REKLAMATestowane przez WK
Współpraca niemieckich firm zmienia i usprawnia system logistyczny, tworząc zamknięty cykl obiegu opakować do transportu towarów.

Współpraca niemieckich firm zmienia i usprawnia system logistyczny, tworząc zamknięty cykl obiegu opakować do transportu towarów. (fot. mat. pras. Beiersdorf)

Dlaczego produkty w procesie produkcji i dystrybucji muszą być pakowane w kartony? Nie muszą. Jedna z niemieckich firm wraz z największymi producentami z branży: Beiersdorf, L'Oréal, Henkel, Procter & Gamble oraz niemieckimi parterami detalistycznymi takimi jak Rossmannem i Dm-drogerie markt, wprowadziła do użytku nowe rozwiązanie logistyczne, które umożliwia zrezygnowanie z papierowych kartonów na rzecz koszy wielokrotnego użytku.

REKLAMARetail Trends 2023 baner w tekście

Gdy produkty są transportowane z fabryki do sklepów często, muszą być przepakowane w centrum dystrybucyjnym. To kosztuje, wymaga czasu, zaangażowania personelu, a kartonowe pudełka zwykle muszą być utylizowane lub poddane recyklingowi po zaledwie jednym użyciu. Nawet gdy możliwe jest zastosowanie kontenerów wielokrotnego użytku, to nie było do tej pory systemu, który pozwoliłby dostarczyć towar prosto z fabryki do sklepu i powrócić opakowaniu z powrotem do producenta. Współpraca niemieckich firm zmienia i usprawnia system logistyczny, tworząc zamknięty cykl obiegu opakować do transportu towarów. Specjalne kody kreskowe umieszczone na koszach wielokrotnego użytku pomagają zidentyfikować produkt i jego opakowanie

GS1 Germany GmbH wraz z producentami: Beiersdorf, L'Oréal, Henkel, Procter & Gamble, Kao Corporation i cosnova GmbH, a także partnerami detalicznymi Dm-drogerie markt Deutschland, Dirk Rossmann GmbH, Müller Holding, Edeka wprowadziły „smart boxy”, które zostały zaprojektowane w celu stworzenia bardziej wydajnej i zrównoważonej sieci łańcucha dostaw w oparciu o zasadę gospodarki o obiegu zamkniętym. Oczywiście implementacja nie jest prosta. Pierwsze 100 000 jednostek jest obecnie testowanych w trybie pracy na żywo.

Przeczytaj również: Rynek e-commerce może osiągnąć wartość 637 mld zł. Istotna będzie logistyka [BADANIE RYNKU]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony