REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

20 października 2017, 16:48Perfumeria internetowa Sephory jest piątym sklepem sieci pod względem wielkości sprzedaży. Kupują w niej głównie mieszkanki miejscowości, w których nie ma  stacjonarnych salonów. 

REKLAMAFBK_Belka w artykułach
​​​​​​​Kosmetyki młodzieżowej marki Kat Von D najpierw miały premierę na sephora.pl. Do salonów stacjonarnych trafiły kilka dni później

​​​​​​​Kosmetyki młodzieżowej marki Kat Von D najpierw miały premierę na sephora.pl. Do salonów stacjonarnych trafiły kilka dni później (fot. mat. prasowe)

– Traktujemy ją jak równorzędną z tymi stacjonarnymi i poddajemy takiej samej ocenie – mówi Sergiusz Osmański, dyrektor artstyczny Sephory. – Z naszych danych wynika, że naszą ofertą w internecie zainteresowane są głównie mieszkanki miejscowości, w których nie ma  stacjonarnych salonów Sephory. Cieszy nas, że dzięki e-commerce, rozszerzyliśmy dostępności oferowanych przez nas marek. 

Internet poszerzył też grupę wiekową klientek Sephory. – Naszymi kosmetykami zaczęły się interesować zupełnie młode dziewczyny, które nie zaglądały do nas wcześniej, być może z obawy o wysokie ceny, a może przekonane, że nie znajdą dla siebie odpowiednio młodzieżowych propozycji – zastanawia się Sergiusz Osmański. – Od kiedy mają możliwość podglądania naszej oferty w internecie stały się naszymi wiernymi klientkami. Biorąc pod uwagę to zainteresowanie, to właśnie do zasobów e-perfumerii kierujemy marki pozycjonujące się jako młodzieżowe. Często stanowią one o wyjątkowości tego kanału, bo nie oferujemy ich w salonach stacjonarnych.

Sprzedaż internetowa to dla Sephory także możliwość testowania zainteresowania nowymi markami. – Gdy nie było tej formy sprzedaży proces decyzji o współpracy z nowymi kontrahentami wymagał większego namysłu. Teraz jest łatwiej, bo ryzyko jest mniejsze, jeśli marka zaczyna w sferze e-commerce – zdradza dyrektor artstyczny Sephory.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony