REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Frustracha wywołana wolno ładującymi się stronami powoduje rezygnację z zakupów

Frustracha wywołana wolno ładującymi się stronami powoduje rezygnację z zakupów (fot. Adobe)

Strony internetowe sklepów borykają się z przedświątecznym obciążeniem. Ich wyniki sprzedaży mogą stracić z powodu wolno otwierających się stron. Google ocenił, że aż 32% potencjalnych klientów rezygnuje z zakupów online tylko z powodu problemu z ładowaniem się witryn.
 

REKLAMA

Badanie przeprowadzone przez agencję e-commerce i marketingu Visualsoft polegało na sprawdzeniu 250 topowych stron sklepów w UK i przeanalizowaniu potencjału wzrostu w ciągu ostatniego roku, w tym stron kosmetycznych potentatów: MAC Cosmetics, Estée Lauder, Feelunique, Boots, L'Occitane i Lush.

Wynika z niego, że aż 62% witryn czołowych firm ładuje się w ponad 9 sekund, co oznacza wzrost o 8 proc. od ubiegłego roku. Kolejne 16% stron sklepów można było otworzyć po 5 sek. albo więcej i jest to wzrost o 4 proc. od 2017 roku.

- Szybkość ładowania się stron jest jednym z najważniejszych czynników frustracji konsumenckiej, powoduje porzucenie strony sklepu i straty w  sprzedaży, bo prawie 47 proc. klientów oczekuje, że strona będzie się ładować w mniej niż dwie sekundy - skomentował Dean Benson, prezes Visualsoft. – Tymczasem wiele firm poświęca prędkość ładowania się stron, gdy rośnie sieć ich sklepów online. Szybki wzrost e-commerce może dać złudne poczucie bezpieczeństwa, ale nikt nie jest odporny na takie problemy. Poprawienie pracy stron internetowych jest dla biznesu najważniejszą sprawą.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony