HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

23 listopada 2022, 11:51wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W ubiegłym roku do sieci Aptek 4 Pory Roku przystąpiło 45 aptek i punktów aptecznych

W ubiegłym roku do sieci Aptek 4 Pory Roku przystąpiło 45 aptek i punktów aptecznych (fot. strona internetowa aptek 4 Pory Roku)

Do aptek partnerskich 4 Pory Roku dołączyło siedem nowych placówek. Wszystkie są zlokalizowane na Pomorzu, gdzie dotychczas sieć nie była silnie reprezentowana.

REKLAMATestowane przez WK_Caudalie

Sieć aptek 4 Pory Roku jeszcze do niedawna miała na Pomorzu trzy apteki – dwie w Koszalinie (na ul. Zwycięstwa i Lelewela) i jedną w Gdańsku (ul. Piotrkowska). Kilka dni temu do tej listy dołączyło siedem nowych placówek.  

W rezultacie w ramach sieci partnerskiej zarządzanej przez spółkę Pharmacy Solutions funkcjonuje dziś 195 placówek własnych i partnerskich, które każdego dnia obsługują 25 tys. pacjentów.

– Zapewniamy im opiekę koordynatorów, którzy stają się przewodnikami dla aptek i wspierają je na lokalnym rynku. Mamy narzędzia, które pozwalają budować przewagę lokalnie i dopasować strategię do wyzwań w indywidulanych aptekach – mówi Anna Pawleta, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Pharmacy Solutions.

W ubiegłym roku do sieci Aptek 4 Pory Roku przystąpiło 45 aptek i punktów aptecznych.

– Mimo że na rynku kolejne apteki zamykają się, my rośniemy w siłę – mówiła wtedy Katarzyna Czajczyńska, prezes Pharmacy Solutions.

Czytaj też: Sieć aptek 4 Pory Roku ma już 185 placówek

Apteki 4 Pory Roku działają na rynku od 2011 roku. Należą do grupy 17 największych sieci aptek (zrzeszających 50 i więcej placówek), które obejmują ok. 35 proc. rynku aptecznego w Polsce. Jego wartość to obecnie 3,8 miliarda zł.

Czytaj też: IQVIA: spowolnienie w październiku na rynku farmaceutycznym w Polsce

Spółka Pharmacy Solutions jest częścią Grupy Farmaceutycznej Investcare – jednej z największych hurtowych grup w branży farmaceutycznej w Polsce. Rozwija ona nie tylko sieć Aptek Partnerskich 4 Pory Roku, ale ma też hurtownię Medicare-Galenica oraz portal rezerwacyjny leków allecco.pl, współpracujący z ponad 300 aptekami w kraju. W ramach grupy funkcjonuje też Biocanto – spółka zajmująca się produkcją suplementów diety oraz wyrobów medycznych.

Czytaj też: Jesień nie pomogła aptekom. Rynek odnotował spadek wartości sprzedaży

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony