REKLAMATestowane przez WK
Amazon wprowadza ofertę premium leków OTC

Amazon wprowadza ofertę premium leków OTC (fot. Pixabay CC0)

Amazon bez rozgłosu wprowadził do oferty ekskluzywną serię leków OTC. Wejście amerykańskiego giganta na ten rynek może stanowić poważne zagrożenie dla sieci aptek. Amazon może wywołać wojnę cenową i wywrzeć silny nacisk na marże stacjonarnych farmaceutów – prognozuje CNBC.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Technicznie rzecz biorąc Amazon nie jest właścicielem produktów, wytwarzanych przez firmę Perrigo, jednak ich wprowadzenie do oferty online może stanowić wyzwanie dla innych detalistów. Wcześniej w sierpniu ub.r. w ofercie e-commerce Amazona znalazły się już podstawowe leki OTC linii Basic Care, zawierającej ok. 60 wyrobów, od ibuprofemu po lek na porost włosów – relacjonuje CNBC.

Jak zauważa portal, apteki zarabiają głównie na kosmetykach i innych produktach, kupowanych przez klientów przy okazji zakupu leków. Sieci stacjonarne już od jakiegoś czasu tracą klientów, którzy przenoszą się z zakupami do sieci, także do Amazona. Rozszerzenie oferty online leków OTC może ten trend wzmocnić.

Przedstawiciele branży obawiają się, że Amazon ma środki, by wchodzić w nowe obszary działalności i przez jakiś czas nie realizować zysków. Ponadto, bliska monopolu pozycja firmy w amerykańskim e-commerce daje jej ogromną przewagę skali, co pozwala znacznie ciąć ceny.

Rzecznik koncernu zapewnia, że wprowadzenie do oferty leków OTC nie daje dostępu do rynku leków recepturowych, Jednak portal CNBC informował wcześniej o zainteresowaniu firmy tym obszarem, w tym o rozmowach rozpoznawczych, prowadzonych z producentami leków generycznych. Ponadto w styczniu Amazon podpisał umowę partnerską z J.P.Morgan oraz Berkshire Hathaway w sprawie stworzenia programu zmniejszającego koszty świadczeń medycznych, ponoszone przez pracodawców.

Źródło: cnbc.com

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony