StoryEditor
Sieci i centra handlowe
25.06.2024 14:15

Drogerie dm i Rossmann w parku handlowym Silwana – największym kompleksie handlowym w województwie lubuskim

Park handlowy Silwana w Gorzowie Wielkopolskim wizualizacja / Acteeum Central Europe
Drogerie sieci dm i Rossmann znalazły się wśród najemców parku handlowego Silwana, który powstaje w Gorzowie Wielkopolskim. Ścigają się na powierzchnię swoich placówek i dm ma być większa niż Rossmann. Kompleks handlowy powinien zostać otwarty najpóźniej do połowy września i będzie największym tego typu obiektem w województwie lubuskim.

Sieci Dm Drogerie Markt i Rossmann weszły do parku handlowego Silwana, który ma zostać otwarty najpóźniej do połowy września 2024 w Gorzowie Wielkopolskim. Powstaje on na działce zamykającej się w rejonie ulic Walczaka, Silwanowskiej i Jedwabniczej, na terenie dawnych Zakładów Przemysłu Jedwabniczego „Silwana”. Będzie największym parkiem handlowym w regionie – zajmie 8 hektarów i udostępni 25 tys. mkw. powierzchni najmu oraz parking na 800 samochodów.

W parku handlowym Silwana przewidziano miejsce dla 40 najemców. Oprócz drogerii dm (610 mkw.) i Rossmanna (500 mkw.) będą to także m.in. Biedronka (1300 mkw.), Jula (pierwszy market w regionie o powierzchni 2300 mkw), Halfprice, Decathlon, Jysk, Smyk, Tedi, Maxi Zoo, House, Sinsay, Cropp, Diverse, CCC i inni.

Inwestycja warta jest 140 mln zł. Przewiduje się, że centrum handlowe obsłuży 160 tysięcy mieszkańców. Władze Gorzowa uważają, że inwestycja ożywi część miasta, w której powstaje. Z myślą o niej była budowana linia tramwajowa, która dowiezie do parku handlowego mieszkańców.

Jak podają inwestorzy, Silwana ma być najbardziej ekologicznym parkiem handlowym w Lubuskiem – będzie o tym świadczył certyfikat Breem Excelent, który jest jednym z najwyższych poziomów oceny ekologicznej i energetycznej budynków. Aby go uzyskać obiekt musi spełnić szereg wyśrubowanych norm w 10 obszarach. W obiekcie będzie więc zastosowanych wiele rozwiązań proekologicznych – m.in. panele solarne, materiały z recyklingu zostaną wykorzystywane przy aranżacji małej architektury (ławek, stojaków dla rowerów). Specjalny system umożliwi wykorzystywanie deszczówki w łazienkach i do podlewania zieleni. Nasadzenia zieleni – drzew i krzewów – będą się odbywać pod nadzorem niezależnego eksperta z dziedziny ekologii.

Za obiekt odpowiadają dwaj inwestorzy.  Equlis - obecna w Polsce od 2016 roku firma z Belgii. Działa w Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech i Polsce. Specjalizuje się w nieruchomościach handlowych oraz mieszkaniowych, w Polsce Equilis wybudował Galerię Chełm, Galerię Andrychów, w planach jest pierwsze osiedle mieszkaniowe Fokus Ursus w Warszawie.

 

Acteeum Central Europe - to międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych. Kompleksowo realizuje proces deweloperski, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, po komercjalizację, zarządzanie i sprzedaż obiektów. Firma współpracuje z dużymi partnerami instytucjonalnymi, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis, BIG Shopping Centers, Falcon Investment Management, jak również z inwestorami prywatnymi.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
11.07.2024 11:38
Biedronka próbowała skusić Słowaków do zakupów w Polsce w dzień świąteczny kampanią SMSową
Na zdj. Biedronka w Chorzowie (fot. Krzysztof Bubel/Shutterstock)Krzysztof Bubel/Shutterstock
Biedronka zaskoczyła Słowaków nietypową akcją marketingową, wysyłając im SMS-y z zachętą do zakupów w Polsce w dniu święta narodowego, kiedy sklepy na Słowacji były zamknięte.

W ostatnich dniach wielu Słowaków otrzymało wiadomości od Biedronki w języku słowackim, informujące o otwarciu sklepów 5 lipca, w dniu święta św. Cyryla i Metodego. Wiadomości zawierały zaproszenie do zakupów w najbliższych polskich sklepach Biedronki. Uwagę klientów zwrócił spersonalizowany charakter wiadomości, co wskazuje na staranną strategię marketingową. Dane kontaktowe Słowaków pochodziły prawdopodobnie z programu lojalnościowego “Moja Biedronka”, w którym zarejestrowało się już ponad 36 tysięcy słowackich klientów.

W piątek 5 lipca nasze sklepy będą otwarte! Zapraszamy do zakupów po najlepszych cenach Biedronki

– informowała sieć w wiadomość. SMS informował także o sklepie sieci, który jest blisko danego klienta.

image
Wiadomość SMS rozesłana do słowackich klientów i klientek.
Aktuality.sk/Filip Maxa

Mimo że akcja była skierowana na zakupy w Polsce, Biedronka aktywnie przygotowuje się do wejścia na słowacki rynek. Firma już tworzy zespół menedżerów odpowiedzialnych za ekspansję w nowym kraju, co oznacza, że wkrótce Słowacy będą mogli robić zakupy w Biedronce również u siebie. Wejście dyskontu na nowy rynek może stanowić szansę dla rodzimych, polskich marek na dotarcie do nowych klientów — w tym dla marek kosmetycznych.

Sieć Biedronka potrzebuje przestrzeni do rozwoju i stało się dla nas jasnym, że Słowacja może nam tę przestrzeń zaoferować. W dodatku Słowacja oferuje nam bliskość kulturową i geograficzną. Wielu Słowaków i tak przyjeżdża na zakupy do Polski. Postanowiliśmy wykorzystać tę szansę

– poinformował w marcu Luis Araujo, CEO Biedronki.

Czytaj także: Kto produkuje kosmetyki marki Be Beauty?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
11.07.2024 10:32
Pepco Group kończy trzeci kwartał roku obrotowego 2023/24 z 1,5 miliarda euro przychodu
Przychody sieci Pepco po trzech kwartałach wyniosły 2,9 miliarda euro, co oznacza wzrost o 13,2 proc. rdr przy stałym kursie walutowym.Pepco Group
Pepco Group zakończyła trzeci kwartał roku obrotowego 2023/24 z przychodami na poziomie 1,5 miliarda euro, co stanowi wzrost o 7,6 proc. rdr przy stałym kursie walutowym. Mimo to, przychody grupy w ujęciu LfL spadły o 4,3 proc.

W trzecim kwartale roku obrotowego 2023/24, zakończonym 30 czerwca, Pepco Group odnotowała przychody w wysokości 1,5 miliarda euro, co oznacza wzrost o 7,6 proc. rdr, przy założeniu stałego kursu walutowego. Jednakże, przychody grupy w ujęciu like-for-like (LfL) spadły o 4,3 proc., a spadek narastająco wyniósł 3,1 proc. Przychody sieci Pepco wyniosły 929 milionów euro, co oznacza wzrost o 12,6 proc. rdr, podczas gdy przychody sieci Poundland spadły do 480 milionów euro, notując spadek o 2,7 proc. Z kolei przychody sieci Dealz wzrosły do 72 milionów euro, co daje wzrost o 23,3 proc.

Andy Bond, przewodniczący wykonawczy Pepco Group, przyznał, że przychody w ujęciu porównywalnym były poniżej jego oczekiwań, z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw oraz wolniejszej sprzedaży starszych kolekcji. Mimo trudności, Pepco Group podtrzymuje swoje założenia co do wyniku EBITDA na koniec roku na poziomie 900 milionów euro, co oznacza wzrost o około 20 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Aktywnie zwiększamy dostępność i poszerzamy zakres oferowanego przez nas asortymentu. Spodziewamy się, że korzyści wynikające z tych działań zobaczymy w nowym roku obrotowym

- powiedział Bond.

W bieżącym roku obrotowym Pepco Group otworzyła netto 326 nowych sklepów, w tym 37 w samym trzecim kwartale. Spółka planuje uruchomić około 400 nowych sklepów netto do końca roku obrotowego 2024. Po trzecim kwartale Grupa Pepco posiadała 4882 placówki handlowe, co świadczy o dynamicznej ekspansji sieci na rynkach europejskich.

Pepco Group zarządza trzema głównymi sieciami detalicznymi: Pepco, Poundland i Dealz. Pepco to sieć sklepów dyskontowych działająca głównie w Europie Środkowo-Wschodniej, oferująca szeroki asortyment odzieży, artykułów gospodarstwa domowego, zabawek oraz produktów sezonowych. Poundland, obecna głównie w Wielkiej Brytanii i Irlandii, jest znana z oferowania produktów w stałej cenie 1 funta, choć obecnie w asortymencie znajdują się również produkty w innych cenach. Dealz natomiast działa w kilku krajach europejskich, w tym w Hiszpanii, Polsce i Irlandii, oferując szeroki asortyment produktów codziennego użytku, artykułów spożywczych, chemii gospodarczej, zabawek i innych produktów w przystępnych cenach.

Czytaj także: Pepco wycofuje się z Austrii

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 10:52