Daniel Rogiński, wiceprezes zarządu Drogerie Natura

Daniel Rogiński, wiceprezes zarządu Drogerie Natura (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Na Forum Branży Kosmetycznej 2019, podczas debaty „Równowaga między światami online i offline receptą na sukces w sprzedaży” Daniel Rogiński, wiceprezes zarządu drogerie Natura powiedział, że sprzedaż kosmetyków w Internecie charakteryzuje się początkową fazą rozwoju.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Konsumenci pokolenia Z wolą robić zakupy stacjonarnie, wynika z badań. Daniel Rogiński, wiceprezes zarządu drogerie Natura powiedział, że to zależy od kategorii. Dziś handel internetowy dla klienta oznacza większe ryzyko, a nie ma żadnej wartości dodanej.

Moment w którym internet będzie przeważał, nastąpi wtedy, gdy konsument pokolenia Z zacznie kupować w internecie. Zmysły wykorzystywane do działania kosmetyku mogą zastąpić narzędzia, takie jak opinie o produktach. Są one wystarczające. Sprzedaż kosmetyków w Internecie charakteryzuje się początkową fazą rozwoju. Nie wypracowano jeszcze usług wnoszących wartość dodaną dla tej branży.

Kanał internetowy pozwala nam nie tracić klientów, którzy już kupują w Internecie, ale ważniejsze są pozyskiwane dane behawioralne. Jesteśmy w stanie wchodzić w interakcje z klientem, zanim pojawi się w sklepie stacjonarnym. Internet pozwala nam też uzupełniać portfolio drogerii. Możemy też testować marki. W wielu kategoriach dość często wystawia się produkt lub usługę, której się nie posiada. Możemy stworzyć nowy produkt i sprawdzić jak in się będzie sprzedawał. Jesteśmy w stanie przewidzieć to, czym klient będzie się interesował – stwierdził Daniel Rogiński.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony