StoryEditor
Sieci i centra handlowe
17.06.2020 00:00

Protest najemców warszawskiej Galerii Północnej. Zamkną sklepy w proteście przed zbyt wysokim czynszom

Sephora i kilkudziesięciu innych najemców warszawskiej Galerii Północnej zamknie swoje sklepy na cztery godziny. To protest przeciwko brakowi obniżek czynszów na czas pandemii koronawirusa.

Protest organizuje Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług, a swoje sklepy zamkną m.in. sieci Wittchen, Deichmann, Sephora, 4F, Home & You, Intersport, Medicine, Mohito, Orsay, New Balance, Quiosque, Ryłko, Vistula i Kruk. Do protestu w sumie przyłączyło się 49 marek, ale ich liczba może wzrosnąć. Punkty będą nieczynne w godz. 12-16. Na miejscu będzie także obecny zarząd ZPPHiU.

"Podczas spotkania Zarząd Związku przedstawi stanowisko wynikające z bezprecedensowych doświadczeń ostatnich miesięcy. Podsumowanie wyników sprzedaży pierwszego miesiąca po kwarantannie wykazuje ogromne spadki sprzedaży. Tymczasem czynsze w centrach handlowych rujnują najemców, którzy w skutek pandemii znajdują się w dramatycznej sytuacji finansowej. Czynsze negocjowane w czasach przed pandemią, są dziś niewspółmiernie wysokie do możliwości najemców. Apel dotyczy renegocjowania elastycznie wysokości czynszów w oparciu o zmieniające się przychody sklepów. To rozwiązanie nie tylko rozwiązałoby kwestie aktualnych rozliczeń ale też zabezpieczyło obie strony na czas ewentualnych kolejnych fal obostrzeń związanych z koronawirusem np. jesienią. Apelujemy o zrozumienie i czynsze adekwatne do naszych możliwości!" - piszą przedstawiciele związku.

Do protestu dołączą też galerie: Mokotów, Arkadia i Złote Tarasy. Tamtejsze sklepy będą co prawda otwarte, ale wywieszone zostaną plakaty informacyjne.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.09.2023 14:46

H&M Beauty zmienia formuły swoich kosmetyków do makijażu na wegańskie

Wiodącym kolorem wegańskiej kolekcji H&M Beauty będzie czerwonyH&M Beauty
H&M Beauty zmienia formuły swoich kosmetyków do makijażu na wegańskie. Za tym idzie zmiana ich designu, za nową wizję marki odpowiada wizażysta Raoúl Alejandre. Kosmetyki będą dostępne globalnie – w internecie i sklepach stacjonarnych na całym od października 2023 roku, a przez cały 2024 rok marka będzie poszerzać swoje portfolio.

H&M Beauty – kosmetyczna dywizja modowego giganta – poinformowała, że wprowadza na rynek całkowicie odnowioną kolekcję swoich kosmetyków do makijażu – tuszy do rzęs, szminek i wielu innych. Wysokiej jakości formuły wegańskie oraz nowy wygląd to cechy charakterystyczne asortymentu, który „jest bardziej elegancki i lepszy niż kiedykolwiek wcześniej” – jak napisała firma.

H&M Beauty powierzyło swoją markę znanemu wizażyście Raoúlowi Alejandre, który powiedział: „Jestem gotowy wnieść do tej współpracy innowacyjne i ekskluzywne techniki. Ta premiera oznacza początek długoterminowego partnerstwa między nami”.

Czytaj także: H&M poszerza asortyment kosmetyczny. Przyjrzeliśmy się całej ofercie beauty [FOTOREPORTAŻ] 

Zupełnie nowe, wegańskie formuły kosmetyków do makijażu z dodatkami pielęgnacyjnych składników, takich jak kwas hialuronowy, witamina E, linii H&M Beauty wymagały także całkowitej zmiany wyglądu opakowań. Marka i Raoúl Alejandre zadecydowali, że będzie ją wyróżniał charakterystyczny dla H&M czerwony (czy też karmazynowy) kolor.  

 

image

Nowa kolekcja H&M Beauty ma wegańskie formuły, które zawierają pielęgnacyjne składniki

FOTO: H&M Beauty

 

Nowa linia kosmetyków do makijażu zostanie wprowadzona na rynek globalny w ramach kampanii „Make Up Stories” z udziałem Raoúla Alejandre. Produkty będą dostępne na całym świecie w internecie i sklepach stacjonarnych od października 2023 roku. Jak zapowiada H&M to dopiero początek, przez cały 2024 rok marka będzie  poszerzać swoją ofertę produktową.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.09.2023 10:09

Action otwiera 500. sklep w Niemczech

Sklep sieci Action (shutterstock.com)Shutterstock
Dyskont Action otworzył swój 500. sklep w Niemczech – na rynku, na którym jest obecny od 2009 roku. Jak podała w oświadczeniu firma, zlokalizowany przy Aachener Straße w Düsseldorfie sklep o powierzchni 780 metrów kwadratowych będzie oferował ponad 6000 artykułów w 14 kategoriach produktowych. Asortyment Action obejmuje szeroką gamę artykułów codziennego użytku, od środków czystości i higieny osobistej, przez przekąski i artykułu szkolne po produkty do użytku domowego.

Dyskont niespożywczy Action otworzył swoją 500. placówkę w Niemczech, co jest ważnym osiągnięciem na rynku, gdzie działa od 2009 roku. Nowy sklep, mieszczący się przy Aachener Straße w Düsseldorfie, zajmuje obszar o powierzchni 780 metrów kwadratowych i oferuje ponad 6000 różnych produktów z 14 różnych kategorii.

Heiko Großner, dyrektor zarządzający Action Germany, powiedział:

500 sklepów to dla nas znaczący kamień milowy, ale bynajmniej nie koniec. Wierzymy, że rynek niemiecki ma ogromny potencjał dla wielu kolejnych lokalizacji [...] Sklep w Düsseldorfie jest już trzecim sklepem w stolicy kraju związkowego i 160. w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jednakże firma działa również we wszystkich pozostałych krajach związkowych. W przyszłości chcemy nadal silnie się rozwijać, zwłaszcza w miastach i regionach, w których do tej pory byliśmy mniej obecni.

Sieć dyskontów rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku w 2017 roku, otwierając swój pierwszy sklep w Lesznie. Od tego czasu Action kontynuuje ekspansję i inwestycje w Polsce. W ciągu ostatnich pięciu lat firma stale zwiększa liczbę otwieranych sklepów, osiągając obecnie prawie 300 placówek na terenie kraju. W związku z dynamicznym rozwojem Action zatrudnia już ponad 3,6 tysiąca pracowników, a planuje zwiększyć tę liczbę o kolejne 1 tysiąc miejsc pracy w bieżącym roku.

Jednak to nie jedyne działania inwestycyjne podejmowane przez Action na polskim rynku. W czerwcu otworzyli trzecie centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu, co stanowi 13. takie centrum w Europie. To dowodzi zaangażowania firmy w rozwijanie swojej obecności w Polsce i zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania klientów na produkty dostępne w dyskontach Action. Według European Supermarket Magazine, wraz z uruchomieniem każdego nowego sklepu Action tworzy około 20 nowych miejsc pracy.

Dzięki dużemu zainteresowaniu ze strony ponad 14 milionów klientów tygodniowo, przychody holenderskiej sieci Action w pierwszym półroczu tego roku wzrosły o 33,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym, osiągając poziom 5,2 miliarda euro. Jeśli uwzględnić jednostki sklepów działające już w poprzednich okresach i wykluczyć wpływ nowo otwartych placówek, wzrost sprzedaży wyniósł 21,8 proc.

Czytaj także: Action rozwija się w Polsce. Ruszyło trzecie centrum dystrybucyjne sieci

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. wrzesień 2023 19:55