REKLAMAJARS - baner główny (07-31.01.2020 r.)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

PERSONALIA

 

10 września 2019, 11:02wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jack Ma, założyciel platformy Alibaba.com chce realizować teraz inne plany

Jack Ma, założyciel platformy Alibaba.com chce realizować teraz inne plany (Flickr/禁书 网)

Jack Ma, milioner, który spopularyzował e-commerce w Chinach, we wtorek zrezygnował ze stanowiska szefa platformy Alibaba. Założyciel jednej z najsłynniejszych marek z branży e-handlu odchodzi na zasłużony odpoczynek w wieku 55 lat.

REKLAMA

Po dwóch dekadach budowania potęgi Alibaby, której wartość dziś przekracza 460 miliardów dolarów, Jack Ma zamierza zająć się własną fundacją i działalnością charytatywną. Jack Ma Foundation powstała w 2014 roku i zajmuje się ochroną środowiska, prawami kobiet, edukacją i rozwojem.

Jack Ma mówił o tym, że zanim skończy 70 lat chciałby rozwijać się na innym polu niż biznes, np. w edukacji. O tym, że chce opuścić biznes i zająć się inną działalnością, mówił już rok temu. Mimo, że ustępuje ze stanowiska szefa i nie będzie zaangażowany w bieżącą działalność firmy, nadal będzie wpływał na kształt jej działalności i pozostaje jej akcjonariuszem.

Biznesmen posiada majątek o wartości 40 miliardów dolarów i jest najbogatszym człowiekiem w Chinach. W przeszłości był nauczycielem. 10 września - dzień, w którym oficjalnie zdecydował się opuścić stanowisko, to w Chinach dzień Nauczyciela. To także dzień jego urodzin, więc ma dla założyciela Alibaby podwójne, symboliczne znaczenie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony