REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Prawie 5 proc. wzrost cen rok do roku to zła wiadomość dla klientów

Prawie 5 proc. wzrost cen rok do roku to zła wiadomość dla klientów (fot. Adobe)

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lutym tego roku wzrosły aż o 4,7 proc. w ujęciu rok do roku - poinformował w piątek, 13 marca, GUS. To dowód na to, że wysoka inflacja zagościła u nas już na dobre i znacznie przekracza obecny cel inflacyjny NBP.

REKLAMAForum Branży Kosmetycznej (belka w artykułach) 4-31.08.2020 r.

W stosunku do stycznia br., ceny towarów i usług wzrosły o 0,7 proc.

W lutym br. w porównaniu z poprzednim miesiącem największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny w zakresie mieszkania (o 1,1 proc.), żywności (o 0,9 proc.), napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych (o 1,7 proc.) oraz restauracji i hoteli (o 0,9 proc.), które podwyższyły wskaźnik odpowiednio o 0,28 p. proc., 0,21 p. proc., 0,10 p. proc. i 0,06 p. proc.

Niższe ceny odzieży i obuwia (o 1,2 proc.) oraz w zakresie transportu (o 0,5 proc.) obniżyły ten wskaźnik odpowiednio o 0,06 p. proc oraz 0,04 p. proc.

W porównaniu z miesiącem analogicznym poprzedniego roku wyższe ceny żywności (o 8,1 proc.) oraz w zakresie mieszkania (o 5,6 proc.) podniosły ten wskaźnik odpowiednio o 1,84 p. proc., i 1,37 p. proc. Niższe ceny odzieży i obuwia (o 1,0 proc.) obniżyły wskaźnik o 0,05 p. proc.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Maciej2 0 5 miesięcy temu

  No i mamy wysoką inflację, inaczej niż zapowiadał Glapiński. Pytanie czy on celowo kłamie czy jest niekompetentny ? Ale i tak oba warianty są dla niego kompromtacją.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony