REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Klient

 

22 lutego 2011, 17:39wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Wokół kosmetyków i ich stosowania narosło wiele mitów. Nieprawdziwe informacje przekazywane z ust do ust rodzą niepotrzebne obawy. Co jest więc prawdą, a co nieporozumieniem? KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

REKLAMARetail Trends_belka w artykułach


Antyperspiranty kumulują w organizmie szkodliwe dla człowieka toksyny?
Nieprawda. Wydzielanie potu jest naturalnym procesem fizjologicznym, który przeciwdziała przegrzaniu organizmu. Pot składa się w 99 proc. z wody i tą drogą nie są usuwane substancje toksyczne, które są wydalane z organizmu głównie przez wątrobę i nerki. Dlatego też stosowanie antyperspirantów nie powoduje zahamowania wydzielania szkodliwych substancji z organizmu.
Słońce leczy trądzik?
Tak i nie. Latem dzięki słońcu stan skóry, jej wygląd i kondycja znacząco się poprawiają. Trzeba jednak pamiętać, że na skutek długotrwałego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych dochodzi do jej przesuszenia. To z kolei może nasilić produkcję łoju, a co za tym idzie pogorszyć zmiany trądzikowe. Zwykle po krótkotrwałej samoistnej poprawie w okresie letnim dochodzi do nasilenia trądziku jesienią.
Kremy przeciwzmarszczkowe mogą być używane przez osoby w każdym wieku?
Nieprawda. Przecież nikt nie poleci kremu przeciwzmarszczkowego 10-latce! Trzeba jednak pamiętać że wiek, w którym pojawiają się pierwsze zmarszczki nie idzie w parze z naszym wiekiem metrykalnym. Przyjęło się, że pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe należy stosować już w wieku 25. lat, natomiast „mocniejsze” kosmetyki począwszy od 35. roku życia. Decydującą kwestią powinien być jednak stan skóry. No i zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć... Odpowiednie kremy potrafią opóźnić widoczne efekty starzenia nawet o kilka lat. Rozpoczęcie kuracji przeciwzmarszczkowej, gdy zmarszczki są już widoczne przyniesie znacznie słabsze rezultaty.
Nawilżający balsam do ciała może być stosowany, jako krem do twarzy?
Nieprawda! To jeden z bardzo niebezpiecznych dla naszej skóry mitów. Pod żadnym pozorem nie powinno się używać balsamu do pielęgnacji twarzy – jego składniki, takie jak np. kompozycje zapachowe mogą podrażniać bardzo delikatną skórę twarzy, a w kontakcie ze słońcem mogą spowodować reakcje fototoksyczne czy fotoalergiczne. Na rynku są dostępne preparaty przeznaczone jednocześnie do stosowania na twarz i ciało, ale jest to wówczas wyraźnie zaznaczone na ulotce dołączonej do opakowania. Krem do twarzy można natomiast stosować na całe ciało.
Źródło: Rexona

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony