StoryEditor
Drogerie
03.07.2023 00:00

Super-Pharm mocno stawia na kategorię pielęgnacji włosów i wprowadza profesjonalne marki

Rozwój kategorii Hair Care w Super-Pharm to odpowiedź sieci na trend, który swój początek miał w czasie lockdownu spowodowanego pandemią, gdy zamknięto m.in. zakłady fryzjerskie / fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Super-Pharm od pewnego czasu mocno rozwija kategorię Hair Care. Wprowadza nowe marki, niektóre na wyłączność. To odpowiedź sieci na trend, który swój początek miał w czasie lockdownu spowodowanego pandemią, gdy zamknięto m.in. zakłady fryzjerskie. Ogromnie wzrosło wtedy zainteresowanie konsumentów profesjonalnymi produktami pielęgnacyjnymi do włosów. Utrzymuje się ono do dziś.

W Super-Pharm kategoria koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów zajmuje już całą długą ścianę.

Oferta najmocniej rozwijana jest obecnie w obrębie produktów pielęgnacyjnych.

– Szczególne miejsce mają tu tak poszukiwane przez włosomaniaczki marki, jak Joico, Olaplex, Bouclème czy Color Wow, którą mamy na wyłączność – mówi w rozmowie z portalem wiaomościkosmetyczne.pl Beata Dąbrowska, head of communication Super-Pharm.

To odpowiedź sieci na trend, którego początku należy szukać  w czasie pandemii, gdy z powodu lockdownu nie można było pójść do fryzjera.

– Okazało się wtedy, że wizytę u profesjonalisty może zastąpić domowa pielęgnacja z użyciem profesjonalnych kosmetyków. Tak powstało ogromne zapotrzebowanie na te produkty. Trend funkcjonuje do dziś – zapewnia Beata Dąbrowska.

Dodaje, że szczególnym zainteresowaniem klientów Super-Pharm cieszy się oferta marki Olaplex. która od razu po premierze w 2014 r. stała się hitem salonów fryzjerskich na całym świecie. Za jej sukcesem stoi rewolucyjna formuła naprawiająca uszkodzenia, bez której wiele konsumentek już nie wyobraża sobie pielęgnacji. Obecnie w Super-Pharm można kupić te produkty z 20-proc. zniżką.

Podobnie jest z Joico, którą konsumentki również doceniają za profesjonalne efekty pielęgnacji i stylizacji. Także ta marka jest obecnie w Super-Pharm dostępna po promocyjnych cenach.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też produkty polskiej marki Resibo

Czytaj też: Super-Pharm jest liderem w sprzedaży dermokosmetyków [FOTOREPORTAŻ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
16.05.2024 16:49
Brytyjska sieć Boots na sprzedaż?
Jak podaje Bloomberg News, Walgreens, właściciel brytyjskiej sieci Boots, próbuje ją sprzedać i kontaktuje się z potencjalnymi nabywcami.

Bloomberg News opublikował informację, z której wynika, że Walgreens Boots Alliance kontaktuje się z potencjalnymi nabywcami w celu sprzedania brytyjskiej sieci drogeryjno-aptecznej Boots. Ma to być druga próba sprzedaży sieci w ciągu ostatnich dwóch lat.

Według Bloomberg News, firma współpracuje z doradcami w celu przeprowadzenia wstępnych rozmów z potencjalnymi oferentami, a sieć Boots ma być wystawiona na sprzedaż za około 7 miliardów funtów (8,78 miliarda dolarów).

Analityk Leerink Partners, Michael Cherny, stwierdził że wydzielenie ze spółki sieci Boots pozwoliłoby skupić się Walgreens Boots Alliance na jej podstawowej działalności w zakresie prowadzenia aptek detalicznych w USA i jednocześnie zarządzaniem działalnością związaną z opieką zdrowotną w USA.

Boots to brytyjska sieć apteczno-drogeryjna. W 2023 r. detalista otworzył pierwszy sklep oferujący wyłącznie kosmetyki Boots Beauty. Stało się to po tym, jak sieć poinformowała, że w ciągu 12 miesięcy zamknie 300 swoich placówek.

Czytaj więcej: Boots otwiera pierwszy sklep wyłącznie z kosmetykami

Walgreens Boots Alliance, Inc. to amerykański międzynarodowy holding z siedzibą w Deerfield w stanie Illinois, będący właścicielem sieci aptek Walgreens w USA i Boots w Wielkiej Brytanii, a także kilku firm zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów farmaceutycznych.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
16.05.2024 11:37
Rossmannowskie Pikniki z Czyściochami wracają
Kolejna edycja Pikników z Czyściochami rusza niebawem.Rossmann
Rossmann po raz drugi organizuje Pikniki z maskotkami-Czyściochami. Wydarzenia odbędą się w miejscowościach na terenie całego kraju. Pikniki oferują atrakcje dla dzieci, takie jak kreatywne zabawy, animacje i konkursy z nagrodami. Imprezy będą organizowane od maja do sierpnia na terenie szkół i przedszkoli. Udział w piknikach jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich rodzin.

Pikniki są kolejną inicjatywą Rossmanna w ramach projektu Czyściochowo, mającego na celu promowanie nawyków higienicznych wśród dzieci poprzez zabawę. Uczestnicy pikniku mogą liczyć na liczne atrakcje, w tym animacje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz niespodzianki. W trakcie wydarzenia promowana będzie wiedza o higienie w sposób luźny i kreatywny. Dla miłośników wysokości przygotowano dmuchańca, który dostarcza emocji przy każdym zjeździe, zapewniając jednocześnie miękkie i bezpieczne lądowanie. Po zabawie na zjeżdżalni uczestnicy będą mogli bawić się ogromnymi bańkami mydlanymi, które zrobią samodzielnie lub z pomocą animatora czy rodzica.

Każdy uczestnik pikniku może również wrócić do domu z nową fryzurą pełną brokatu i tatuażem z ulubionym bohaterem Czyściochowa. Piknik to doskonała okazja do spotkania z przyjaznymi postaciami z Czyściochowa, takimi jak Pies Łapson, Królik Higienek, Jelonek Gładź, Kotka Pupilka, Kot Pupik, Lisica Rudka oraz Świnka Zakatarzynka. Te postacie chętnie wchodzą w interakcje z dziećmi, emanując pozytywną energią.

Czytaj także: Zalando łączy siły z organizacją walczącą z neonazizmem, by rugować ze swojej oferty nienawistne „psie gwizdki”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. maj 2024 19:49