REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020
Na zdj. Amazon Fulfillment Center w Shakopee w stanie Minnesota

Na zdj. Amazon Fulfillment Center w Shakopee w stanie Minnesota (fot. Flickr/Tony Webster, CC BY-SA 2.0)

Koncern Amazon poinformował w poniedziałek o zamiarze otwarcia kolejnego centrum logistycznego w Polsce. Obiekt ruszy na Dolnym Śląsku, w Okmianach k. Bolesławca i będzie miał ponad 60 tys. mkw. powierzchni.

REKLAMA

Jak informuje Amazon, nowe centrum logistyczne "pomoże zaspokoić popyt polskich i europejskich klientów na usługi firmy". Centrum, które zostanie wyposażone w najnowsze technologie, będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazona, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce Amazona.

- Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 roku wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 tys. stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie - mówi cytowany w komunikacie Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

Amazon rozpoczął już rekrutację na szereg nowych stanowisk do centrum w Okmianach, w tym na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT.

Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni. Magazyn w Okmianach jest już siódmym projektem wykonywanym dla Amazona przez Panattoni w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony