REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

HANDEL

PRAWO

 

29 października 2020, 17:56wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. commons.wikimedia.org)

Jak poinformował RMF FM, minister zdrowia Adam Niedzielski chciałby ograniczenia godzin funkcjonowania sklepów, które "nie są niezbędne do przetrwania". Taki instrument miałby pomóc w ograniczeniu tempa rozwoju pandemii COVID-19 w Polsce.
 

Taka rekomendacja szefa Ministerstwa Zdrowia trafiła już do premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu w czwartek podczas konferencji prasowej zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie nie ogłosił żadnych nowych restrykcji. Pod koniec spotkania z dziennikarzami wskazał, że informacje o dodatkowych obostrzeniach, związanych m.in. z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych, zostaną przedstawione w piątek.

Krzysztof Berenda, reporter RMF FM, opisując rekomendację Niedzielskiego wskazuje, że sklepami, które mogą zostać objęte nowymi restrykcjami, są placówki odzieżowe, sklepy RTV i AGD, jak również sklepy budowlane. Nie ujawnił jednak, o której godzinie tego rodzaju punkty handlowe miałyby się otwierać lub zamykać.

Przypomnijmy, że Czechy, gdzie sytuacja epidemiczna również jest tragiczna, ograniczyły już w środę godziny pracy sklepów. Placówki handlowe, w tym spożywcze, mogą być czynne jedynie do godz. 20. Zakazano też handlu w niedziele, z wyjątkami m.in. dla stacji benzynowych i aptek. W całym kraju wprowadzono także godziny policyjne od 21 do 5 rano.

Z informacji RMF FM wynika, że Adam Niedzielski chce także zamknięcia szkół, przedszkoli oraz żłobków i najchętniej wprowadziłby w Polsce pełny lockdown. Premier Morawiecki jak dotąd nie zdecydował się na taki wariant, jednak sytuacja jest dynamiczna.

W czwartek odnotowaliśmy w Polsce kolejne rekordy koronawirusowe. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, minionej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem aż u 20 156 osób, a z powodu COVID-19 zmarło 301 osób.
Od początku pandemii zakażenie koronawirusem wykryto u ponad 319 tys. mieszkańców Polski, a zmarło 5149 osób. Dodatkowo w czwartek blisko pół miliona Polaków przebywało w kwarantannie.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony