a równocześnie mieszkanka Krasnegostawu, miasta w województwie lubelskim. O sprawie zrobiło się głośno, gdy na swoim koncie na Tik Toku opublikowała film, na którym pokazała całą sytuacje – w każdej z gazetek znalezionych na chodniku wyjęła ulotkę wyborczą.

 

@niewyparzonapudernica Pisowskie ulotki ukryte w ulotkach @Rossmann Polska ? Co na to Rossmann? Bo mi przypomina się wierszyk jak fekalia owinęły się w papierek i udawały, że są cukierkiem? #wybory #wybory2023 #ulotki #rossmannpolska #rossmann #pis #dlaciebie #viral ♬ Call on Me (Radio Mix) - Eric Prydz

 

Niewyparzona Pudernica znana jest w branży kosmetycznej ze wspołracy z marką LaQ. W 2021 r. dla jej żeli pod prysznic stworzyła kontrowersyjne nazwy i opisy, o których było głośno w mediach społecznościowych. 

Czytaj teżNa półkach znanej drogerii pojawił się kosmetyk, który pachnie jak ja pier**** 

Teraz zadała pytanie: Co Rossmann na to, że PiS-owskie ulotki są w ich gazetkach.

Bardzo chciałabym znać odpowiedź na to pytanie bo wydaje mi się, że ktoś powinien za to kare zapłacić – dodała.

W odpowiedzi Rossmann zamieściła na swojej stronie internetowej oświadczenia podpisane przez Agatę Nowakowską, rzeczniczkę firmy, w którym zapewnia, że nie wydał zgody na umieszczenie ulotek w swoich gazetkach:

Firma Rossmann nie prowadzi działalności politycznej, rozumianej także jako kolportowanie ulotek wyborczych. Wyjaśniamy z firmą kolporterską jak doszło do tego, że jeden z kandydatów posłużył się naszą gazetką w promocji swojej kandydatury. Nie miał na to naszej zgody. Sugerowanie, że Rossmann popiera jakiegoś konkretnego kandydata lub partię jest nadużyciem, próbą „podparcia” się naszą popularną marką wbrew naszej woli.

Także Grzegorz Wróbel, kandydat do Sejmu z ramienia PiS, którego ulotki znalazły się w gazetkach Rossmanna zaprzeczył w rozmowie z Wirtualna Polską, jakoby miał coś wspólnego ze sprawą. Zapewnił, że ulotki roznosi sam, albo ze wsparciem wolontariuszy po takich miejscach jak np. targ.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.05.2024 15:35
Drogerie Jawa kontynuują cykl eventów z promocjami i konsultacjami dla klientów
Podczas eventów organizowane są konsultacje makijażowe i zakresu pielęgnacjimateriały prasowe Drogerie Jawa
Drogerie Jawa – polska sieć detaliczna – zaplanowała na ten rok cykl eventów z promocjami i atrakcjami dla klientów. To kontynuacja działań związanych z 10-leciem, które sieć obchodziła w ubiegłym roku.

Drogerie Jawa są polską siecią detaliczną. Są częścią biznesu założonego przez właścicieli firmy dystrybucyjnej Komplex-Torus sprzedającej kosmetyki i chemię gospodarczą. Są też jedyną polską siecią tego typu, wyrosłą wokół hurtowego handlu, której udało się rozbudować sieć własnych sklepów do takich rozmiarów. Inne podobne biznesy pozostały przy współpracy z detalistami na zasadzie luźnej franczyzy.

Obecnie drogerie Jawa mają 77 własnych drogerii oraz e-sklep. W tym roku firma planuje otwierać kolejne drogerie oraz pracuje nad konceptem 3.0 – sklepy mają przejść remodeling.

W ubiegłym roku Drogerie Jawa obchodziły 10-lecie. Ten rok jest kontynuacją działań promocyjnych, które mają przyciągnąć konsumentów do drogerii i związać ich z marką. To cykl eventów, podczas których w drogeriach obowiązują promocyjne ceny, organizowane są konkursy, pokazy makijażu i konsultacje z zakresu pielęgnacji.

Oferty specjalne różnią się w zależności od miejscowości, w której odbywa się event – są dopasowywane do potrzeb lokalnych klientów. Promocje zorganizowane na potrzeby akcji obowiązują tylko w stacjonarnej drogerii.  

Pierwszy eventów odbył się 17 kwietnia, w Żninie. Ostatni jest zaplanowany na 19 września w Mińsku Mazowieckim.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
17.05.2024 10:50
Druga drogeria Hebe otwarta w Łomży
Drogeria Hebe w Galerii Veneda w Łomży otwarta 16 maja 2024 r.fot. Hebe
Sieć Hebe otworzyła drogerię w Galerii Veneda w Łomży. To drugi sklep Hebe w tym mieście.

Hebe – druga co do wielkości sieć drogeryjna działająca w Polsce – otworzyła swój kolejny sklep. Nowa drogeria powstała w Galeria Veneda przy ul. Zawadzkiej 38 w Łomży. To druga drogeria Hebe w tym mieście. Pierwsza działa w parku handlowym przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 121.

Otwarcie nowej drogerii oznacza specjalne promocje dla jej klientów. W niższych cenach oferowanych jest ponad 700 zapachów takich marek, jak m.in.: Aoura London, Karl Lagerfeld, Calvin Klein, Mexx, Cacharel. Druga oferta - „Pielęgnacja twarzy do -40%“ obejmuje ponad 5 tys. produktów marek m.in. AA, Sielanka, Apis, Bielenda, Skin79.  

Do 22 maja klienci sklepu będą mogli skorzystać z promocji „Specjalistyczna pielęgnacja włosów do -40%” na ponad 1600 produktów wybranych marek. W ofercie znalazły się produkty do włosów marek CHI, Anwen, Cocopalm, Olaplex i Wella Professionals.

Super ceny obowiązują na wszystkie produkty marek: Rimmel, Max Factor, Bourjois, Sally Hansen i wiele innych. W ramach promocji „Super Okazje”, która również potrwa do 29 maja, na klientów czekają też wybrane produkty marek Palmolive, Paese, Rexona i Missha.

image
Promocje z okazji otwarcia drogerii Hebe w w Galerii Veneda w Łomży
fot. Hebe

Dodatkowo przy zakupach za min. 80 zł zrobionych w dniach 16-20 maja, każdy klient otrzyma kupon o wartości 20 zł na kolejne zakupy do zrealizowania w dniach 17-25 maja.  

Hebe to drogeryjna sieć działająca w grupie Jeronimo Martins, do której należy również dyskontowa sieć Biedronka. Sieć Hebe powstała w Polsce w 2011 r. Obecnie prowadzi w Polsce ok. 355 drogerii. Niedawno sieć otworzyła pierwsze dwa stacjonarne sklepy w Czechach. Prowadzi również sprzedaż przez e-sklepy w Polsce, Czechach i Słowacji.

Całkowita sprzedaż Hebe w 2023 r. wyniosła 469 mln euro, 30,9 proc. powyżej 2022 r. Sprzedaż internetowa Hebe wzrosła w 2023 r. o 47,5 proc., co stanowi ok. 17 proc. całkowitej sprzedaży za rok 2023. W 2022 r. było to ok. 14 proc.

Czytaj także: Hebe: ponad 30 proc. wzrost sprzedaży w 2023 roku i rekordy w e-commerce 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 08:05