StoryEditor
Sieci i centra handlowe
05.04.2023 00:00

Woolworth w Polsce - znamy daty i lokalizacje!

Kolejny dyskont niespożywczy wkracza do Polski - w maju w kraju pojawią się aż trzy sklepy pod szyldem Woolworth. / materiały prasowe Woolworth
Niemiecki dyskont niespożywczy Woolworth pojawi się w Polsce już w tym roku — znamy daty otwarć i lokalizacje czterech sklepów w największych miastach. W sklepach znajdzie się, poza produktami gospodarstwa domowego i odzieżą oraz dodatkami również interesująca oferta kosmetyczna.

Kolejny dyskont niespożywczy wkracza do Polski — konkurencją dla Pepco, Action i TEDI stanie się Woolworth (nie mylić z Australijskim Woolworth's). Deutsche Woolworth GmbH & Company OHG to niemiecka sieć, która oferuje szeroki wybór produktów w przystępnych cenach, tzw. affordables. Marka powstała w 1927 roku, otwierając swój pierwszy sklep w Bremie i była filią amerykańskiej firmy F.W. Woolworth Company. Obecnie Woolworth oferuje szeroki wybór produktów, w tym artykuły spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego, ubrania, zabawki, artykuły sezonowe i wiele innych. Firma ma ponad 300 sklepów w Niemczech i zatrudnia około 6 000 pracowników.

Daty i lokalizacja otwarcia czterech pierwszych sklepów w Polsce wyglądają następująco:

Woolworth — Kraków — Centrum Atut, ul. Galicyjska 18; data otwarcia: 05.05.2023

Woolworth — Poznań — Galeria Pestka, ul. Aleje Solidarności 47; data otwarcia: 12.05.2023

Woolworth — Warszawa — Centrum Handlowe Fort Wola, ul. Połczyńska 4; data otwarcia: 26.05.2023

Woolworth — Łódź — Galeria Łódzka, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15/23; data otwarcia: nieznana

Do kwietnia 2024 r. Woolworth planowo ma operować 15-25 sklepami na terenie Polski, chociaż potencjał rynku ocenia nawet na 400 sklepów, jak twierdził w październiku ubiegłego roku w rozmowie z retailnet.pl Maciej Ćwikła, ówcześnie przedstawiany jako prezes Woolworth Polska. Tymczasem portalowi Money.pl zostało przekazane przez Dianę Schönfeld z działu komunikacji korporacyjnej w niemieckiej centrali, że Woolworth Polska jest kierowany przez dyrektorów zarządzających Romana HeiniegoPetera Burazina.

Sieć prowadzi obecnie rekrutację pracowników i kierowników sklepów w następujących miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Zielonej Górze, Łodzi i Poznaniu. Cały czas trwa również poszukiwanie odpowiednich lokali handlowych.

Czytaj także: Fort Wola ponownie otwarty: Hebe, Dealz, Kaufland i inni walczą o klientów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
14.05.2024 14:39
CBRE: W Polsce buduje się głównie parki handlowe w małych miastach
Powierzchnia handlowa w Polsce stale rośnie.wiadomoscihandlowe.pl/MG
Inwestycje w obiekty handlowe w Polsce skupiają się na parkach handlowych w małych miastach. W pierwszym kwartale 2024 roku rynek zyskał 86,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, z czego 96 proc. stanowiły parki handlowe, według najnowszego raportu CBRE.

Łączna powierzchnia nowoczesnych obiektów handlowych w Polsce wynosi 14,12 mln mkw., z czego 27 proc. znajduje się w małych miastach. Duże centra handlowe są coraz częściej poddawane rewitalizacjom i rebrandingowi, a na polskim rynku pojawiają się nowe marki.

Całkowite zasoby powierzchni handlowej w Polsce obejmują obiekty typu convenience o powierzchni poniżej 5 tys. mkw. W pierwszym kwartale 2024 roku rynek wzbogacił się o 86,5 tys. mkw. w postaci 13 nowych obiektów. Obecnie w budowie jest 530,7 tys. mkw. nowej przestrzeni handlowej, z czego prawie połowa (48 proc.) przeznaczona jest dla małych miast (do 100 tys. mieszkańców), a większość (76 proc.) stanowią parki handlowe. Czynsze bazowe w najlepszych centrach handlowych utrzymują się na poziomie 100-130 euro/mkw./miesiąc w Warszawie i 40-60 euro/mkw./miesiąc w innych dużych polskich miastach. W parkach handlowych czynsze bazowe wynoszą średnio 9-12 euro/mkw./miesiąc.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 5 proc. w pierwszym kwartale 2024 roku w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, co sprzyja rozwojowi rynku. Właściciele sklepów stosują strategię omnichannel, łącząc sprzedaż stacjonarną z e-commerce. Konsumenci cenią sobie zarówno wygodę zakupów online, jak i możliwość sprawdzenia produktu w sklepie, co prowadzi do nowego trendu na produkty phygital, łączące fizyczne i cyfrowe doświadczenia zakupowe. Zmieniające się przyzwyczajenia konsumenckie powodują ożywienie na ulicach handlowych, przyciągając coraz więcej najemców do otwierania tam swoich sklepów.

Znaczenie zrównoważonego rozwoju rośnie wśród konsumentów, inwestorów, sieci handlowych i właścicieli nieruchomości. Najemcy coraz częściej oferują produkty ekologiczne lub z drugiej ręki, a właściciele obiektów handlowych podejmują działania na rzecz redukcji emisji CO2, ograniczenia zużycia mediów i produkcji odpadów.

Czytaj także: Warszawskie Aliexpress spłonęło: kultowa hala Marywilska 44 w zgliszczach po pożarze, który strawił dorobek niejednego życia

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
13.05.2024 16:31
Goldman Sachs Group przekroczył próg 5 proc. udziałów w Dino
Sieć Dino sprzedała kolejne udziały Goldman Sachs.Shutterstock
Goldman Sachs Group osiągnął poziom 5,04 proc. udziałów w spółce Dino, jak poinformowała grupa w swoim komunikacie. Wcześniej udziały Goldman Sachs wynosiły 4,93 proc. kapitału spółki.

Goldman Sachs zwiększy udziały w Dino do ponad 5 proc. – poinformowała polska spółka. Przychody grupy Dino w pierwszym kwartale bieżącego roku osiągnęły 6 671,2 miliona zł, co stanowi wzrost o 1,12 miliarda zł, czyli o 20,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2023 roku. Jednocześnie koszt własny sprzedaży spółki wzrósł o 21,9 proc., osiągając poziom 5,13 miliarda zł.

Goldman Sachs Group to globalna firma zajmująca się usługami finansowymi, które obejmują bankowość inwestycyjną, zarządzanie aktywami, usługi doradcze oraz handel papierami wartościowymi. Założona w 1869 roku, firma stała się jedną z najbardziej wpływowych instytucji w świecie finansów, znaną ze swojej ekspertyzy w strukturyzacji skomplikowanych transakcji finansowych i dużych fuzji i przejęć. Siedziba główna firmy znajduje się w Nowym Jorku, ale posiada ona liczne biura na całym świecie, co umożliwia jej operowanie na większości głównych rynków finansowych.

Dino to polska sieć supermarketów, która zaczęła działalność w 1999 roku. Jej rozwój objął z czasem niemalże całe terytorium Polski, z pierwszym sklepem otwartym w województwie wielkopolskim. Obecnie Dino jest uznawane za jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w kraju. Posiada własną infrastrukturę logistyczną, dzięki której dostarcza do swoich sklepów kilka tysięcy różnorodnych produktów, zarówno artykuły spożywcze, jak i produkty chemiczne oraz kosmetyczne. Niedawno Dino przejęło większościowe udziały w internetowej drogerii eZebra. 

Czytaj także: Na stronie internetowej Dino pojawił się odnośnik do eZebry. Sieć marketów promuje e-drogerię także w swoich gazetkach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 19:24