Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (fot. mat. prasowe)

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji chce złagodzenia obostrzeń. Jej zdaniem nowe przepisy zmniejszyły przepustowość handlu, przez co ograniczyły dostęp obywateli do niezbędnych produktów, a przed sklepami tworzą się ogromne kolejki, które same w sobie stwarzają zagrożenie dla rozprzestrzeniania się wirusa. 

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji apeluje do rządu o modyfikację przepisów tak, aby dostosować je do realiów rynku, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i stały  dostęp obywateli do niezbędnych produktów.

Postulaty POHID:

1.    Limit klientów: w placówce handlowej o powierzchni do 100 mkw. – 3 osoby na  jedno stanowisko kasowe, a w placówkach powyżej 100 mkw. – 1 osoba na minimum 15 mkw.;
2.    Możliwość odbioru zakupów online w placówce handlowej przez cały tydzień, z weekendem włącznie;
3.    Rezygnacja z zakazu działalności dla marketów budowalnych w soboty i niedziele, jako nieuzasadnionego, z uwagi na fakt, że zakupy tam dokonywane są niezbędne w sytuacjach awarii sanitariatów czy kranów;
4.    Zakupy dla seniorów – pierwsze dwie godziny po otwarciu  sklepu;
5.    Zapewnienie przez rząd nieprzerwanych dostaw środków ochrony osobistej dla konsumentów, w postaci jednorazowych rękawiczek, masek, płynu do dezynfekcji, w cenach nieodbiegających od rynkowych – obecnie są one niedostępne na rynku. Rękawiczki jednorazowe dla klientów powinny być wprowadzone jako alternatywa dla żeli antybakteryjnych, nie zaś jako wymóg. W przypadku niedoborów jednorazowych rękawiczek możliwość zamiennego stosowania małych, plastikowych torebek.

W apelu POHID-u czytamy także: "W tym trudnym dla wszystkich czasie należy wypracować najbardziej efektywne rozwiązania spełniające najważniejsze cele, jakimi są bezpieczeństwo i zaopatrzenie Polaków w niezbędne produkty."

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony