REKLAMAKampania PAH_Banner Główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Amazon ma w Polsce już 7 nowoczesnych centrów logistyki

Amazon ma w Polsce już 7 nowoczesnych centrów logistyki (fot. materiały prasowe/Amazon)

Po 10. miesiącach prac budowlanych oraz etapie rozruchu, centra logistyczne Amazona w Okmianach oraz Pawlikowicach pod Łodzią zostały oficjalnie otwarte. Dziś pracuje w nich już po kilkaset osób – docelowo w okresie roku, firma planuje zatrudnić w obu obiektach ponad 2 tys. osób.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Centrum w Okmianach to pierwszy w Polsce magazyn Amazon, odpowiedzialny za dystrybucję produktów pomiędzy przedsiębiorcami a centrami logistyki e-commerce firmy. Ma 60 tys. mkw. Ponad tysiąc pracowników  w wykonywaniu codziennych zadań będą wspierać najnowocześniejsze technologie. 

Centrum w Pawlikowicach pod Łodzią to natomiast pierwszy w Polsce wysoce specjalistyczny oddział firmy, odpowiedzialny za dystrybucję płynów i aerozoli.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma stworzyła ponad 16 tys. stałych miejsc pracy, w tym zarówno na stanowiskach poziomu początkowego, jak i specjalistycznych w obszarze HR, IT, logistyki czy inżynierii oraz wygenerowała inwestycje o wartości ponad 14 miliardów złotych w Centra Logistyczne, badania i rozwój oraz koszty osobowe.  

Amazon ma w Polsce 7 nowoczesnych centrów logistyki (w Sadach k. Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Okmianach k. Bolesławca, Pawlikowicach k. Łodzi oraz Bielanach Wrocławskich, gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), centrum rozwoju technologii w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony