StoryEditor
Drogerie
02.06.2023 00:00

Ziko Dermo uruchamia kolejne działania w kampanii społecznej #pielegnujeniefiltruje

Magdalena Wieliczko dermokonsultantka Ziko Dermo prowadzi wywiady wideo z dr. n.med. dermatologiem Magdaleną Podolec-Rubiśfot. materiały prasowe
Już 7 tys. osób wzięło udział w badaniu społecznym na temat samoakceptacji i świadomej pielęgnacji, które prowadzi Ziko Dermo. Sieć drogeryjna uruchomiła także kolejne działania edukacyjne – wideoporady z lekarzem dermatologiem.

W drogeriach Ziko Dermo od maja trwa akcja społeczna #pielegnujeniefiltruje propagująca pozytywne podejście do własnego wizerunku oraz zdrowej i świadomej pielęgnacji.

Jednym z elementów te akcji jest badanie społeczne, które sieć realizuje z agencją badawczą BCMM – badania marketingowe. Odzew na akcję jest bardzo duży. W ciągu zaledwie miesiąca 7100 klientów wypełniło ankiety i odpowiedziało na szereg pytań dotyczących samoakceptacji, aktywności w social mediach, korzystania z filtrów upiększających, podejścia do własnego wizerunku czy stylu życia i stosowanej rutyny pielęgnacyjnej. Badanie będzie prowadzone do końca sierpnia (https://www.zikodermo.pl/podziel-sie-opinia.html), a w październiku 2023 roku Ziko Dermo opublikuje raportu podsumowujący.

Drugi filar akcji to szereg działań edukacyjnych, w prowadzenie których włączyli się specjaliści z zakresu psychologii, trychologii, dietetyki i dermatologii. Na stronach drogerii Ziko Dermo oraz na kanale YouTube Ziko Uroda i Zdrowie pojawiła się nowa seria wywiadów prowadzonych przez Magdalenę Wieliczko dermokonsultantkę Ziko Dermo z dr. n.med. dermatologiem Magdaleną Podolec-Rubiś. Główne tematy to problemy ze skórą twarzy i ciała, takie jak suchość, trądzik, przebarwienia, znamiona, również porady dotyczące pielęgnacji skóry głowy i ochrony przeciwsłonecznej.

Oprócz cyklu wideoporad z dermatologiem na stronie internetowej Ziko Dermo znajduje się szereg porad z zakresy zdrowej pielęgnacji. Krótkie filmy i animacje poruszające tematykę urody i zdrowia publikowane są także cały czas na profilach sieci w mediach społecznoścowych.   

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
25.09.2023 14:45

Sieć DM podnosi pensje. Wyniki finansowe pozwolą też na wypłatę premii rocznej

W ubiegłym roku ponad 46 tys. pracowników DM w Niemczech wygenerowało sprzedaż o wartości 9,9 mld euro. Tegoroczną sprzedaż poznamy po 30 września mat. prasowe
Sieć DM-drogerie markt poinformowała, że w wyniku układu zbiorowego zwiększyła pensje swoich pracowników w Niemczech o 6 procent. Ponadto otrzymają oni dwa specjalne świadczenia: rekompensatę za inflację i premię na koniec roku finansowego.

DM-drogerie markt już za parę dni (30 września) kończą rok finansowy. Christoph Werner, prezes sieci spodziewa się dobrych wyników:

Zawdzięczamy je świetnemu odzewowi ze strony naszych klientów oraz staraniom 50 tys. pracowników w Niemczech, którzy każdego dnia pracowali na ten wynik. Dlatego wspólnie z radą zakładową wypracowaliśmy rozwiązanie, które zagwarantuje im większe zarobki.

W efekcie kikutygodniowych rozmów związkowych wypracowany został  układ zbiorowy gwarantujący wszystkim pracownikom 6-proc. wzrost dochodów oraz wypłatę wolnej od podatku rekompensaty za inflację. Będzie to kwota w wysokości 650 euro na każdego pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy i 450 euro dla osób szkolących się w DM.

Dodatkowym świadczeniem, które pracownicy otrzymają w związku z pozytywnym rocznym wynikiem finansowym, będzie premia w wysokości 850 euro dla pracowników etatowych i 600 euro dla osób na umowach czasowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.09.2023 11:36

Ziko Dermo nagradza za zakupy. W akcji lojalnościowej rozdaje planery z urodowymi poradami

Inspiracją do treści zawartych w planerze były porady i wskazówki udzielane przez konultantki klientkom podczas ich zakupów w drogeriach Ziko Dremo   Ziko Dermo
Sieć Ziko Dermo przygotowała akcję lojalnościową w której, za każde wydane 50 zł rozdaje naklejki. Do ich zbierania zachęca prezent – planer z poradami i urodowymi ciekawostkami, który przysługuje za zakupy w kwocie od 300 zł.

W drogeriach stacjonarnych Ziko Dermo trwa akcja „Beauty Planner Ziko Dermo za 1 grosz”. Sieć postanowiła stworzyć kalendarz, w którym oprócz terminarza umieściła urodowe ciekawostki, przypominajki i porady. Ma on być motywacją na 2024 r. do pozytywnych zmian w rutynie pielęgnacyjnej.

image
FOTO: Ziko Dermo
Poruszane tematy to m.in. codzienny, staranny demakijaż, gimnastyka twarzy, która pomaga w niwelowaniu zmarszczek i pobudza krążenie czy prowadzenie dziennika wdzięczności, dzięki któremu można pozbyć się negatywnych myśli i żyć chwilą. W części wiosennej umieszczono tematy dotyczące detoksu skóry, złuszczania i rodzajów peelingów, a także odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby ulżyć suchej i odwodnionej skórze po zimie.

W miesiącach letnich Ziko Dermo wylicza rzeczy i aktywności „To Do” czyli koniecznie do zrobienia podczas słonecznych dni. Nie zabrakło tu również wskazówek jak zadbać o ciało w lecie oraz informacji o rodzajach promieniowania. Jesienią klientki przeczytają m.in. o walce z przebarwieniami po sezonie letnim oraz dowiedzą się jak dbać o włosy jesienią.

Dodatkowo w planerze znalazły się opisy znaków zodiaku, krótkie porady, takie jak „Zabieg miesiąca”, czy „Dermokonsultantka radzi” lub informacje na temat składników w cyklu „Składnik miesiąca”.

Beauty Planner Ziko Dermo będzie można otrzymać w stacjonarnych drogeriach Ziko Dermo za 1 grosz i 6 zebranych naklejek, które przysługują za każde wydane 50 złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. wrzesień 2023 08:18