REKLAMAWebinar Relex WH baner głowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Hurt i logistyka

HANDEL

 

21 września 2021, 08:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Rosnąca ilość dostaw powoduje duże problemy w branży logistycznej

Rosnąca ilość dostaw powoduje duże problemy w branży logistycznej (fot. Shutterstock)

Financial Times opublikowała raport, który mówi o powiększających się trudnościach w branży logistycznej spowodowanych bardzo dużą ilością zamawianych towarów. Dyrektor generalny APM Terminals, należącego do Maerska, ostrzegł, że zwiększony popyt konsumencki pogłębia kryzys w łańcuchu dostaw.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Morten Engelstoft powiedział Financial Times, że jedynym sposobem na przerwanie „błędnego koła” kryzysu w łańcuchu dostaw jest niższy popyt konsumencki, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie import wzrósł o 20 proc.

Globalny niedobór kierowców dostawczych, ciągłe zakłócenia spowodowane pandemią oraz brak inwestycji w infrastrukturę w portach zaostrzyły kryzys. Jednak głównym problemem pozostaje rosnący popyt.
Engelsoft powiedział w rozmowie z Financial Times, że sama wielkość prowadzonej działalności jest tak ogromna, że przepustowość portów, kierowców ciężarówek, magazynów, a nawet siły roboczej dla całego sprzętu stworzyła wąskie gardło.

Zablokowanie Kanału Sueskiego przez kontenerowiec pokazało, że kilkudniowy postój na tym tranzytowym szlaku był okupiony wielomiesięcznymi konsekwencjami oraz, jak zawsze w takich przypadkach, podniesieniem stawek za transport, co przełoży się na wzrost cen detalicznych towarów. Mieliśmy też już problem z brakiem kontenerów, którymi transportowane są towary, a ostatnio ogromnym problemem jest brak kierowców ciężarówek.

Wybuch pandemii, w 2020 roku skutkował m.in. zerwaniem łańcuchów dostaw. Konkluzją dla wielu firm miało być takie przeorganizowanie poddostawców, żeby znajdowali się w promieniu maksymalnie 2 tys. kilometrów od danej firmy. 

Jak widać sytuacja będzie wymagała podjęcia kolejnych kroków i przeorganizowania całego systemu.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony