REKLAMA

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

Prawo

HANDEL

 

19 września 2017, 14:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. fotolia.com)

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Puław, która w internecie oferowała leki sprzedawane na receptę. Kobieta wysyłała leki za pośrednictwem firm kurierskich, opisując przesyłki jako kosmetyki znanej firmy kosmetycznej.  

REKLAMA

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Lublinie zareagowali na informację, z której wynikało, że na portalach internetowych nieznana osoba zamieszcza ogłoszenia dotyczące sprzedaży leków sprzedawanych w aptekach na receptę. Policjanci ustalili, że autorką ogłoszeń jest mieszkanka Puław. Pod koniec ubiegłego tygodnia, podczas przeszukania w jej mieszkaniu odnaleźli leki. Zostały one zabezpieczone razem z telefonem komórkowym, z którego kobieta kontaktowała się z potencjalnymi nabywcami.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta wysyłała oferowane przez siebie leki za pośrednictwem firm kurierskich, opisując przesyłki jako kosmetyki znanej firmy. Mieszkanka Puław usłyszała zarzuty z art. 124 ust 2 ustawy Prawo farmaceutyczne. W trakcie przesłuchania przyznała, że sprzedała około 900 tabletek leku oraz plastry z morfiną.

Za podejmowanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu produktami leczniczymi bez wymaganego zezwolenia grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony