REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Hurt i logistyka

 

15 kwietnia 2022, 11:15wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Grupa Eurocash – w ramach której działają m.in. sieci Kontigo i Drogerie Koliber – podała dane finansowe za IV kwartał 2021 r. Firma osiągnęła 6,9 mld zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 9 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte przez Grupę Eurocash w czwartym kwartale 2021 r. wyniosły 6,9 mld zł i były o ponad 9 proc. wyższe niż rok wcześniej. W całym minionym roku sprzedaż towarów sięgnęła 26,3 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 3 proc. r/r. Poprawę zanotowano przy tym w każdym segmencie działalności Grupy.

Wypracowana przez Grupę Eurocash EBITDA, tj. zysk operacyjny powiększony o amortyzację, w ostatnim kwartale ubiegłego roku wyniosła 270 mln zł, czyli o 21 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. W całym 2021 r. znormalizowana EBITDA, tj. po wyłączeniu odpisów w segmencie detalicznym, była na zbliżonym poziomie co rok wcześniej i wyniosła 782 mln zł.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony