REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Drogerie

Sieci drogeryjne

 

7 listopada 2019, 11:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Udział sieci Rossmann w polskim rynku drogeryjnym to niemal 30 proc.

Udział sieci Rossmann w polskim rynku drogeryjnym to niemal 30 proc. (fot. mat.prasowe/Rossmann)

Rossmann zatrudnia w Polsce 18 tysięcy pracowników, posiada 1300 drogerii w 533  miastach. Odwiedza je codziennie 770 tys. osób co daje 28,7 proc. udziału w rynku drogeryjnym i generuje obroty sięgające 9,7 mld zł rocznie - informuje sieć w swoim raporcie wydanym z okazji 25-lecia obecności w Polsce.

REKLAMA

Z okazji ćwierćwiecza obecności na polskim rynku Rossmann opublikował wyniki finansowe sieci i "Raport odpowiedzialności społecznej", w którym opisuje m.in. swoje działania na rzecz ekologii - selektywną zbiórkę odpadów, optymalizację procesów logistycznych, zmniejszenie zużycia energii i wody.

W swojej działalności kierujemy się zasadami zrównoważonego rozwoju, z myślą o przyszłych pokoleniach. Naszym celem jest dążenie do gospodarki obiegu zamkniętego - czytamy w raporcie.

Raport przygotowany na 25-lecie działalności w Polsce skomentował również Marek Maruszak, prezes zarządu Rossmann.

- Osiągamy sukcesy w biznesie, ale działamy w sposób odpowiedzialny. W 2017 r. uruchomiliśmy nasz flagowy program charytatywny „Pomagamy jak umiemy”. Jednocześnie dokładamy starań, by minimalizować ryzyko negatywnego oddziaływania na środowisko w myśl zasady „po pierwsze nie szkodzić”. Podejmujemy proekologiczne inicjatywy, a niedawno sformalizowaliśmy politykę środowiskową naszej firmy. Określamy w niej nasze zobowiązania wobec środowiska i otoczenia, i wyznaczamy plan działań na lata 2019–2020 - poinformował.

Rossmann zatrudnia w Polsce 18 tysięcy pracowników, posiada 1300 drogerii w 533 miastach. Odwiedza je codziennie 770 tys. osób co daje 28,7 proc. udziału w rynku drogeryjnym i generuje obroty sięgające 9,7 mld zł rocznie.


 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony