StoryEditor
Sieci i centra handlowe
05.06.2024 10:01

Nowy park handlowy pod Warszawą: na granicy z Konstancinem powstanie nowy obiekt

Wizualizacja mającego powstać obiektu. / Real 2B Development
Pod Warszawą, w atrakcyjnej inwestycyjnie lokalizacji tuż przy granicy administracyjnej Konstancina-Jeziorny, planowana jest budowa nowoczesnego centrum handlowego Quick Park. Projekt ten, który przewiduje utworzenie 35 sklepów na powierzchni 5000 mkw., odpowiada rosnącym potrzebom zarówno mieszkańców, jak i lokalnych przedsiębiorców.

Z informacji zawartych w prezentacji wynika, że gmina Konstancin-Jeziorna, będąca najbogatszą gminą Mazowsza, charakteryzuje się niskim wskaźnikiem bezrobocia na poziomie 5 proc. oraz wysokim indeksem siły nabywczej. W 30-minutowej strefie dojazdu do planowanego centrum mieszka blisko 600 tys. osób, które rocznie wydają około 15 058 zł na osobę w sklepach i restauracjach. Warto pamiętać, że Konstancin jest również popularny wśród szczególnie bogatych mieszkańców Mazowsza i stanowi dom dla wielu znanych osób, co przyciąga kolejnych celebrytów i celebrytki — a także powoduje powstawanie działalności handlowych, które oferują marki i usługi luksusowe i górnopółkowe.

Centrum ma przyciągnąć nie tylko lokalnych mieszkańców, ale także kupujących z sąsiednich obszarów (głównie Góry Kalwarii, Ursynowa i Piaseczna) dzięki łatwemu dostępowi i szerokiej ofercie handlowej. Dodatkowo, planowane 180 miejsc parkingowych ma na celu zapewnienie wygodnego dostępu dla wszystkich klientów. Real 2B Development, deweloper odpowiedzialny za realizację projektu Quick Park, ma na swoim koncie udane inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej o łącznej wartości przekraczającej miliard euro. W tym momencie na miejscu, na którym ma powstać inwestycja, jest niezagospodarowany teren zielony.

image
Panoramiczny widok terenu, na którym ma stanąć nowy obiekt handlowy.
Agata Grysiak

Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna znajdują się obecnie ograniczone opcje dla sklepów wielkopowierzchniowych i parków handlowych. Istniejące obiekty handlowe to głównie mniejsze, funkcjonujące od dziesięcioleci sklepy, które obsługują podstawowe potrzeby mieszkańców. Brak dużych centrów handlowych lub parków handlowych z rozbudowaną ofertą handlowo-usługową skłania mieszkańców do wyjazdów poza gminę w celu realizacji szerszych potrzeb zakupowych.

image
Mapa nowej inwestycji.
Real 2B Development

Planowane otwarcie Quick Park ma zatem potencjał, aby znacząco zmienić lokalny krajobraz handlowy, wprowadzając większe i bardziej zróżnicowane możliwości zakupowe bezpośrednio w Konstancinie-Jeziornie. W tym momencie w granicach gminy znajduje się Lidl, kilka sklepów sieci Biedronka, żabki i sklep API, kilka drogerii Rossmann, oraz centrum handlowe Stara Papiernia, mikrogaleria handlowa Lima i mały park handlowy w dzielnicy Chylice. Poza wymienionymi sieciami i lokalizacjami gminę obsługują prywatne sklepy i pawilony usługowe.

image
Wizualizacja nowej inwestycji sugeruje, że będzie to park handlowy podobny do np. Designer Outlet Piaseczno.
Real 2B Development

Inwestycja w nowy park handlowy na granicy z Konstancinem budzi mieszane reakcje wśród mieszkańców. Wielu z nich wyraża obawy związane z usunięciem kolejnych terenów zielonych, które są cenione za swoje naturalne piękno i funkcję rekreacyjną. Dodatkowo, istnieje obawa, że rozbudowa infrastruktury handlowej przyczyni się do zwiększenia natężenia ruchu drogowego. Konstancin-Jeziorna już teraz zmaga się z problemem korków, zwłaszcza w godzinach szczytu, co sprawia, że perspektywa dodatkowego obciążenia lokalnych dróg spotyka się z niezadowoleniem i troską o jakość życia w tej podwarszawskiej miejscowości.

Czytaj także: Polska Rada Centrów Handlowych: w Q1 2024 roku obroty najemców w centrach handlowych zwiększyły się o 6 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
10.06.2024 13:28
Shakeogratisy w Shakeomacie, czyli Biedronka rozdaje kosmetyki i chemię gospodarczą
Lubiana przez konsumentów i konsumentki aplikacja Biedronki przez kilkanaście dni będzie dawała możliwość wylosowania gratisu.Biedronka
Wprowadzenie nowoczesnych technologii do codziennego zakupowego doświadczenia klientów jest jednym z kluczowych trendów w branży detalicznej. Podążając za nimi, dyskontowa sieć Biedronka udostępnia w Shakeomacie – funkcjonalności swojej aplikacji mobilnej – nową promocję: Shakeogratis, czyli możliwość "wytrząśnięcia" sobie gratisu.
image
Banner w aplikacji mobilnej Biedronki.
WiadomościHandlowe.pl
Biedronka, jedna z czołowych sieci dyskontowych w Polsce, wprowadziła do swojej aplikacji mobilnej funkcję "Shakeomat", która umożliwia klientom uzyskanie indywidualnych rabatów na wybrane produkty. Dodatkowo, w ramach akcji promocyjnej Shakeogratis, użytkownicy mogą otrzymać różnego rodzaju nagrody. Akcja ta będzie dostępna do 22 czerwca, a jej celem jest zwiększenie zaangażowania klientów oraz promocja aplikacji mobilnej sieci.

Aby wziąć udział w promocji Shakeogratis, konieczne jest dokonanie zakupów za minimum 10 zł w dowolnym sklepie sieci Biedronka, przy użyciu aplikacji mobilnej lub karty lojalnościowej Moja Biedronka. Po zrealizowaniu zakupów i zeskanowaniu karty przy kasie, klient otrzymuje możliwość skorzystania z funkcji Shakeogratis, która przynosi dodatkowe korzyści przy kolejnych zakupach.

Wśród produktów objętych promocją, które klienci mogą wygrać jako Shakeogratis, są m.in. maszynki Gilette, mydła Dove, pasty do zębów Sensodyne, kosmetyki marki GlissKur i chemia gospodarcza marek Cilit Bang, Cif, Vanish, Meglio, Domestos, Pronto, Finish, Fairy i Ariel. Biedronka informuje, że nagrody w ramach tej akcji są dostępne do wyczerpania zapasów.

Czytaj także: 9 centrów dystrybucyjnych Biedronki dołączy do zasilanej zieloną energią sieci lokalizacji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Empik wprowadza pilotażowo płatności przez skanowanie tęczówki oka
Empik jako pierwsza firma w Polsce wprowadza pilotaż płatności biometrycznych, czyli skanowania twarzy i tęczówki okaEmpik
Empik wprowadza pilotażowo najnowszą technologię płatności biometrycznych. W pięciu wybranych salonach sieci będzie można zapłacić za zakupy skanując tęczówka oka.

Grupa Empik poinformowała, że wprowadza pierwszy w Polsce pilotaż płatności biometrycznych, czyli skanowania twarzy i tęczówki oka. Technologię dostarczyła firma PayEye. Partnerem jest Mastercard.

Spośród ponad 350 salonów Empik w całej Polsce do pilotażu zostało wytypowanych 5 miejsc: Warszawa Westfield Mokotów, Wrocław Bielany, Kraków Kazimierz, Poznań Posnania oraz Czeladź M1.

Od 12 czerwca w tych placówkach klienci zapłacą za dowolne zakupy tylko spojrzeniem.

– (...) Dołączamy do pierwszego w Europie pilotażu płatności biometrycznych w ramach programu Mastercard Biometric Checkout. Jestem dumna, że to właśnie klienci Empiku jako pierwsi skorzystają z tego innowacyjnego rozwiązania. Wierzę, że bezpieczeństwo i wygoda zakupów, jaką zapewnia biometria, to już nie przyszłość, a teraźniejszość płatności w handlu – stwierdziła Ewa Szmidt, prezeska Grupy Empik.

Czytaj także: Grupa Empik powiększa zarząd spółki i powołuje na wiceprezesa dyrektora e-commerce

Grupa Empik to firma handlowa działająca w modelu omnichannel. Posiada 350 stacjonarnych salonów oraz e-sklep i marketplace. Rocznie przez wszystkie kanały zakupy w Empiku robi 7 mln Polaków na kwotę 3 mld zł. Empik oferuje ponad 15 mln produktów w ponad 20 kategoriach – m.in. książki, zabawki, art. papiernicze, produkty cyfrowe, zdrowie i uroda, elektronika, dom i ogród czy sport. Niedawno Empik wprowadził markę własną w kosmetykach i produktach do domu.. 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. czerwiec 2024 03:20