REKLAMAKampania PAH_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

E-COMMERCE

 

15 czerwca 2020, 09:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Siedziba Amazona w Seattle

Siedziba Amazona w Seattle (fot. mat.prasowe)

Urzędnicy Unii Europejskiej przygotowują się do wniesienia oskarżeń antymonopolowych przeciwko Amazonowi za nadużywanie swojej dominacji w handlu internetowym w celu wyeliminowania mniejszych rywali – donosi „New York Times”.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Komisja Europejska bada praktyki Amazona już od dwóch lat. Dochodzenie jest częścią szerszego programu badania praktyk biznesowych największych światowych firm technologicznych, ponieważ władze po obu stronach Atlantyku zauważają niepokojącą koncentrację rynków w gospodarce cyfrowej.

KE ustaliła, że Amazon hamuje konkurencję, niesprawiedliwie wykorzystując dane zebrane od zewnętrznych sprzedawców w celu ulepszenia własnej oferty produktowej – wynika z nieoficjalnych informacji.

Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej analizuje również praktyki firm Apple i Facebook. W Waszyngtonie Departament Sprawiedliwości, Federalna Komisja Handlu i Kongres badają praktyki spółek Amazon, Apple, Facebook i Google.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony