REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

25 marca 2020, 09:08Przez koronawirusa liczba transakcji w sklepach internetowych wzrosła o 240 proc. To jednak nie koniec wzrostów. Polacy uważają takie zakupy za bezpieczniejsze, dlatego rośnie też zainteresowanie otwarciem e-sklepów - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA
Aż 37 proc. badanych Polaków uważa, że zakupy internetowe są teraz bezpieczniejsze niż w sklepach stacjonarnych

Aż 37 proc. badanych Polaków uważa, że zakupy internetowe są teraz bezpieczniejsze niż w sklepach stacjonarnych (fot. Adobe)

Gazeta powołuje się na dane platformy Shoper, na której działa blisko 13 tys. sklepów. Te sprzedające żywność zanotowały wzrost sprzedaży aż o 240 proc. w stosunku do tego, co działo się w zeszłym roku. Wzrost miesiąc do miesiąca (marzec – luty) to wzrost nawet o 400 proc.

Dziennik podkreśla, że sklepy internetowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Obecnie w tych największych, takich jak Frisco, czy internetowe sklepy Carrefoura i Tesco na dostawę trzeba czekać miesiąc.

Z badania dla Izby Gospodarki Elektronicznej jasno wynika, że aż 37 proc. badanych uważa, że zakupy internetowe są teraz bezpieczniejsze niż w sklepach stacjonarnych, tego zdania są przede wszystkim internauci w wieku 35–44 lata oraz aż 52 proc. osób z mniejszych miast (20–50 tys. mieszkańców).

Rzeczpospolita zwraca też uwagę, że rekordy biją nie tylko produkty spożywcze, ale przede wszystkim chemia gospodarcza i środki higieniczne i detergenty.

Widać też ogromny wzrost zainteresowania uruchamianiem nowych sklepów, mimo że w wielu sektorach e-handel traktowany był do niedawna tylko jako dodatek do głównego biznesu. Jednak strach konsumentów i rządowe ograniczenia powodują, że kanał online staje się dla wielu klientów głównym sposobem robienia zakupów.

Zdaniem ekspertki gazety, zainteresowanie otwarciem sklepu internetowego w marcu 2020 wzrosło o połowę w porównaniu z tym samym miesiącem w roku ubiegłym.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony