REKLAMAFBK_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Hurt i logistyka

 

15 września 2021, 14:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
ID Logistics obecny jest w Chile od 2017 roku.  Za zarządzanie trzema magazynami odpowiada zespół 760 pracowników. Oferuje takie usługi, jak co-packing, cross-docking, zarządzanie zapasami czy kompletowanie zamówień

ID Logistics obecny jest w Chile od 2017 roku.  Za zarządzanie trzema magazynami odpowiada zespół 760 pracowników. Oferuje takie usługi, jak co-packing, cross-docking, zarządzanie zapasami czy kompletowanie zamówień (fot. materiały prasowe )

Procter & Gamble i ID Logistics wzmacniają partnerstwo na rynku chilijskim. Dotychczasowa współpraca w zakresie usług co-packingu została poszerzona o zarządzanie obsługą magazynową i kompletowanie zamówień.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Procter & Gamble poszerzył w Chile swoją dotychczasową współpracę z ID Logistics. Firma specjalizująca się w rozwiązaniach z dziedziny logistyki kontraktowej jest tu partnerem koncernu od 2020 roku. Teraz rozszerzyła  dotychczasowy zakres usług co-packingu o zarządzanie obsługą magazynową i kompletowanie zamówień.

Zespół 86 pracowników magazynu w Macul (region Santiago) zapewnia odbiór i magazynowanie palet, kompletowanie zamówień oraz wysyłkę towarów do firm z sektora handlu detalicznego w całym kraju.  W obiekcie o łącznej powierzchni 21 tys. mkw. składowanych jest ponad 20 tys. palet, a obsługiwany asortyment obejmuje 1200 referencji produktów szybko zbywalnych (FMCG). Każdego dnia wyjeżdża stąd średnio 15 samochodów ciężarowych.

Rozszerzając zakres usług ID Logistics Chile zapewnił nowe wyposażenie i wdrożył w magazynie rozwiązania oraz technologie wspierające procesy operacyjne. Wśród nich wymienić można przenośnik teleskopowy, który pomaga pracownikom szybko i sprawnie załadować i/lub rozładować każdy rodzaj towarów masowych, bez konieczności przenoszenia ciężkich ładunków.

Magazyn został również wyposażony w system ID Smart. Składają się na niego kamery zainstalowane na wózkach kompletacyjnych, które umożliwiają rejestrację procesu kompletowania zamówień. Nagrania wykorzystywane są głównie w przypadku reklamacji. System połączony jest z modułem „Put to light", który ma wspierać pracę magazynierów przygotowujących zamówienia.

Kolejną innowacja jest moduł „Put to light". Dzięki alarmom świetlnym, pozwala on na scentralizowanie realizacji kilku zamówień przygotowywanych w tym samym czasie do wysyłki. Szybko i automatycznie wskazuje on pracownikom miejsce na regałach i ilość towaru, która musi być pobrana, tym samym znacznie ułatwiając im pracę.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony