StoryEditor
Sieci i centra handlowe
29.04.2022 00:00

Action zaskakuje szeroką ofertą kosmetyczną [FOTOREPORTAŻ]

Dyskonty Action mają imponującą ofertę chemii domowej i kosmetyków. Przeganiają w tym zakresie liderów tego formatu, czyli Biedronkę i Lidla. Oferują nie tylko preparaty do prania i sprzątania oraz produkty do pielęgnacji i higieny, ale także wiele urządzeń, których popularność zbudowały media społecznościowe. 

Sklepy Action to sporych rozmiarów hale z wszelkimi artykułami codziennego użytku. W całej Polsce jest ich 162. Można tu kupić skarpetki i bieliznę, a także elektroniczne gadżety. Ogromną ofertę artykułów wyposażenia wnętrz i ogrodów, uzupełniają zabawki, artykuły dla zwierząt, akcesoria do hobbistycznego wytwarzania biżuterii czy malowania lub majsterkowania. Są tu też słodycze i przekąski. Do Action można też spokojnie udać się po chemię domową i kosmetyki.

Oferta kosmetyczna sieci Action zaczyna się niewinnie, od wąskiego asortymentu zaprezentowanego pod hasłem Promocja Tygodnia w alejce najbliżej wejścia.

Znalazły się tu żele pod prysznic  i dezodoranty marki Adidas czy pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej i szczoteczki marki Colgate. Ich ofertę uzupełnia pasta do zębów z węglem i czyściki do przestrzeni międzyzębowych, balsam do ciała o zapachy świeżego jabłka czy chusteczki do demakijażu, a także odświeżacze powietrza oraz lakiery i nalepki na paznokcie.

Poszukiwacze promocji znajda tu również pokaźnych rozmiarów zestaw makijażowi oraz lampę LED-UV do paznokci.

Na końcu długiej pierwszej alejki spotykamy dział sprzątanie. W jego pierwszej części stoją płyny i zawieszki do WC, odświeżacze powietrza oraz preparaty i artykuły do czyszczenia łazienki, a także produkty do zmywania (płyny i kapsułki).

Oprócz znanych marek odnaleźć można tu ich zamienniki.

Propozycje dla siebie odnajdą tu też amatorzy ekologicznych porządków.

Action nie zapomina o sezonowych ekspozycjach. Tuż przed majówką na szczytach regałów stanęły kosmetyki do opalania zabezpieczające przed promieniowaniem UV oraz żele do stosowania po ukąszeniach owadów.

Wędrówka po sklepie wśród regałów z rozmaitymi artykułami do dekoracji domu, ogrodu, akcesoriami do kuchni i łazienki  oraz zabawkami dla dzieci spotykamy dział Uroda. Już na samym jego początku propozycje dla siebie odnajdą mężczyźni.

Kupią tu wodę toaletową, dezodorant, żel pod prysznic, a także wszelkie akcesoria potrzebne do golenia.  

Dział urody kobiecej rozpoczyna się produktami do paznokci, z którymi sąsiadują paletki i inne kosmetyki do makijażu.

Sporo miejsca zajmują maseczki, wśród których odnaleźć można tak ciekawe rozwiązania, jak maseczka w formie kolorowej gumy w kubku czy zestaw metalizowanych maseczek o wyglądzie tubek z farbkami.

Półka z pielęgnacją twarzy to nie tylko kosmetyki, ale także akcesoria, takie jak szczoteczki do mycia twarzy, masażery czy  rollery. 

Do Action warto też przyjść po kosmetyczny zestaw prezentowy albo wodę toaletową.

Kategorię pielęgnacji twarzy reprezentuje m.in. marka Nivea i Delia. Jednak oferta sieci Action jest o wiele szersza.

Pielęgnacja ciała to głównie marki Nivea, Dove, Palmolive, Sanex, Vaseline i Fa.

Także kąpiel po wizycie w Action może stać się wyjątkowym doznaniem. Kupić tu można modne kule i bomby kąpielowe oraz relaksujące sole.  

Osobną półkę zajmują kosmetyki i urządzenia do damskiej depilacji i pielęgnacji stóp.

Tę cześć alejki urodowej zamyka oferta mydeł.

To jednak nie koniec. Za zakrętem czekają na nas kosmetyki i akcesoria związane z pielęgnacją i stylizacją włosów, a także farby do koloryzacji.

Nie zabrakło też masek do włosów i suchych szamponów.

Swoja półkę kosmetyczną maja tu też rodzice maluszków.

Obok nabyć można różne rodzaje termometrów, testy ciążowe i menstruacyjne czy nawet saunę do twarzy.

Półkę kończą artkuły do higieny jamy ustnej.

Jednak zanim opuścimy sklep znów napotykamy dział sprzątanie, tym razem z produktami związanymi z praniem i prasowaniem. Znajdziemy tu tez żelazka, a nawet urządzenia do prasowania parą.  

Tak jak i w przypadku innych kategorii produktowych, także i tutaj znalazła się oferta dla konsumentów podążających za ekotrendami.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
20.02.2024 10:10
Pepco wycofuje się z Austrii
Pepco ma w ofercie ubrania, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego i od niedawna kosmetyki.Pepco
Pepco Group ogłosiło, że zamierza wycofać się z rynku austriackiego, ponieważ nie oczekuje, że osiągnie tam satysfakcjonujący poziom zwrotu z inwestycji. Podjęta decyzja nie będzie miała wpływu na operacje firmy w pozostałych krajach.

W trakcie bieżącej oceny oraz dogłębnego przeglądu wyników finansowych, Grupa podjęła decyzję o zakończeniu swojej obecności na rynku austriackim, motywowaną brakiem perspektyw osiągnięcia satysfakcjonującego poziomu zwrotu z inwestycji. Grupa rozpoczęła działalność w Austrii we wrześniu 2021 roku i aktualnie posiada tam 73 sklepy pod marką Pepco.

Rezygnacja z działalności w Austrii ma na celu poprawienie kondycji finansowej Grupy i zwiększenie jej rentowności w roku 2024, umożliwiając jednocześnie skoncentrowanie się na innych rynkach, które oferują lepsze perspektywy zysków. Decyzja ta nie wpłynie negatywnie na kontynuowanie przez Grupę strategii wzrostu w Europie Zachodniej. Dzisiejsze ogłoszenie nie ma również wpływu na operacje Pepco w innych krajach. Według informacji podanych przez StockWatch, firma zdecydowała się na ten krok z powodu oczekiwań dotyczących niewystarczającego poziomu rentowności. W dniu dzisiejszym wartość akcji spółki spadła o 1,2 proc., osiągając poziom 21,40 zł.

Sieć Pepco w Austrii stanowiła tylko małą część ogólnego przedsięwzięcia firmy. Na zakończenie roku 2023 Grupa posiadała łącznie 4629 sklepów działających w 21 krajach, z czego przeszło 1500 znajdowało się w Polsce, funkcjonując pod markami Pepco i Dealz. W ciągu ostatniego roku finansowego, który zakończył się we wrześniu, liczba sklepów zwiększyła się o ponad 660, a w samym okresie od października do grudnia 2023 roku firma rozszerzyła swoją sieć o ponad 200 nowych placówek. Grupa rozpoczęła swoją działalność na rynku austriackim we wrześniu 2021 roku, i posiada aktualnie 73 placówki pod szyldem marki Pepco.

Czytaj także: Pepco Group otworzy 400 nowych sklepów w 2024 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
16.02.2024 10:47
Primark otworzy siódmy sklep w Polsce i zapowiada wejście na Węgry. Do końca 2025 chce mieć 16 sklepów w tej części Europy
Nowy sklep Primark w Bydgoszczy zajmie 3200 mkw. Znajdzie się w nim odzież damska, męska i dziecięca, artykuły wyposażenia domu, a także szeroka oferta kosmetycznaPrimark
​​Primark otworzy swój pierwszy sklep na północy kraju w centrum handlowym Zielone Arkady Bydgoszcz. Będzie to siódmy sklep sieci w Polsce. W tej chwili trwa rekrutacja na stanowiska kierownicze. Równocześnie detalista ogłosił plany otwarcia swojej drugiej lokalizacji w czeskiej Pradze, pierwszej na Węgrzech, a także uruchomienie trzeciego sklepu w Rumunii. Celem firmy do końca 2025 roku jest posiadanie 16 sklepów w sześciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

​Primark, irlandzka sieć odzieżowa z pokaźną ofertą kosmetyczna, ogłosiła plany otwarcia siódmego sklepu w Polsce, w centrum handlowym Zielone Arkady Bydgoszcz. Będzie to pierwsza lokalizacja Primark na północy kraju, a jej otwarcie zaplanowano w kolejnym roku finansowym (między wrześniem 2024 r. a wrześniem 2025 r.).

Nowy sklep w Bydgoszczy zajmie łącznie 3200 mkw. powierzchni handlowej. Znajdzie się w nim odzież damska, męska i dziecięca, a także kosmetyki i artykuły wyposażenia domu.

Zgodnie z za zapewnieniami sieci już 55 proc. ubrań marki jest wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych w bardziej zrównoważony sposób. Detalista zobowiązuje się do zwiększenia tej liczby do 100 proc. do 2030 roku. Natomiast wszystkie produkty kosmetyczne marki własnej Ps... i marek wyprodukowanych przez Primark we wspólpracy z innymi firmami sa opatrzone logo programu Leaping Bunny. Gwarantuje ono, że są Cruelty Free - wolne od okrucieństwa. Ani gotowe produkty, ani ich składniki nie są testowane na zwierzętach.

 

Czytaj też: 

Kosmetyki sieci Primark pozytywnie przeszły weryfikację na brak powiązań z testami na zwierzętach  

Primark - sieć odzieżowa z pokaźną ofertą kosmetyczną [FOTOREPORTAŻ] (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Otwarcie nowego sklepu Primark stworzy do 150 miejsc pracy. Rekrutacja już się rozpoczęła, a oferty pracy (na razie na stanowiska kierownicze) już są dostępne na stronie pl.kariera.primark.com. Kolejne procesy zostaną uruchomione w nadchodzących miesiącach, a możliwości zatrudnienia obejmują stanowiska visual merchandisers, human resources oraz doradców klienta.

Maciej Podwojski, Head of Sales CEE w Primark powiedział:

Plany dotyczące naszego siódmego sklepu w Polsce pokazują nasze zaangażowanie w Europie Środkowo-Wschodniej, w regionie z ogromnym potencjałem przyszłego wzrostu. W tym roku mija pięć lat, odkąd rozpoczęliśmy tutaj swoją działalność, otwierając nasz pierwszy sklep w Lublanie na Słowenii. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć w Europie Środkowo-Wschodniej, a naszym celem jest posiadanie 16 sklepów w 6 krajach CEE do 2025 roku, tworząc setki miejsc pracy i oferując naszym klientom bardziej zrównoważoną modę w przystępnych cenach.

Jeszcze w tym roku detalista wejdzie na 17. rynek na świecie i 6. w Europie Środkowo-Wschodniej, otwierając sklep w Budapeszcie na Węgrzech, a także uruchomi trzeci sklep w Rumunii, w Timisoarze. Natomiast w przyszłym roku finansowym otworzy drugi sklep w czeskiej Pradze, który dołączy do flagowej lokalizacji na Placu Wacława.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. luty 2024 12:39