REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Hurt i logistyka

HANDEL

 

27 października 2021, 12:48wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Już na początku roku dostawy z Chin były obarczone ryzykiem opóźnień

Już na początku roku dostawy z Chin były obarczone ryzykiem opóźnień (fot. Shutterstock)

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Nikkei Asia, europejskie firmy uciekły się do transportu towarów z Chin drogą lądową, zamiast ryzykować, że staną się ofiarą ciągłego zatłoczenia portów. Już na początku roku pojawiły się problemy z dostępnością kontenerów i miejsc na statkach.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Pandemia powoduje wzrost kosztów przewozów morskich. To się zaczęło przekładać na globalny wzrost cen. Koszt transportu morskiego rośnie, co zaczyna przekładać się na ceny towarów i rywalizację o kontenery. Oczekiwanie na przesyłki z Chin do innych krajów świata, znowu może się wydłużyć.

Tym razem zamiast ryzykować, że towary nie pojawią się na czas, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowy, (Halloween i Święta), firmy uciekają się do alternatywnych metod. Żegluga pozostaje dominującym środkiem transportu między Chinami a Europą – to import drogowy z Chin do UE wzrósł o 33 procent w ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku.

Chociaż droga powietrzna to najszybszy sposób transportu towarów z Chin, to jego koszt jest zaporowy. Wysyłka towarów jest tradycyjnie wybieraną metodą, ponieważ jest najtańsza, ale obecnie jest obarczona opóźnieniami. Około dwóch trzecich dostaw frachtu morskiego jest bardzo opóźniona. Wybór ciężarówki z Chin do Europy to nowy sposób radzenia sobie z zaistniałą sytuacją. Ta opcja nie jest uzależniona od dostępności kontenerów, ponieważ ładunek jest przewożony luzem lub na paletach.

Przeczytaj również: Chińska gospodarka spowalnia. To może być problem dla świata

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony