50,6 proc. badanych chce ponownego pełnego otwarcia galerii w grudniu

50,6 proc. badanych chce ponownego pełnego otwarcia galerii w grudniu (fot. Shutterstock)

Połowa ankietowanych w badaniu dla money.pl uważa, że rząd powinien otworzyć w grudniu wszystkie sklepy w galeriach handlowych i to bez względu na stan pandemii. Handlowcy z kolei ostrzegają o bankructwach, jeśli centra handlowe zostaną częściowo zamknięte po 30 listopada - czytamy na portalu.

4 listopada rząd poinformował o zamknięciu większości sklepów w galeriach handlowych (m.in. kosmetycznych, odzieżowych, obuwniczych, z wyposażeniem wnętrz). Restrykcje dotyczące handlu zaczęły obowiązywać 7 listopada i mają potrwać do 29 listopada. 

W badaniu UCE RESEARCH dla money.pl zapytano ankietowanych, czy galerie handlowe powinny być w pełni otwarte w najbardziej intensywnym sprzedażowo okresie w roku - w grudniu i to bez względu na stan epidemii.

Z badań wynika, że 50,6 proc. badanych chce ponownego pełnego otwarcia galerii w grudniu. Niezdecydowanych jest 26,6 proc. Z kolei 22,8 proc. uważa, że centra handlowe powinny pozostać w grudniu zamknięte.

 W rozmowie z money.pl Anna Szmeja, prezes Retail Institute komentuje te wyniki: 

- Dla większości polskich rodzin Boże Narodzenie jest najważniejszym w roku świętem, które nie tylko chcemy celebrować z bliskimi, ale i dobrze się do niego przygotować. Centra handlowe są miejscami, w których możemy zrealizować większość swoich potrzeb zakupowych. Sama sprzedaż internetowa nie będzie w stanie tego udźwignąć, bo możliwości logistyczne tego kanału sprzedaży w tym okresie są niewystarczające.

Postulat otwarcia sklepów wspiera gorąco cała branża handlowa, w tym Polska Rada Centrów Handlowych, Związek Pracodawców Polskich Obiektów Handlowych i Partnerów oraz Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Organizacje podpisały się pod pismem do rządu, w którym apelują o otworzenie galerii handlowych po 30 listopada. Tłumaczą w przesłanym apelu, że centra handlowe są przygotowane do bezpiecznej obsługi klientów, natomiast przedłużenie restrykcji dla handlu doprowadzi do bankructw wielu firm oraz likwidacji tysięcy miejsc pracy.

Tymczasem rząd tłumaczy, że obostrzenia w gospodarce zależą od liczby zachorowań. 

Badanie zostało przeprowadzone między 14 a 16 listopada na reprezentatywnej grupie 1026 Polaków powyżej 18. roku życia.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony