REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Mniejsze hurtownie, dzięki swojej lokalizacji bliżej aptek, w krytycznym momencie, czyli na samym początku pandemii, kiedy trzeba było szybko realizować zamówienia, stały się dla aptek dostawcami pierwszego wyboru

Mniejsze hurtownie, dzięki swojej lokalizacji bliżej aptek, w krytycznym momencie, czyli na samym początku pandemii, kiedy trzeba było szybko realizować zamówienia, stały się dla aptek dostawcami pierwszego wyboru (fot. shutterstock)

Top 5 hurtowni farmaceutycznych ma nadal 85 proc. udziału w rynku. Jednak rynkowi eksperci zwracają uwagę na lekkie umocnienie mniejszych lokalnych hurtowni. Dzięki swojej lokalizacji bliżej aptek, w krytycznym momencie, kiedy potrzeba było szybko realizować zamówienia w początkowej fazie pandemii, stały się dla aptek dostawcami pierwszego wyboru – zwraca uwagę Artur Schab, managing director w Pharmaceutical Consulting

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Podczas pandemii zmienił się model współpracy aptek z producentami i hurtowniami. Dotychczas dominowały kontakty face to face.

– Od jakiegoś czasu mówiło się o ewolucji w stronę digitalu, ale z powodu COVID-19 nastąpiła rewolucja – mówi Artur Schab, managing director w Pharmaceutical Consulting.

Jeszcze do niedawna handlowcy kontaktowali się z aptekami w 70 proc. w sposób tradycyjny. Pozostałe 30 proc. to były aktywności cyfrowe. Obecnie te proporcje odwróciły się. Kontakt przedstawiciela medycznego w aptece przybiera teraz z reguły formę maila lub telefonu.

Ta zmiana nie miała jednak większego wpływu na strukturę dystrybucji. Top 5 hurtowni farmaceutycznych ma nadal 85 proc. udziału w rynku.

– Jednak zaobserwowaliśmy lekkie umocnienie mniejszych lokalnych hurtowni zajmujących pozycje od 6 do 10 miejsca w zestawieniu. Dzięki swojej lokalizacji bliżej aptek, w krytycznym momencie, kiedy potrzeba było szybko realizować zamówienia, stały się dla aptek dostawcami pierwszego wyboru – zwraca uwagę Artur Schab.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony