REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bglowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

28 lipca 2021, 11:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Przygotowanie suszu konopnego do produkcji leków w aptece Dr. Max

Przygotowanie suszu konopnego do produkcji leków w aptece Dr. Max (fot. materiały prasowe )

Pierwsza w Polsce apteka z profesjonalnym sprzętem do przygotowywania medycznej marihuany należy do sieci Dr. Max i zlokalizowana jest we Wrocławiu. Przedstawiciele sieci zapewniają, że przystosowanie kolejnych placówek do sporządzania leków z suszu konopnego zależy od zapotrzebowania rynku. Na razie nie wskazują konkretnej liczby placówek.

Surowiec recepturowy Cannabis sativa flos jest dostępny na polskim rynku od ponad dwóch lat, jednakże do tej pory nie był przetwarzany w aptekach do innych postaci leków poza formą do waporyzacji. Dzięki skorzystaniu z sześcioletniego doświadczenia z Włoch w sporządzaniu leków recepturowych na bazie surowca medycznej marihuany, farmaceuci z aptek sieci Dr. Max nauczyli się jak przetwarzać susz do postaci leków takich, jak kapsułki, ekstrakty olejowe, żele, krople do oczu, czopki.

Sieć wyposażyła właśnie jedną ze swoich aptek w profesjonalny sprzęt do przygotowywania preparatów z medycznej marihuany. Apteka mieści się we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich i jest pierwszą w Polsce, która dysponuje technologiami i mocami przerobowymi do produkcji leków z suszu. Uruchomienie podobnych możliwości w innych aptekach będzie zależało od zapotrzebowania rynku. Na razie siec nie wskazuje konkretnej liczby placówek.

– Do tej pory polscy lekarze nie mieli dostępu do tych samych standardów leczenia, co w Niemczech, Holandii, czy we Włoszech. Zmienia się w Polsce prawo, zmieniają możliwości, dlatego i my zaangażowaliśmy się w ten proces, by zwiększać możliwości leczenia nowymi formami leków recepturowych. Mamy nadzieję, że wkrótce w naszym kraju terapie medyczną marihuaną staną się standardem – mówi Krzysztof Szponder, dyrektor zarządzający sieci franczyzowej Dr. Max Polska.

Zespoły chorobowe w ramach, w których udowodniono skuteczne działanie konopi to m.in.: ból przewlekły, nudności i wymioty wywołane radio- i chemioterapią, kacheksja (stymulacja apetytu), spastyczność czy stwardnienie rozsiane, Choroba Parkinsona, stany lękowe, zaburzenia snu, choroba Leśniowskiego-Crohna i Glejak.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony